Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 18. června 2017 (21:29) Pavel Jelínek

Další body z Misana pro Ondru Ježka.

Letošní maximum pro Ondru Ježka!

Dvanáctým místem se dnes Ondřej Ježek rozloučil se závodním víkendem v Misanu Adriaticu a zapsal 4 mistrovské body do celkové klasifikace MS Superbike.

Nedělní jízda Superbiků byla opět ovlivněna mnoha pády a technickými závadami. Ty se naštěstí vyhnuly jezdcům týmu Grillini Racing, když Ayrton Badovini i Ondřej Ježek spolu bojovali prakticky do posledního kola a obsadili 11. resp. 12. místo v cíli.

"Tento víkend nám docela šla karta. S technikou jsme se sice nikam neposunuli a s Ayrtonem jezdili na konci startovního pole, nicméně jsme neudělali žádnou chybu a získali cenné body. Trochu mě mrzí, že jsem dnes nedojel ještě lépe. Celý závod jsem na svého kolegu dotiral a měl na to ho předjet. Od půlky závodu jsem bojoval s problémem nastavení zadní kyvne vidlice, což mělo za následek skákání řetězu na rozetě. 

 

Hodně mě to brzdilo na výjezdech a v posledních třech kolech se problém tak zhoršil, že jsem raději úplně ubral, abych řetěz neztratil," popsal své potíže v závodě Ondřej Ježek. "S cennými body do tabulky jsme samozřejmě spokojeni, když se nedá bojovat více vepředu, tak alespoň nejezdíme domu s prázdnou," dodal brněnský závodník.

Za tři týdny pokračuje seriál WorldSBK v Kalifornii na legendárním okruhu Laguna Seca, kde Ondru čeká premiéra. "Hodně se tam těším, ale bude to asi velká dřina. Není tam kde si odpočinout a bude velké horko."


Pořadí:
1. M. MELANDRI            ITA           Ducati Panigale R
2.  J. REA                     GBR          Kawasaki ZX-10RR           + 1.113
3.  T. SYKES                 GBR          Kawasaki ZX-10RR           + 1.285 
4.  M. VAN DER MARK    NED          Yamaha YZF R1                + 13.364
5.  E. LAVERTY              IRL           Aprilia RSV4 RF                + 19.917

12. O. JEŽEK               CZE          Kawasaki ZX-10R           + 1'10.654


Průběžné pořadí v šampionátu: 
1. J. REA                    296 bodů
2. T. SYKES                246 bodů
3. C. DAVIES              185 bodů
4. M. MELANDRI          163 bodů
5. A. LOWES               141 bodů

22. O. JEŽEK                12 bodů

 

/R

Fotky

Další články

Komentáře