Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 12. listopadu 2019 (09:58) Pavel Jelínek

Dakarská novinka v týmu Aleše Lopraise vyjíždí. Video.

Instaforex Loprais Team se na startu  nadcházejícího  42. ročníku Rally Dakar 2020, ovšem ve zcela nové lokalitě,  postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Vůz  je osazen automatickou převodovkou, změnila se pohonná jednotka a do dalšího vývojového stupně se posunuly prakticky všechny ostatní komponenty, jak již jsme dříve informovali.

„Pro nás je to fungl nové auto v mnoha ohledech. Sice jsme zůstali věrní osvědčenému podvozku s centrální nosnou rourou a nezávislým zavěšením i bubnovým brzdám, ale instalace automatické převodovky a nového motoru si vyžádaly změny v oblasti elektroniky, ovlivnily rozložení hmotnosti i těžiště.

Významný vliv má také snížení a odlehčení nástavby, úpravy chlazení a spousta dalších souvisejících detailů. Je toho tolik, že se skutečně jedná o de facto nové auto,“ říká Aleš Loprais, šlápějící v dakarských šlépějích svého strýce Karla, dakarské legendy.

Pragu V4S DKR pohání motor Iveco s výkonem kolem tisíce koní. 

„Sice za sebou nemáme výrobní linku, ale máme k dispozici určité technologie, na které sami nedosáhneme. A kdo ví, třeba jednou na bázi naší spolupráce vznikne nějaký zajímavý stroj, následovník legendární Pragy V3S.“ , zmínil mimo jiné  k nové spolupráci Aleš.

Video týmu ZDE. Dakarská Praga vyjíždí.......

 

Více v oficiální zprávě týmu ZDE.

 

Další články

Komentáře