Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 30. června 2015 (09:56) Pavel Jelínek

Dakaráci dražili velmi úspěšně fotografie

Bonver Dakar Project a Marian Chytka dražili fotografie z Rallye Dakar, dobročinná aukce vynesla pro Centrum Paraple takřka čtvrt milionu

Úspěšně dopadla dobročinná aukce, která se konala 24. června v Praze v rámci křtu knihy Dakar is my lifestyle od českého motoristického fotografa Mariana Chytky z MCH Photo. Velkoformátové fotografie s dakarskou tématikou se vydražily za takřka čtvrt milionu korun.

Výtěžek ve výši 227 000,- Kč byl věnován Centru Paraple na podporu vozíčkářů s poškozením míchy a jejich rodin. Darovací šek převzala od šéfa týmu Bonver Dakar Project Tomáše Vrátného a Mariana Chytky paní Margita Pištorová, ředitelka Centra Paraple.

„Přizvání Centra Paraple do dražby fotografií si skutečně velmi vážíme. Výtěžek v téměř čtvrt milionové výši pomůže našemu rehabilitačnímu a poradenskému centru uhradit vlastní náklady na pobyt a komplexní péči pro dva klienty na měsíc a půl. Je úctyhodné, že závodníci světové rallye myslí na druhé – v daném případě na vozíčkáře s poškozením míchy a jejich návrat do plnohodnotného života,“ uvedla Pištorová po převzetí šeku v rámci křtu knihy, který zaštítily společnosti Bonver, MCH Photo a tým Bonver Dakar Project.

„To, co probíhalo při aukci fotografií, bylo neuvěřitelné a myslím, že to nikdo nečekal,“ ujal se slova Marian Chytka. „Měl jsem ze začátku trochu strach, aby byl o obrazy zájem a někdo alespoň nějaký koupil. Částka, která se vybrala, mi vyrazila dech a byla velmi příjemným překvapením.

Jsem rád, že se našlo tolik lidí, kteří byli ochotni přispět nemalou částku těm, kteří to potřebují, a vážím si toho, že jsem u toho mohl být a zprostředkovat to skrze mé fotografie,“ pokračoval autor fotografií, z nichž se za největší finanční obnos vydražila fotografie závodního speciálu Tatra Jamal od Tomáše Vrátného. Ta přesáhla dokonce hranici 50 000,- Kč. 

„Je to neuvěřitelné číslo,“ uznal šéf týmu Bonver Dakar Project. „Jsem rád, že účastníci akce projevili své sociální cítění a my jim za to moc děkujeme. Víme, že to není naše poslední akce, protože jak společnost Bonver, tak my v projektu vnímáme míru sociální odpovědnosti a chceme podobné dobročinné akce organizovat co nejčastěji.

Rád bych poděkoval všem, kteří si odnesli některou z krásných Marianových fotografií a přispěli tak na dobrou věc,“ dodal Tomáš Vrátný, který se s týmem Bonver Dakar Project a společností Bonver podílel na přípravě Chytkovy knihy.

PR

Fotky

Další články