Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 5. října 2015 (12:42) Pavel Jelínek

Czech Drift Series 2015 vyvrcholí na Masarykově okruhu již o víkendu

Czech Drift Series 11.10.2015

Vizuálně atraktivní podívaná se spoustou napínavých soubojů - to je drift, disciplína založená na jízdě řízeným smykem. Závod probíhá pouze v úseku tzv. Stadionu s výhledem z tribuny C. Jezdci mají za úkol projet daný úsek co nejefektněji v takzvaném powerslidu, tedy řízeném smyku zadních kol. Soutěží se v několika kategoriích i disciplínách, nejatraktivnější jsou tzv. tandemové jízdy, kdy spolu ve smyku jedou vždy dva vozy.

Drifteři přijíždějí na Masarykův okruh na závěrečný podnik čtyřdílného seriálu Czech Drift Series a představí se ti nejlepší jezdci z České republiky a ze Slovenska ve dvou kategoriích – PRO a STREET. Úkolem driftera je projet zatáčku co nejefektněji. Měří se rychlost průjezdu, úhel driftu a průjezd kolem takzvaných Apexů – bodů těsného průjezdu.

Při tandemové jízdě rozhodčí posuzují i vytváření tlaku na soupeře, schopnost adaptace na jeho jízdu, napojování jednotlivých driftů na sebe a celkový dojem z ovládání vozidla v driftu. Vizuálně atraktivní podívanou nabídne finále českého mistrovství v driftu – jízdě řízeným smykem. Závod probíhá pouze v úseku tzv. Stadionu s výhledem z tribuny C.

Jezdci mají za úkol projet daný úsek co nejefektněji v takzvaném powerslidu, tedy řízeném smyku zadních kol. Soutěží se v několika kategoriích i disciplínách, nejatraktivnější jsou tzv. tandemové jízdy, kdy spolu ve smyku jedou vždy dva vozy. Drifteři přijíždějí na Masarykův okruh na závěrečný podnik čtyřdílného seriálu Czech Drift Series a představí se ti nejlepší jezdci z České republiky a ze Slovenska ve dvou kategoriích – PRO a STREET. 
Úkolem driftera je projet zatáčku co nejefektněji. Měří se rychlost průjezdu, úhel driftu a průjezd kolem takzvaných Apexů – bodů těsného průjezdu. Při tandemové jízdě rozhodčí posuzují i vytváření tlaku na soupeře, schopnost adaptace na jeho jízdu, napojování jednotlivých driftů na sebe a celkový dojem z ovládání vozidla v driftu.

http://www.automotodrombrno.cz/


PR

Fotky

Další články