Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 28. srpna 2019 (17:20) Pavel Jelínek

Cykloobousměrky v Brně v ohrožení ?? Snad zůstanou.

Cykloobousměrky by mohly dostat souhlasné stanovisko policie do konce týdne


Do konce tohoto týdne by mohlo město Brno získat souhlasné stanovisko Policie ČR k návrhu dopravního značení a technických opatření v ulici Veselá a v jednosměrných částech Solniční a Mlýnské. Možnost jízdy na kole v obou směrech by tak zde měla zůstat zachována.

„Před několika dny jsme zástupcům policie předložili varianty návrhů organizace parkování a cyklodopravy na několika exponovaných místech s jednosměrkou. Připomínky, které jsme na jednání obdrželi, nyní zapracovávají zaměstnanci Brněnských komunikací. Pokud půjde vše podle plánu, měli bychom mít souhlas do pátku,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl a dodal: „Oceňuji ochotu ke spolupráci ze strany policie i trpělivost projektantů, kteří dokázali najít taková řešení, která budou pro všechny účastníky silničního provozu bezpečná, zachovají parkovací místa a současně umožní průjezd cyklistům včetně jízdy jednosměrkou v protisměru.“

Upravené dopravní značení bude instalováno poté, co proběhnou nutné administrativní lhůty spojené se zveřejňováním stanoveného dopravního značení na úřední desce.

Aktuální úpravy provozu v ulicích Solniční, Veselá a Mlýnská si vyžádala nutnost změny dopravního značení v rámci systému rezidentního parkování. Odbor dopravy při něm vycházel ze stanoviska Policie ČR k předložené projektové dokumentaci.

První jednání s policií, odborem dopravy a s předsedou spolku Brno na kole proběhlo na konci července – už na něm radní Kratochvíl přislíbil rychlé řešení nastalé situace s maximálním možným důrazem na využití cyklodopravy.

Magistrát města Brna
PR

Další články