Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 10. června 2019 (17:25) Pavel Jelínek

Česká vláda ze státního rozpočtu přidá na dotaci MotoGP v Brně !

Aktuální reakce hejtmana Bohumila Šimka a náměstkyně Taťány Malé na dnešní rozhodnutí vlády o navýšení finanční částky na Grand Prix ČR.

 

„Dnešní rozhodnutí vlády navýšit dotaci státu na MOTO GP považuji za vstřícný krok správným směrem,“ řekl hejtman Bohumil Šimek

Po mnoha jednáních dnes (10. 6. 2019) Vláda ČR na svém jednání znovu otevřela téma dofinancování zalistovacího poplatku na Grand Prix ČR. Vedení kraje bylo informováno o rozhodnutí, že v letošním roce přidá vláda ze státního rozpočtu prostřednictvím dotace z ministerstva pro místní rozvoj částku v celkové výši 55 milionů korun (původně schválených 39 + 16).

„Chtěl bych poděkovat vládě, že na základě argumentů, které jsme v posledních měsících k financování Moto GP předkládali ministrům, se nakonec toto téma znovu dostalo na program jejího jednání. Je to dobrý signál pro všechny, kteří za zachování Velké ceny v Brně a v České republice bojují. Město i kraj na konci června schválí navýšení stávající podpory celkově o 5 milionů korun, a to společně s částkou 55 milionů od státu pokryje převážnou část zalistovacího poplatku. Nicméně jsme i nadále připraveni jednat zejména o systémové podpoře tohoto prestižního závodu,“ dodal hejtman Šimek.

„Před několika týdny to vypadalo, že je Grand Prix ČR ve slepé uličce. Jsem přesvědčena, že jednat a diskutovat má vždycky smysl a jsem velmi ráda, že se nám podařilo vládu přesvědčit. A je potřeba také poděkovat týmu v čele s Petrem Vokřálem, kteří problematice financování MOTO GP v uplynulém období věnovali mnoho úsilí.

 

Moto GP svým významem přesahuje hranice jižní Moravy, jde o akci na úrovni ČR, to je potřeba si znovu připomínat. Proto tento krok vidím jako dobrou zprávu do budoucna, a to nejen pro Velkou cenu. I na základě této zkušenosti věřím, že i moje rozhodnutí ukončit od července svoje působení jako náměstkyně hejtmana a soustředit se zejména na komunikaci kraje s parlamentem a vládou i v dalších tématech, je správné a užitečné,“ řekla náměstkyně hejtmana Taťána Malá. 

Reakce primátorky města Brna Markéty Vaňkové na rozhodnutí Vlády ČR týkající se dotace na pořádání MotoGP. Dnešním rozhodnutím byl příspěvek navýšen na 55 milionů korun. : "Jsem ráda, že vláda nakonec dotaci na pořádání MotoGP pro letošní rok navýšila. Potvrzuje se, že bez výrazného přispění státu tak velký projekt není možné realizovat. Letošní ročník by tedy měl být finančně zajištěn. Doufám, že současně co nejdřív začnou jednání o budoucí a pokud možno systémové podpoře tohoto významného závodu."

 

 

Krajský úřad Jihomoravského kraje

 www.jmk.cz

pR

Další články

Komentáře