Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 3. července 2019 (23:14) Pavel Jelínek

Češi s formulemi v Mostě na stupních vítězů .

Drexler Cup při Nascar: Češi na stupních vítězů

Po týdenní přestávce se do dění vrátila série Drexler Automotive Formel Cup, alias AFR Pokal, již dříve působící v ČR pod názvy Austria F3 Cup, či Remus cup. Minulý týden na autodromu Enza a Dina Ferrariových kraloval Švýcar Sandro Zeller, který dvakrát zvítězil. Víkend Nascar Euroseries v Mostě tedy sliboval již před začátkem pestré startovní pole formulí i jezdců.


 

Nechyběli ani Češi Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Franze Woesse, Vašek Šafář s formulí FR Renault 2,0 ze stáje Lutopol a další formuli FR Renault měl pro závod nasazenou další domácí pilot Tomáš Chabr.

Třetí dvojnásobné vítězství Sandro Zellera s Dallarou 312 Mercedes dávalo tušit, že se do Mostu nepřijel jen tak vozit. Ovšem jeho největším soupeřem měl být Čech Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Opel Spiess. Ve volném tréninku se mu podařilo zajet nejrychlejší čas. V první kvalifikaci vládl Zeller, a v druhé pro změnu Beckhäuser. Po restartu první jízdy, kterou vinou Norberta Groera za safety carem, museli organizátoři znovu odstartovat, nakonec zvítězil Sandro Zeller ze Švýcarska, s těsným náskokem před Beckhäuserem a třetí dojel Ital Andrea Cola s Dallarou 312 VW.

 

Pořadí F3 Trophy opanoval Florian Münger s Dallarou 306 VW. Zajímavý souboj ve formuli Renault předvedl Nico Gruber z Rakouska a domácí hrdina Vašek Šafář. Domácí Šafář sice po kontaktu s Gruberem skončil mimo trať, nicméně skončil druhý. Gruber dostal po závodě penalizaci 20s, ovšem od zeleného stolu ji zase zrušili a Gruber tak v Mostě vyhrál. Tomáš Chabr skončil na bronzové příčce.

Pro druhý závod si vyjel pole positions Tom Beckhäuser, ale Sandro Zeller se před něj dostal a s poruchou vozu musel nakonec své snažení Tom ve 12. kole ukončit, chtěl před domácími fanoušky moc zvítězit. Zeller tak zvítězil před Italem Bottirolim s Dallarou 312 Mercedes a bronz bral v Mostě další Ital Cola.

Ve formuli Renault 2,0 byl opět o něco rychlejší Nico Gruber, který jel v Mostě poprvé, na druhém místě dojel Vašek Šafář a třetí Tomáš Chabr. Bramborová medaile zbyla na Rakušana Groera. Münger opět dokázal zajet nejrychleji v F3 Trophy pro starší vozy, stříbrný věnec si odvezl z Mostu Ital Iannaccone a bronz Němec Ralph Pütz.

PR

Vláďa Rožánek

Drexler Automotive Formel Cup 2019

Foto Milan Tomsa, FR 2,0 Vašek Šafář vs Nico Gruber


 

Fotky

Další články

Komentáře