Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 19. února 2016 (18:55) Pavel Jelínek

Černobílé vzpomínky na dávné závody superbike na okruhu v Mostě 1992

Na podzim roku 1992 byl mostecký Autodrom neplánovaně svědkem velmi  zajímavého a ojedinělého závodu. V poměrně pozdním termínu - 17. a 18.  října se zde jel silniční závod motocyklů Mistrovství Německa včetně  hvězdně obsazené třídy SUPERBIKE.

Jména HOFMANN, SEIDEL, WEIBEL, LIEDL, GALINSKI, KELLENBERGER, SCHICK a  další. Co jméno - to pojem. Navíc o titulu mistra ve třídě SUPERBIKE se  muselo rozhodnout v posledních dvou jízdách v Mostě. O titul bojovali  Andy Hofmann a Edwin Weibel s minimálním bodovým rozdílem.

A hned sobota přinesla dramatickou zápletku. Po dílčí úpravě povrchu  trati v technické části okruhu byla tato část velmi kluzká a nebezpečná.  A tak JURY musela řešit problém. Buď závod zrušit nebo po dlouhém  rozhodování uskutečnit závod na malém okruhu!!!

 

To znamenalo po cílové rovince před retardérem odbočit na spojnici a na  úseku číslo 9. se napojit na klasickou trať. A hlavně tato zatáčka dělala jezdcům velké problémy. Na jednom snímku je detail zatáčky po  první části tréninku.

Nedělní závody probíhaly za velmi chladného počasí. A první jízda  SUPERBIKE rébus mistra nerozřešila! Rozdíl mezi Hofmannem a Weibelem byl  jediný bod. A tak se s napětím čekalo na druhou jízdu. Tento závod se jel v pozdním odpoledni, téměř už za šera.

A rozuzlení přišlo naprosto nečekaně. ANDY ve své typické " puntíkované"  helmě, startovní číslo 8 havaroval. Závěrem mohu říci: vidět na autodromu start plného roštuj jezdců třídy SUPERBIKE a ten nepředstavitelný nepřetržitý kolotoč. Zážitek, na který nelze zapomenout.

 

Připravil PJ a Luboš NOVOSÁD

 

Fotky

Další články

Komentáře