Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 23. března 2020 (20:35) Karel Lacina

Callaway Competition pojede znovu o titul v ADAC GT Masters.

I v letošním ročníku ADAC GT Masters se objeví americký exot Corvette C7 GT3 R, se kterým se pokusí zaútočit na titul tým Callaway Competition. Dopomoci k tomu má Markus Pommer a nováček za volantem Corvetty Jeffrey Schmidt.

Loňskou sezonu odstartoval tým ve velkém stylu třemi výhrami a dlouho bojoval o absolutní primát. Po dvou nehodách v Hockenheimu však musel Pommer se svým tehdejším kolegou Marvinem Kirchhoferem na korunu králů zapomenout a letos to zkusí s nově postaveným vozem znovu.


" Tým odvedl během zimního testování spoustu práce a jsme rádi, že jsme v Jeffrym Schmidtovi našli nového rychlého jezdce. Na sezonu jsme s oběma piloty dobře připraveni a myslím, že můžeme znovu myslet nejvýše. I když nevíme, kdy a jestli vůbec šampionát zahájíme, stále doufáme, že ještě uvidíme vzrušující závody.

Hlavní prioritou je však momentálně zdraví každého člena týmu a všech fanoušků, takže nezbývá než čekat" - řekl vedoucí týmu Mike Gramke.

 


Britská formace Barwell Motorsport již zveřejnila druhou posádku pro letošní British GT Championship a vsadila na těžký kalibr. Do druhého Huracanu usedne vítěz 15ti závodů BTCC Rob Collard, jehož partnerem bude Sandy Mitchell.


Collard už patří mezi legendy britského motorsportu, když strávil dvacet sezon mezi cestovními vozy. Rok 2020 je jeho premiérou mezi speciály GT, ale po mnoha sezonách s BMW by pro něho měla být adaptece na zadní pohon jednodušší.

" Po 20ti letech v BTCC jsem hledal novou výzvu pro mé závodění. Když jsem sledoval fanatstické úspěchy mých synů Rickyho a Jordana v posledních několika sezonách mezi GT3 a GT4 v Evropě, rozhodl jsem se pro otočení kormidla a vyzkoušení něčeho nového. Řídit Lamborghini pro tak úspěšný tým jako je Barwell Motorsport bude jedním z vrcholů mojí kariéry" - vysvětlil Collard.


Mitchell je držitelem rekordu jako nejmladší vítěz v britském GT. Sezony 2016 a 2017 strávil v kategorii GT4, aby záhy debutoval v Blancpain GT Series. Na svém kontě má i druhé místo ve světovém finále Lamborghini Supertrofeo. Ke svému angažmá řekl: " Jako šestnáctiletý jsem vyhrál závod v první sezoně mezi vozy GT a dokázal jsem si, že jsem schopný závodit na nejvyšší úrovni.

Šampionátu British GT hodně dlužím za můj kariérní rozvoj během dvou sezon, což mi umožnilo absolvovat závody GT3 nejen v Evropě, ale i ve Spojených státech. Nyní jsem moc rád, že se vracím zpátky do Anglie na okruhy, které dobře znám a s autem, se kterým jsem jezdil v uplynulých dvou letech".

 


Protinožci se rozhodli dobýt Asii , o čemž svědčí vstup velikána z australských Supercars, týmu Triple Eight Race Engineering, do World Challenge GT Asia se zbrusu novým Mercedesem CLK AMG GT3 EVO. Pochromovaný stříbrný šíp dostane do svých rukou znovu Shane van Gisbergen, jemuž bude dělat parťáka Prince Jefri Ibrahim.

Tato silná dvojice bude mít na co navazovat, když v roce 2019 stála čtyřikrát na podiu v kategorii Pro Am.

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře