Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 4. října 2015 (19:36) Pavel Jelínek

Buggyra má další skvělé double - ze sobotní Jaramy !!!

Buggyra má double! Lackovi hrála česká hymna, Vršecký vybojoval stříbro

Ve španělské Jaramě pokračuje předposledním závodem evropský pohár tahačů, ve kterém se Adamu Lackovi a Davidu Vršeckému podařilo urvat double! Tým Buggyra si tak upevnil vedoucí pozici v Poháru konstruktérů.

Měřený trénink poznamenaly červené vlajky, které byly vyvěšeny kvůli oleji na trati. Ten se objevil z tahače Andrého Kursima. Dosažené časy Adama a Davida vynesly české duo do Superpole. Hned v prvním kole však Adam Lacko zablokoval přední kola a vylétl do kačírku, ze kterého se již nedokázal vrátit zpět na trať. David si pro první jízdu vyjel pátou výchozí pozici. „První kolo mi úplně nevyšlo a pak začalo lehce poprchávat. Nedopadlo to úplně tak, jak jsme si přáli,“ řekl David.

První závodní jízda se jezdcům českého týmu Buggyra příliš nevydařila. Po startu se David Vršecký propadl z páté pozice až na chvost nejrychlejší desítky. Poté bojoval o nejlepší osmičku, což se mu nakonec podařilo. Adam Lacko se v prvním kole posunul na osmé místo, cílem pak projel sedmý. „Ke konci to bylo lepší, ale z počátku se mi nejelo dobře.

Čekal jsem od toho asi více. Tak uvidíme v další jízdě,“ řekl rozladěně Adam, kterého doplnil David: „Start se mi vůbec nepovedl a poté jsem se nemohl dostat do tempa. Alespoň, že jsme skončili v první osmičce a budeme mít šanci si ve druhé jízdě spravit chuť.“

Do druhé sobotní jízdy si totiž prvních osm jezdců otočilo pořadí a Davidovi s Adamem patřila první řada. Toho také oba jezdci Buggyry využili a čistou jízdou se po prvním kole usadili s menším náskokem v čele. „V superpole to nezačalo dobře,“ vzpomíná Adam na ranní incident. „Teď jsme si to ale vynahradili. Jelo se mi perfektně, auto fungovalo, takže velká spokojenost,“ pochvaloval si druhou sobotní jízdu Lacko, který se v průběžném pořadí dotáhl na druhou příčku Němce Jochena Hahna na rozdíl jediného bodu.
David Vršecký si vydřel ve druhém závodě druhou pozici, když se na jeho záda tlačil novopečený mistr Evropy Kiss. „Společnými silami jsme s Adamem zvládli první kolo a pak to byl boj. Ke konci mi totiž začaly vadnout brzdy a soupeři byli pěkně nepříjemní. Udržel jsem to až do cíle a týmu jsme s Adamem připsali pěknou porci bodů,“ usmíval se Vršecký. Tým Buggyra tak i nadále zůstal v čele Poháru konstruktérů s náskokem dvaceti bodů.


PR
Buggyra

Další články