Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 11. října 2017 (12:47) Pavel Jelínek

Buggyra její galerie truckerských šampiónů.

Buggyra: Galerie šampiónů

Adam Lacko a Buggyra potvrdili v Jaramě návrat na evropský trůn, Adam se stal díky svému premiérovému titulu pátým jezdcem Buggyry, který dotáhl snažení své, i celého týmu, do vítězného konce. Krátký pohled do nedávné mistrovské minulosti není proto určitě od věci. 

 2002: LausitzringJeště před posledním závodem sezóny ztrácel Gerd Körber na Harri Luostarinena (CAT) tři body. Nakonec Létajícího Fina zradila čtyři kola před koncem technika.2003: Le Mans Do Francie dorazil Gerd se solidním náskokem před druhým Markusem Östreichem. 

 

Titul si zajistil s předstihem již po bodované kvalifikaci.2007: JaramaMělo to být jednoduché, před posledním závodním dnem šampionátu stačilo Markusovi Bösigerovi získat deset bodů. V ani v jedné z nedělních jízd však nedojel, v cíli posledního závodu se tak před 100 000 fanoušky radoval Antonio Albacete. 

Po několika hodinách bylo ovšem všechno jinak, neboť jury ohodnotila šílený Albaceteho nájezd na Vršeckého z úvodu závodu minimální penalizací. I to však stačilo Bösigerovi k zisku titulu, když vyhrál o jediný bod.2008: JaramaPoprvé v historii truckracingu bojovali v závěrečném závodě o titul jezdci jednoho týmu. 

Vršecký nakonec s přehledem uhájil náskok třinácti bodů a stal se po svém objeviteli Martinovi Kolocovi druhým českým evropským šampiónem.2009: JaramaDavid z pozice obhájce titulu nezvládl příliš úvod, do čela se probil až v Zolderu. Do Jaramy přijel s náskokem deseti bodů a z úspěšné obhajoby se radoval už po úvodním závodě. Antonio Albacete totiž opět neudržel před domácím publikem nervy na uzdě a v prvním kole trefil, nejspíše v rámci vyrovnání účtů, Bösigera. 

O titulu bylo rozhodnuto.2017: JaramaPo dvou druhých místech z předchozích sezón vyhlásil letos Adam Lacko útok na titul. O konečném úspěchu rozhodl v konkurenci pěti mistrů Evropy prakticky již v první třetině, především jeho excelentní výkony v Misanu a Nürburgringu jasně ukázaly, kdo bude letos v evropském truckracingu pánem.

 

Luboš Veselý
Buggyra

PR

Fotky

Další články

Komentáře