Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 25. září 2015 (09:07) Pavel Jelínek

Buggyra je podle Davida Vršeckého nyní na hraně limitu!

David Vršecký: Buggyra je na hraně limitu!
Zatím nejlepší období poslední pětitelky zažívá David Vršecký. Dvojnásobný mistr Evropy i přes zdravotní problémy a vytížení na postu šéfpilota, jezdce a konstruktéra nasbíral v posledních čtyřech podnicích 187 bodů a je třetí příčce na dostřel. 

Čím to?
David: Auto jede skvěle, mám štěstí a jezdec není taky z katagorie těch nejhorších
(smích).

Takže byť se na počátku sezóny kalkulovalo s tím, že tě v některém ze závodů nahradí jeden z testovacích jezdců, odjedeš s největší pravděpodobností celou sezónu?
David: Vypadá to tak. Ostatně, vzhledem k tomu, jak se zdramatizovala situace v Poháru konstruktérů, mi nic jiného nezbývá.

Situaci v Poháru konstuktérů zdramatizovaly čtyři nuly Adama Lacka v posledních dvou závodech. Vždy se tak stalo v důsledku technických problémů...
David: Jako spolu konstruktér obou speciálů jsem si toho vědom a nezříkám se jisté odpovědnosti. Na druhou stranu, máme týmový titul stále ve svých rukách.

Je už známo, co stojí za technickými problémy Adama?
David: Myslím, že ano, ale z pochopitelných důvodů si to necháme pro sebe. Snad jen tolik, že obě Buggyry jsou na hraně limitu a nic není věčné. Na druhou stranu, pokud chceme vyhrávat, nic jiného nám nezbývá.

Kdyby někdo před rokem tvrdil, že budeme pravidelně porážet Albaceteho s Hahnem a Adam bude jezdit v super pole takřka takové časy, jako Kiss, byli bychom za blázny. Dnes se jedná o realitu.

Ale ani seberychlejší jezdec, který nedojede, nebere body?
David: I to je mi dobře známo (smích). Obě naše auta už jsou v Česku, do příštího úterka, než vyrazíme do Jaramy, budeme pracovat na některých změnách. Každopádně, kdo chce vyhrávat, což je náš případ, nesmí se obávat jistého rizika.

 

Petr Bošnakov
Buggyra

Fotky

Další články