Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 17. července 2019 (16:23) Pavel Jelínek

Budoucí kabiny budou vyvinuty ve třech úrovních komfortu.

Bourbon Mobility spolupracuje se studiem Peugeot Design Lab na designu budoucích kabin pro své lodi

Bourbon Mobility, lídr v oblasti námořní dopravy osob, nabízí svým zákazníkům služby inspirované leteckým průmyslem. Budoucí kabiny budou vyvinuty ve třech úrovních komfortu: „Business Class“, „Premium“ a „Eco“. Pro vytvoření designu lodních kabin se Bourbon Mobility obrátil na designové studio Peugeot Design Lab. Designéři připravili uspořádání kabiny, které zaručuje optimální bezpečnost, nadstandardní komfortní sedadla a ergonomický úložný prostor.

První kabina „Business Class“ bude uvedena do provozu v polovině roku 2020.

Designéři studia  Peugeot Design Lab pečlivě navrhli každý detail budoucích kabin Bourbon Mobility.

Bezpečnost je posílena, sedadla mají rukojeti, které cestujícím usnadňují pohyb po kabině při kymácení lodi na moři. Široké uličky napomáhají k plynulému pohybu. Dvě velké obrazovky zobrazují bezpečnostní pokyny. Záchranné vesty jsou viditelné a snadno přístupné.

Komfort je i přes omezený prostor interiéru plavidla na velmi vysoké úrovni. Sedadla mají boční opěrky, opěrku hlavy a opěrku nohou. Jejich odpružení snižuje vibrace. Mají výrazný sklon, takže nechávají dostatečný prostor pro kolena. Velká okna přivádějí dovnitř hodně světla.

Každý detail je z hlediska ergonomie dokonale promyšlen. Ve stropě kabiny jsou rozmístěny uzavřené odkládací schránky a osvětlení. Díky držáku tabletu a konektoru USB na zadní straně křesel mohou cestující využívat WiFi a různé služby nabízené na vyžádání.

 

Vizuální identita kabiny je zvýrazněna teplým, lehkým dřevem a hladkým kovem. Nebesky modré a tmavě modré odstíny odkazují na mořské hlubiny.

Naším cílem je zavést nové standardy komfortu v námořní přepravě osob inspirované leteckým odvětvím. Naše budoucí kabiny budou k dispozici ve 3 typech komfortu: „Business Class“, „Premium“ a „Eco“. Našim cestujícím nabídnou nový zážitek na palubě. Obrátili jsme se na Peugeot Design Lab, abychom využili jeho know-how v oblasti brand identity, interiérového designu a průmyslového vývoje, zejména v námořní a dopravní oblasti, protože chceme prosadit služby Bourbon Mobility jako alternativu k dopravě vrtulníkem: jsou bezpečnější, spolehlivější, pohodlnější a hospodárnější,“ uvedl François Lesle, generální ředitel společnosti Bourbon Mobility.

Postupovali jsme podobně jako při výzkumu prováděném za účelem modernizace interiérů nejnovějších vozů Peugeot. Chtěli jsme zlepšit zážitek cestujících Bourbon Mobility. Cestující budou mít k dispozici ergonomický úložný prostor a komfortní sedadla nabízející měkkost a oporu, stejně jako kvalitní materiály a provedení. Tyto klíčové designové prvky budou poznávacím znamením budoucích kabin,“ prohlásil Arnault Gournac, ředitel Peugeot Design Lab.

První prototyp lodi na dlouhé vzdálenosti „Crewliner“ (36 metrů) vybavený kabinou „Business Class“ pro 46 cestujících bude dodán na začátku roku 2020. Budoucí kabiny budou zabudovávány přímo do stávajících plavidel podle principu „Plug & Play“, a to postupně od poloviny roku 2020.Peugeot

Stimulující řízení na vysoké úrovni, elegantní design, nekompromisní kvalita – to vše jsou vlastnosti ztělesňující závazek značky vůči zákazníkům, které přispívají k emocím, jež každý vůz Peugeot probouzí.

Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve více než 160 zemích světa, v roce 2018 prodala více než 1 740 000 vozů. Peugeot v sobě spojuje hledání dokonalosti, perfektní vzhled a intenzivní emoce a usiluje o to, být špičkovou globální značkou.

.

 

       

 

Peugeot Design Lab

Peugeot, značka, která má k dispozici know-how získané během více než 200 let průmyslové výroby a 120 let výroby automobilů, otevřela v červnu 2012 Peugeot Design Lab, designové studio určené pro externí zákazníky. Jeho hlavním úkolem je vyvíjení produktů, služeb a znalostí pro externí zákazníky z různých odvětví mimo automobilový průmysl.

Jeho služeb využila od založení řada společností: Airbus, Dassault Aviation, Alstom, Bobbardier, Leclerc, skupina Seb, Quechua… Jedním z posledních realizací je Sea Drive Concept pro Bénéteau.

 

 

PR

Další články

Komentáře