Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 8. dubna 2019 (00:06) Pavel Jelínek

Brno podpoří MotoGP nejméně deseti milióny.

Brno podpoří MotoGP částkou minimálně 10 milionů korun, do rezervy půjde 5 milionů

Radní města Brna doporučili zastupitelům na žádost Spolku pro GP ČR Brno schválit vyrovnávací platbu na částku 10 milionů korun. Spolu s tím navrhli také vznik rezervy ve výši 5 milionů korun pro účely Spolku.

„Schválená desetimilionová částka, o kterou si Spolek pro GP ČR Brno požádal, bude sloužit jako vyrovnávací platba za plnění závazku veřejné služby,“ vysvětlila účel schválených financí primátorka Markéta Vaňková.

Vyrovnávací platba je určena výhradně k účelu krytí rozdílů mezi nezbytnými náklady a výnosy Spolku pro GP ČR Brno při plnění závazku veřejné služby.

 

 

Spolek pro GP ČR Brno, jehož členy jsou statutární město Brno, Jihomoravský kraj, TIC Brno a Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, pořádá Grand Prix České republiky v Brně od roku 2016. Promotérská smlouva je sjednána do roku 2020.

Zastupitelé Jihomoravského kraje v minulém týdnu schválili podporu letošního ročníku Velké ceny České republiky v Brně ve výši 25 milionů korun.

 

 

 

Magistrát města Brna
PR

Fotky

Další články

Komentáře