Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 15. října 2018 (12:12) Pavel Jelínek

Brněnský tým vyrazí na finále GT Open v Barceloně s Gondou a Jensenem.

Tým Šenkýř Motorsport pojede GT Open v Barceloně s Gondou a Jensenem
 
Poslední podnik šampionátu GT Open se odjede už příští víkend na trati v Barceloně. Po úspěšném startu týmu Šenkýř Motorsport v belgickém Spa-Francorchamps uvidíme tento český tým právě i ve Španělsku, ale v pozměněné sestavě.
Tým Roberta Šenkýře zažil při červnovém závodě ve Spa-Francorchamps vůbec jeden z nejlepších závodů své dosavadní historie. Posádka ve složení Richard Gonda a Joel Eriksson si dojela pro čtvrté a druhé místo v obrovské konkurenci téměř třiceti vozů kategorie GT3.

Jméno Richarda Gondy ve startovní listině zůstává. Jeho týmovým kolegou bude pro sedmý podnik GT Open dánský jezdec Mikkel Jensen. Třiadvacetiletý Jensen je továrním jezdcem týmu BMW Motorsport zařazený do programu pro mladé jezdce mnichovské automobilky. Předností Mikkela je fakt, že absolvoval v týmu BMW Team Schnitzer seriál ADAC GT Masters a tak velmi dobře zná vůz BMW M6 GT3.

 

“Už před závodem ve Spa jsme věděli, že letos chceme absolvovat alespoň ještě jeden závod v této prestižní sérii. Jednání s BMW a našimi partnery nakonec dopadla dobře a dnes mohu potvrdit, že pojedeme poslední letošní podnik GT Open v Barceloně. Vedle Richarda usedne tentokrát Mikkel Jensen, který je mladý a velmi rychlý.

Navíc auto zná velmi dobře, a tak si věříme, že se zase posuneme jako tým dopředu. Oznamovat ambice dopředu v takto těžkém šampionátu nechci, ale co vím je fakt, že jako tým do toho dáme opět vše a popereme se o to nejlepší umístění,” řekl šéf týmu Robert Šenkýř.

PR

Fotky

Další články

Komentáře