Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 21. srpna 2015 (12:30) Pavel Jelínek

Brněnský návštěvnický rekord padl

Letošní brněnská Velká cena motocyklů lámala také divácké rekordy. Dorazilo se podívat 248 434 diváků, což je  dosud nejvíce v historii. Dosavadním rekordem bylo 245 039 lidí, kteří  na Masarykův okruh  přijeli v roce 2007.

Ve všech případech pak platí, že uvedená  návštěvnost se sčítá za  všechny tři dny, kdy se akce koná. Nejedná se tedy o téměř čtvrt miliónu "unikátních" návštěvníků , řečeno počítačovým slangem, ale nekteří diváci byi započítáni hned třikrát.

Nicméně to nic nemění na situaci, že na okruhu bylo pěkně narváno a stejně tak parkoviště byla narvaná k prasknutí.

 


Podle informací pořadatelů konkrétně dorazilo v neděli na okruh 138 752 diváků, zatímco  v sobotu 78 544 a na páteční tréninky 31 138 diváků.

„Už předprodej naznačoval, že letos může být opravdu vysoká návštěvnost. Určitou roli asi sehrálo jubileum 50 let i fakt, že vydrželo dobré počasí, tak se nakonec zrodil divácký rekord," uvedl mluvčí okruhu.

„Z mého pohledu to byl skutečně výjimečný závodní víkend, ať už návštěvností nebo organizačně. Laťka je nastavená hodně vysoko, ale troufnu si říci, že jsme ji letos opět posunuli," byla spokojena Automotodromu Ivana Ulmanová.

Během víkendu v okolí Masarykova okruhu zaparkovalo podle odhadu Policie ČR rovněž rekordních řádově přes dvacet pět tisíc osobních automobilů a téměř deset tisíc motocyklů. Přesto jejich příjezd i odjezd neprovázely nijak vyložene zásadní katastrofy a problémy.

No a hlavně. V průběhu nedělního dopoledne bylo domluveno, že by se GP v Brně měla s podporou vlády konat i v následujících pěti letech.

 

Fotky

Další články