Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 8. října 2015 (23:45) Pavel Jelínek

Brněnská dvanáctihodinovka na závěr čeká i Křenkovi svěřence

Brněnská dvanáctihodinovka na závěr

Vedle finálového podniku šampionátu FIA ETCC v Perguse, čeká tým Křenek Motorsport také start v letošní 12-ti hodinovém Epilogu.

Navýšení z šesti na dvanáct hodin si vyžádalo zařazení podniku do kalendáře mezinárodní vytrvalostní série 24H Series za jejímž pořádáním stojí nizozemská společnost Creventic.

Tým Křenek Motorsport do tohoto podniku nastoupí stejně jako při letošním prvním závodě v Dubaji v kooperaci s německým týmem Steibel Motorsport a jejich Renaultem Clio III. generace, se kterým si ve Spojených Arabských Emirátech dojelo kvarteto Finkbohner-Peyer-Steibel-Eberle pro třetí místo ve třídě A2.

Na Epilogu se však v barvách týmu Křenek Motorsport představí „nejrychlejší český kuchař“ Filip Sajler, Tomáš Vavřinec, vrchař Martin Jerman a německý závodník Meik Utsch, který před pěti lety skončil na čtvrtém místě ve slavném 24-hodinovém závodě na Nordschleife.

"Na okruhu jsem startoval naposledy před pěti lety a když jsem se dozvěděl, že je možnost startovat na letošním Epilogu byl jsem doslova nadšen. S tou myšlenkou přišel Tomáš Vavřinec. Nikoho z nás nemusel dlouho přemlouvat, protože taková výzva se zkrátka neodmítá. Věřím, že nás čeká napínavý a atraktivní závod a moc se na to těším," říká Martin Jerman, jenž se zapsal do výsledkových listin Epilogu jako vítěz již v roce 2003.

Slova Martina Jermana pak doplňuje i šéf týmu, pan Josef Křenek:
"Původně jsme plánovali start při Brněnském Epilogu s naším Seatem a s jezdci z ETCC. Bohužel to ale díky termínové kolizi se závěrečným víkendem FIA ETCC v Perguse nebylo proveditelné. Dohodli jsme se tedy na další spolupráci s naším "partnerským" týmem Steibel Motorsport, se kterým jsme se již úspěšně účastnili i úvodního 24-hodinového závodu v Dubaji.

Steibel Motorsport zajistí veškerý servis a my se tak můžeme plně věnovat finálovému podniku na Sicílii. Mike Utsch s vozem Renault Clio startoval již nesčetněkrát Nürburgringu, ale pro naše české jezdce Tomáše Vavřince, Martina Jermana a Filipa Sajlera to bude premiéra. Pohárové Clio III je ale velmi spolehlivý a dobře ovladatelný zavodní vůz a tým Steibel Motorsport je velmi zkušený. Proto pevně věřím v úspěšný brněnský start."

Start letošního Epilogu je naplánován již na tuto sobotu v 12:00. Na seznamu přihlášených je k dnešnímu dni celkem 52 posádek. Jezdce žluto-modrého Clia najdete ve třídě A2, kde se o pódium utkají s pěti dalšími posádkami.

PR

Další články