Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 25. února 2020 (23:24) Karel Lacina

Brian Bogers si přijel zatrénovat do Španělska před startem MXGP 2020.

Již druhý závod měl na programu španělský motokrosový šampionát, když tentokrát přišla řada na světovou trať Talavera de la Reina.

Ve třídě MX1 se objevila jedna velká hvězda z mistrovství světa, kterou byl Brian Bogers, člen Marchetti Racing Teamu, připravující se na start MXGP na britských ostrovech. Přestože se s ním chtěli domácí hvězdičky poměřit nedostali příležitost a Bogers obě jízdy s převahou vyhrál.

V první rozjížďce až daleko za ním bojovala o podium čtveřice Butron, Arcarons, Zaragoza a Campano. Campanos Arcaronsem se podělili o vítězství při prvním závodě v Albeidě a spíše než na ujíždějícího Bogerse se soustředili na souboj o vedoucí pozici v šampionátu.

Butron skvěle držel druhé místo, ale v poslední části ho překonal nejprve Campano a pak i Arcarons a zkompletovali podium.

 


I na podruhé Bogers po startu okamžitě zmizel a opět to bylo jen o druhém místě. Arcaronsovi se tentokrát vůbec nedařilo a dokonce musel po pádu dotahovat aby projel cílem až na 14. místě. Campano naopak zkušeně držel další vlčáky za sebou a když dostal z depa info o kolegových problémech už neriskoval a vše podřídil zisku důležitých bodů.


Pořadí: 1. Campano 91 b., 2. Arcarons 81 b., 3. Butron Oliva 76 b., 4. Lasheras 65 b., 5. Beltran 57 b.

 


Ruben Fernandez opanoval první jízdu MX2 stylem start cíl a pohledy diváků se soustředily hlavně na druhého a třetího Martineze s Lucasem. Ti si to tvrdě rozdávali a nakonec to odnesl Lucas, když si poranil kotník a s velkým handicapem dokončil jen se sebezapřením na 13 místě.

Martinez projel cílem osamocený na druhém místě, Oriol Casas vyhrál duel o třetí místo s Apariciem.

 


Fernandez potvrdil skvělou formu i ve druhé jízdě, kde se téměř do puntíku opakoval scénář prvního dějství. Druhým místem zaznamenal velký úspěch pro KTM Espaňa Oriol Oliver, který také celou jízdu v poklidu odkroužil solově, Martinez si o příčku pohoršil a dokončil jako třetí.


Pořadí: 1. Ruben Fernandez 100 b., 2. Martinez 82 b., 3. Oliver Vilar 80 b., 4. Casas 74 b., 5. Nilsson 61 b.
 

Zdroj: RFME

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře