Úterý, 12. listopadu 2019 (22:18) Karel Lacina

Brazilský šampionát Stockcar vznikl již v roce 1979.

To co znamená pro německé fanoušky DTM, to samé znamená pro ty brazilské Stockcar. Tento šampionát vznikl již v roce 1979 a se siluetami poháněnými etanolovým motorem V8 jezdilo a jezdí spousta hvězd motoristické historie i současnosti. V letošním startovním poli můžeme sledovat několik bývalých pilotů F1, z nichž ten mezi brazilskými fanoušky nejoblíbenější, je určitě Rubens Barrichello.

S nejrychlejšími formulemi mají bohaté zkušenosti i Ricardo Zonta, Max Wilson nebo Nelson Piquet jr. Rubinhovi zatím tato sezona vychází skvěle a do závodu na okruhu Velo Citta, který se nachází 180 km od Sao Paula, nastupoval jako čtvrtý jezdec celkového pořadí. Nejvíce vypjatá sitauce však byla v souboji o první místo, kde se se stejným bodovým ziskem dělili o korunu krále Daniel Serra a Ricardo Mauricio.

Již při předstartovní proceduře první jízdy se objevily první deštové kapky a ty stále přibývaly, až pořadatel nechtěl riskovat hned na startu nějakou divočinu a celé pole vyrazilo za saffety carem, za kterým odjelo několik kol, než byl závod spuštěn na ostro. Na čele se usadil Tiago Camilo, jenž těžil z první startovní pozice, a v závěsu měl Casagrandeho s Fragou, čtvrtý se držel Serra.

Ten nehodlal riskovat žádné problémy, protože jeho největší sok Mauricio byl hodně daleko vzadu. Po výměně pneumatik se v čele ocitl na pár kol Fraga, ale Camilo zajížděl jedno nejrychlejší kolo za druhým a brzy se na svoji původní pozici vrátil. Hned si vydobyl bezpečný náskok a s přehledem první jízdu vyhrál. Serra musel až na cílové rovince vydřít třetí pozici před Buenem.

10. Atila Abreu

Druhá jízda byla  odstartována bez problémů a na špici se utvořila pětice jezdců, kde byli Abreu, Nunes, Baptista, Zonta a Campos, Serra tentokrát začínal až ze zadních pozic a byla před ním hodně těžká práce. Ricardo Zonta jel skvěle a po několika bezchybných manévrech se probojoval už na třetí pozici. Vše prakticky rozhodly zastávky v boxech. Baptista ji měl naplánovanou hodně brzy a byl to mistrovský tah.

Po návratu na trat byl chvíli třetí, ale k mechanikům museli i soupeři. Když tankoval Abreu Baptista se hřál na čele a když se jeho protivník vrátil na trat až ve druhé desítce, bylo jasné, že na nějaký výrazný výsledek už to nebude. Baptista projel za mohutné radosti svého týmu cílem jako vítěz a radovat se mohl i Serra, jemuž třetí místo napomohlo k dalšímu zvýšení svého náskoku před Mauriciem na čele šampionátu.

Do první desítky se vešel i šestý Barrichello, kterému první jízda vůbec nevyšla a v té druhé si tak alespon trochu spravil chut z ne moc vydařeného víkendu.