Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 13. března 2018 (16:55) Pavel Jelínek

Bratři Szejové pokračují v českém šampionáítu.

Bratři Szejové pokračují v MČR v rally: čekají je ambiciózní výzvy

Jarek a Marcin Szejové - nejlepší zahraniční posádka v mistrovství ČR v rally 2017 - vstoupí už do čtvrté sezony na českých tratích.

Tým z Ustroně čekají i v sezoně 2018 starty v jednom z nejlépe obsazených šampionátů v Evropě.
K tradičním sponzorům polské dvojice se připojuje firma Kowax - distributor svářecích zařízení a materiálů.
Na české asfaltové tratě, obsypané fanoušky, vyjedou Jarek a Marcin s Fordem Fiesta R5, který připravuje stáj Orsák Rallysport.


Nová sezona bude rovněž ve znamení osmileté spolupráce s firmou GK Forge - klíčového a strategického partnera týmu.

Sedm těžkých a rozlišných závodů, kvalitní konkurence českých týmů v čele se Škodou Motorsport, skvělí jezdci s obrovskými zkušenostmi na domácích tratích, boje o sekundy a hlavně davy fanoušků - tak lze v jedné větě popsat Mistrovství ČR v rally 2018.

Rallysport patří v Česku k nejprestižnějším motoristickým disciplínám a kvalita MČR v rally je toho důkazem. Na jednotlivých závodech se pravidelně schází kolem stovky posádek, tato slova potvrdí i nabitá startovka úvodního podniku KOWAX Valašské rally ValMez 2018 s řadou vozů kategorie R5 a WRC, které mají největší šance bojovat o stupně vítězů. Vypovídající je také zájem fanoušků a návštěvnost tratí rychlostních zkoušek. Lze očekávat, že se na tomto faktu nic nezmění. Loňská sezona byla pro bratry Szejovi premiérovým rokem v kokpitu vozu R5. Přesto se stali nejúspěšnější zahraniční posádkou na českých tratích. Během sedmi závodů vybojoval tým z Ustroně celkem 120 mistrovských bodů, což mu zajistilo páté místo v konečném hodnocení. Tento rok budou Jarek a Marcin pokračovat v podobném snažení. Polská dvojice pojede se stejným vozem, se kterým startovala i minulý rok, tedy s Fordem Fiesta R5. Ten připravuje tým Orsák Rallysport. Pokračující podpora týmových partnerů a zkušenosti získané v minulém roce jim jistě budou nápomocny v jejich letošních startech. V sezoně 2018 tým nově podpoří česká firma Kowax, osmý rok bude strategickým partnerem bratří Szejů GK Forge, neboli společnost z Goleszowa, podnikající v kovoobrábění. 

Kalendář Mistrovství ČR v rally 2018:

23. - 25. března - Kowax Valašská rally ValMez
20. - 21. dubna - Rally Šumava Klatovy 
18. - 19. května - Rallye Český Krumlov 
15. - 16. června - Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče 
30. června - 1. července - Rally Bohemia 
24. - 26. srpna - Barum Czech Rally Zlín (seriál ERC) 
5. - 7. října - Rally Příbram

Jarek Szeja: - Zima se vždy tváří jako dlouhá pauza mezi sezonami, ale ve skutečnosti je to období tvrdé práce nad přípravou programu startů v nové sezóně. Tento rok finalizace programu trvala poněkud déle, ale nejdůležitější je, že pro české fanoušky máme dobrou zprávu. S vozem Ford Fiesta R5, který nám umožní bojovat o nejvyšší příčky, budeme pokračovat v MČR v rally. Nikdy mi nechyběla motivace a vytrvalost, ale po třech sezónách na českých silnicích vím, že kvalitní konkurence a vysoká jezdecká úroveň soupeřů mě jako sportovce motivuje o to více.

Proto se také na další sezónu velmi těším a už se nemohu dočkat soubojů, které začnou za necelé dva týdny při Valašské rally. Jako tým se snažíme neustále rozvíjet, takže bych tento rok chtěl naplno využít zkušenosti posbírané v minulých sezonách, a tak dosáhnut ještě lepších výsledků. Zároveň jsem pyšný na výsledky, kterých jsme společně s partnerem GK Forge dosáhli. S partnerem, díky kterému jsme mohli neustále postupovat dopředu a dostat se až na místa, kde nyní jsme. V této sezóně chci za sebe slíbit, že se pokusím Ford Fiesta R5 v barvách GK Forge a našeho nového partnera, firmy Kowax, vždy dovést zdárně do cíle, s co možná nejlepším výsledkem.

JAROSŁAW SZEJA / MARCIN SZEJA – INFORMACE O TÝMU:
 
Ambiciózní sportovci si vždy před sebe staví vysoké cíle. Ale v každodenním životě jsou Jarek a Marcin manželé a otcové svých rodin a osobnosti budují si vlastní podnikání. Když se ale posadí do závodního auta, stává se z nich jedna z nejlépe sehraných dvojic v Polsku. Podstupují každou výzvu a vždy se snaží rozvíjet své schopnosti. Jak sami tvrdí, na závodech se skvěle doplňují a jak to mezi bratry bývá, vždy si rychle vysvětlí jakékoli nedorozumění.

 


 
Bratrský tandem z Ústroně se poprvé společně objevil na tratích rally při 53. Rally Wisły 2006. Sezónu 2016 pak zakončil jako mistři ČR v produkční kategorii (tř. 3). Rally Příbram 2016, kde se o titulu rozhodlo, byla už jejich 91. společným startem. Marcin podle statistik má ještě na svém kontě o čtyři starty více než jeho starší bratr.
 
Jarek a Marcin svou kariéru zahájili Peugeotem 106. Seznam všech soutěžních aut, ve kterých závodili, je opravdu dlouhý: Peugeot 206 RC, Honda Civic Type-R, Renault Clio Sport, Opel Astra GSi, Citroën C2 R2 Max nebo Ford Fiesta R2. Od roku 2015 startovali se Subaru Impreza, s náhonem na všechna čtyři kola.
 
Bratři Szejové úspěšně debutovali v MČR produkčním vítězstvím na Rally Šumava Klatovy 2015. Během sezon 2015 – 16 startovali na devatenácti závodech, z toho čtyřikrát se radovali z výhry ve skupině PV. Během mistrovské sezony 2016, která čítala devět startů a 90 rychlostních zkoušek, celkem s testy přes 1600 ostrých kilometrů, spotřebovali skoro 200 pneumatik a asi 2000 litrů závodního paliva.
 
Na cestě za titulem MČR ve třídě 3 (PV) dosáhli na tři vítězství - Rally Šumava, Barum rally a Příbram. Největší satisfakcí bylo prvenství na Barum Rally Zlín, legendárním a nejprestižnějším českém závodě a zároveň jednom z nejtěžších asfaltových klání v seriálu Mistrovství Evropy v rally.
 
ÚSPĚCHY A VÝSLEDKY: 

2016 – Mistři ve třídě 3 (PV) / Mistrovství ČR v rally (Subaru Impreza)
2016 – Vítězové Barum Czech Rally Zlín ve třídě 3 (PV)
2015 – druzí vicemistři ve třídě 3 (PV) / Mistrovství ČR v rally (Subaru Impreza)
2014 – druzí vicemistři 2WD / Mistrovství Polska v rally (Ford Fiesta R2)
2014 – Vítězové poháru Fiesta Trophy / Mistrovství Polska v rally (Ford Fiesta R2)
2013 – Vítězové Poháru / Rally pohár Polska (Citroën C2 R2 Max)
2012 – Vítězové třídy 5 / Rally pohár Polska (Opel Astra Gsi)
2010 – Vicemistři Poháru Clio Cup / Mistrovství Polska v rally (Renault Clio Sport)
2009 – Vítězové Poháru / Rally pohár Polska (Honda Civic Type-R)

 
PR

Fotky

Další články

Komentáře