Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 9. února 2020 (13:40) Pavel Jelínek

Boris Vaculík si vyzvedl svého závodního "Mazlíka" a vracejí se domů.

Rally Dakar 2020 - vyzvednutí Mazla a Bivoje

Můj milý deníčku, Dakar 2020 máme sice za sebou, ale až do včerejška nám chyběla taková drobná součást týmu - a sice naše milá přibližovadla. Dle původního plánu jsme měli vyrážet do Marseille ve středu odpo, ve čtvrtek vyzvednout fára a valit dom.

Tedy pardon, aby tomu rozuměli i moji kamarádi v Čechách, samozřejmě tam mělo být domů :-).

Jenže soudruzi ve Francouzské socialistické republice opět stávkovali a my museli jet o den později. Vyrazili jsme s Krópičem, Dobydickem a Gagarinovým bratrancem - oni ví :-). Trasa Znojmo - Brno - Praha - Marseille pravda nebyla úplně nejkratší možná, ale jsme rozházení po celé republice a posbírat ten zvěřinec dá trošku práci. Měli jsme půjčený parádní vlek od Marek Joura, cesta ubíhala celkem slušně a nad ránem jsme byli v přístavu.

 

Následoval dlouhý asi 53 minut trvající spánek a plni očekávání jsme vyhlíželi čas 6:30 a otevření bran přístavu. No, jel jsem sice půl dne a celou noc, nevidím úplně optimálně, ovšem na bráně se mi něco nezdálo. Sice tam byla, vypadala celá, někdo ale asi chtěl udělat dojem a postavil do brány lodní kontejner. Jako aby ukázali, že je tam mají :-)).

Jenže drobný nedostatek nastal ráno, když nějaká místní jitrnica zkoušela kontejner odstranit. Trvalo to až do sedmi, než se pašák trefil a fakticky otevřel přístav. Samozřejmě už od pokusu 47 sklízel zasloužené ovace, bylo to příjemné zpestření pátečního rána. Po otevření přístavu nastal klasický chaos, jako vždy , když něco dělají frantíci.

Naštěstí se naši kluci nedali a vybojovali téměř pole position v budce na vydávání dokumentů a klíčů od aut.

Mazel chytil na brnk, vesele si štěkl, úplně na něm bylo vidět , jak nás rád vidí a říká si o další týrání :-)). Nepopsatelně mě od včera svrbí ruce, no....něco s tím budu muset rychle udělat. Bivoj ve své důstojnosti taky naskočil hned, takže jsme se z přístavního inferna dostali docela rychle.

Kósek za Marseille jsme chtěli zapřáhnót vlek za Bivoja a s Krópičem zmizet za nejasných okolností nelegální rychlosťou gazikem přes Itálii dom. Jenže ouha, nikdo nemyslel na zásuvku a redukci. Měli jsme všechny, jen tu jednu co jsme potřebovali ne :-)).

Takže změna plánu, vlek zpět za gazika, trochu mi povadl úsměv, když jsem si uvědomil, že dalších 1700 km musím jet o kilo míň, než jsem původně plánoval ,navíc řádně naložen Mazlem na hrbu :-))). Bylo ale krásné jarní počasí, tak jsme jeli, jeli a furt jeli. Teda krom šesti tankování, policejní kontroly, defektu a zastávky v Marseille jsme jeli pořád.

Martin , když mě kdysi zasvěcoval do dálkových rally , na můj dota, jak na tuto masochistickou zálibu nejlíp trénovat a připravit , řekl: "Jezdi dlouhý štreky". Tak jsem si ji teda dal, osobáček, 3.400 km s vlekem, boží, doporučuju všem :-)))). Pravda, posledních 700 km mě už vážně moc nebavilo, ale v tom objemu to už bylo jak kolem baráku, rychlá káva, natankovat, cihla a dom.

Ještě, teda bylo zajímavé pozorovat, jak se mění s přibývajícími kilometry playlist a hlasitost reprodukovaného umění :-)). Od celkem milého "popíku" v první polovině jsem končil na mých oblíbených Sodom a Slayer. Och, to byla romantika :-).

 


A Co nás čeká dále? Mazla kompletní rozborka a repase, Bivoje nějaké drobné úpravy, mě teda taky a uvidíme , kdy se dostaneme na další start. Už se na něj ale moc těším!!!

 

Keep fighting!

PS: za celou cestu přes 3.400 km jsme měli jen jeden defekt. Blýská se asi na lepší časy :-)))) 


Boris Vaculík Dakar
foto týmu
Zdroj  faceb

 

 

PR

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře