Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 16. ledna 2020 (00:32) Pavel Jelínek

Boris Vaculík dojel 29. tý.

Rally Dakar 2020, den desátý, pohledem Borise Vaculíka.

Milý deníčku, dnes budu asi stručný, jsem rád, že jsem na chvilku přemluvil net k fungování. Je to tady vážně dílo. Dnes se jela 9. etapa 866 km dlouhá z Wadi Al Dawasir do Haradh. Domluvili jsme se s Martinem a klukama na tom, že budeme Mazla šetřit, když nám dává tolik hezkých chvil - klukům že pod ním můžou vždy až do rána ležet a nám s Martinem čím že nás zase překvapí v etapě:-D.

A to jsme to zatím pořádně nerozbili...... Dnes to byl pro změnu zhasínající motor....


První část etapy byla klasická kamenitá rozbíječka, díry, šutry, strže a mračna prachu. Máme štěstí na pár aut, které nás vytrvale brzdí. Normálně jim ujedeme, pak přijdou nějaké technické patálie a startujeme za nimi. Zase je pojedeme a zase se něco podělá. A tak furt dokola. Francouzskou toyotu jsme nemohli v té tmě předjet až do neutralizace, děs běs. 130 km v prachu, dojedeme na kontakt, borec přidá, zapráší, my zastavímě bo není vidět ani na konec kapoty a tak furt dokola.

Po neutralizaci nás už na štěstí pustil, s kamazem v zádech jsem byl trošku nesvůj a vzhledem k podmínce kterou jsme si dovezli z Maroka nikomu nějak výrazněji promlouvat do duše nemůžeme ????. Druhá půlka etapy hezky ubíhala, byť nejedeme na plno tak jsme si hezky zapředjížděli a zase mě to bavilo. Asi 30 - 40 km před cílem jsme v dunkách dojeli kluky Coronelovi s jejich monstrózní buggy.

Nemohl jsem si nechat ujít jim to tam strčit - Martin to moc rád nevidí a říká že jak před sebou vidím auto, jsem jak honící pes. Tomu teda nerozumím, ale budiž . Kluci jsou chytlaví a hraví, akcepotovali challenge a honili jsme se až do cíle. Moc jsem si to užil, Martin asi méně, bo některé pasáže už byly za hranou. Všem jsem musel slíbit že podobné kousky už předvádět nebudu...mají totiž pravdu. Ale v posledním úseku jsme měli super čas 

Nakonec z toho bylo 29. misto.


Zítra se asi bude lámat chleba, jedeme maratonskou etapu, tzn. bez servisního zázemí 2 dny. Bude tam 250 km dun prosím pěkně, kdo to nestihne na nějaký 400. km do určité doby, je out. No, asi to budou nervy, doufám že Mazel vydrží a že to s Martinem zvládneme.

Držte nám palce prosím, budeme to potřebovat. Nevím jak to bude v dalším bivaku se signálem, tak další report případně pozítří.

Konec hlášení 

 

Boris Vaculík

Zdroj a více : Faceb

Fotky

Další články

Komentáře