Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 23. ledna 2018 (17:48) Pavel Jelínek

Benavides potěšil domácí fanoušky stříbrem z Dakaru.

Dakar 2018: Benavides potěšil domácí fanoušky stříbrem

Kevin Benavides z týmu Monster Energy Honda přivezl svým krajanům v argentinské Cordobě pořádný důvod k oslavě. V jednom z nejnáročnějších ročníků proslulé rally Dakar vybojoval své první umístění na pódiu.

V 8000km dlouhém závodě, který začal před 2 týdny v peruánské Limě, musel devětadvacetiletý jezdec bojovat s nástrahami krajiny i počasí a sledovat úspěchy a pády týmových kolegů z HRC. Zasloužené druhé místo přišlo po bolestivém neúspěchu v loňském ročníku, ze kterého musel Benavides odstoupit kvůli zranění.

„Byl to skvělý Dakar. Jsem šťastný a cítím se skvěle.“ prohlásil, obklopen fanoušky. „Bylo to opravdu náročně, bojovali jsme od začátku až do konce. Měli jsme dobrou strategii a drželi se v dosahu pódia; v jednom okamžiku jsme byli dokonce ve vedení. Celkově jsme druzí s výhrou v poslední etapě.“

 

 

 

Dakar ale není jen zkouškou rychlosti a odvahy v náročných podmínkách. Důsledně prověří i navigační dovednosti, vytrvalost a celkovou odolnost. Stejně jako v minulých letech Joan Barreda zvítězil v několika denních etapách, nakonec však musel odstoupit kvůli zranění kolene. Stejně dopadli i Michael Metge (problém se zadním kolem v 7. etapě) a Ricky Brabec (problém s napájením v předposlední etapě). Veterán a držitel stříbra z roku 2015 Paulo Gonçalves si těsně před začátkem celé akce nešťastně poranil rameno a koleno. Nahradil jej nadšený mladík Jose Ignacio Cornejo z Chile, který svým devátým místem zaujal mnoho přítomných.

Dvě z etap letošního byly pro motocyklisty vyhlášeny jako příliš riskantní. Mezi “oběti“ roku 2018 patřili i obhájce titulu Sam Sunderland a rychlík z Yamahy Adrien Van Beveren. Francouz byl dokonce v prostřední fázi závodu považován za horkého kandidáta na pódium, těžká bouračka v desáté etapě ho však vyřadila ze hry.
 
Ve čtyřkolkách byl po katastrofické havárii vyřazen dvojnásobný vítěz Dani Roma. Roma společně s kopilotem Alexem Harem převrátili svůj X-Raid Mini na střechu pouhý kilometr před koncem denní etapy. Haro vyvázl bez zranění, Roma však musel být se zraněním hlavy a krku letecky přepraven do nemocnice.

 
Ačkoliv po propuštění byl legendární jezdec donucen k předčasnému návratu do rodného Španělska, tak se můžeme vsadit, že co nevidět bude opět sedět v kokpitu.
 
Těžce zkoušení motocyklisté mají teď vytouženou pauzu před začátkem nového ročníku FIM Cross-Country Rallies World Championship.
 
PR

 

Fotky

Další články

Komentáře