Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 30. ledna 2020 (12:36) Pavel Jelínek

Belgičan Thierry Neuville vyhrál všechny čtyři závěrečné rychlostní zkoušky.

Belgický Neuville uzavírá pomstou vítězství v Rallye Monte-Carlo


Thierry Neuville předvedl v neděli ohromující finálový den, aby v neděli - 12 měsíců poté, co zmizel v nejbližší době konání akce - vybojoval své první vítězství v Rallye Monte-Carlo.


Belgičan vyhrál všechny čtyři rychlostní zkoušky na konečných nohách v horách nad Monakem, aby se nabil od třetího. Po vítězství závěrečné fáze Wolf Power Stage o 0,016 sekundy uzavřel perfektní víkend maximálními bonusovými body.


Minulý rok byl do Neuville připsán 2,2 sekundy francouzský hrdina Sébastien Ogier . Pomsta byla tentokrát sladká, protože řidič Hyundai i20 degradoval Ogiera a vůdce Elfyn Evans přes noc, aby vyhrál čtyřdenní úvodní kolo mistrovství světa v rally o 12,6 sekundy.


Ogier přepracoval týmu Evans týmu Toyota Yaris v závěrečném testu rychlosti, aby skončil za sekundu o 1,7 sekundy. Oba řidiči debutovali s vozem Toyota Gazoo Racing.


"Cílem bylo vyhrát tuto rally a pomstít se, a teď se cítí dobře," řekl Neuville. "Je to něco, za co jsme bojovali velmi dlouho." Rallye Monte-Carlo je jednou z nejvýznamnějších událostí, kterou chce každý řidič WRC vyhrát alespoň jednou, a my jsme to udělali. “


Vedl po úvodní noze čtvrteční noci, ale mohl sledovat pouze to, jak Evans a Ogier během následujících dvou dnů obchodovali s náskokem několikrát. Neuville však neměl být poražen a skončil devíti nejrychlejšími časy ze 16 rychlostních zkoušek.


Ogier vynechal sedmé po sobě jdoucí vítězství v Monte, ale Francouz byl spokojen s pódiovým začátkem své kariéry Toyota. Evans nenašel stejné tempo, které ho před nedělním finále dovedlo na vrchol žebříčku.


Esapekka Lappi skončil na čtvrtém místě v Ford Fiesta a zajistil rekordní 250. po sobě jdoucí bodové umístění pro M-Sport Ford. Fin byl téměř tři minuty adrift Evans a více než minutu od debutantky Toyota Kalle Rovanperä páté, kariérně nejlepší výsledek pro teenagera.


Oba se posunuli před Sébastiena Loeba , který skončil na šestém místě poté, co sklouzl z vozovky a klesl další čas, když mu špatná pneumatika nechala jízdu se špatně opotřebovanou gumou.


Série se stěhuje do Švédska na druhé kolo, protože Torsby pořádá setkání se sněhem a ledem 13. až 16. února.


Konečné pozice
1. T Neuville / N Gilsoul BEL Hyundai i20 3h 10min 57,6 s
2. 2. S Ogier / J Ingrassia FRA Toyota Yaris + 12,6 s
3. E Evans / S Martin GBR Toyota Yaris + 14,3 s
4. E Lappi / J Ferm FIN Ford Fiesta + 3min 09.0 s
5. K Rovanperä / J Halttunen FIN Toyota Yaris + 4min 17,2 s
6. S Loeb / D Elena FRA Hyundai i20 + 5min 04.7 s


Mistrovství světa FIA (po 1. kole ze 13)
1. T Neuville 30
bodů 2. S Ogier 22 bodů
3. E Evans 17 bodů

 

 

Oficiální stránka  :  wrc.com

Text a foto RB

Fotky

Další články

Komentáře