Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 16. června 2020 (20:43) Karel Lacina

Beitske Visser rozjela nejlépe elektronickou verzi dámského šampionátu monopostů W Series

Svůj elektronický šampionát rozjely i dámy, které v rámci W Series usedly za volanty simulátorů formulových monopostů a na poprvé se sešly v italské Monze.


Na startu první jízdy se v první řadě sešly Caitlin Wood a Beitske Visser, která měla lepší úvod a ujala se vedení. Z páté pozice předvedla doslova bleskový start šestnáctiletá Ruska Irina Sidorková, která bude letos v reálných monopostech debutovat, a poté co si zkušeně ve druhé šikaně poradila s Nerianou Marti a později i s Wood, vyrazila za ujíždějící Visser.

Wood chybovala v úseku Ascari a rychle byla až čtvrtá, a zatímco vedoucí trojice vepředu ujížděla, dotáhly se na Australanku další jezdkyně a ta propadala polem dozadu. Beitske Visser s přehledem triumfovala před Sidorkovou a Marti.

 

 

 


Druhá jízda začínala tradičně v opačném pořadí na startovním roštu s první Emmou Kimilainen, ostřílenou finskou jezdkyní převážně cestovních vozů. Hned po zhasnutí červených světel došlo k velké hromadné kolizi, ale Kimilainen bez ohrožení v pohodě odjela před Fabienne Wohlweld a Brunou Tomaselli. Díky srážce vozů z předních řad se brzy povedl velký postup vpřed favoritkám na zadních pozicích.

Gosia Rdest byla ze 16. místa rázem třetí, Sidorková z 19. šestá a Visser desátá. Velký talent opět potvrdila Sidorková a po dvou ukázkových manéverch poskočila na čtvrtou pozici, která jí nakonec patřila i v cíli. Kimilainen si udržovala náskok kolem jedné sekundy na druhou Wohlweld a dojela si pro zlato, Gosia Rdest ještě zkusila na Němku zatlačit, ale musela se spokojit se třetím místem, Beitske Visser viděla cílovou vlajku jako devátá.

 

 

 


Do poslední jízdy opět vyrážely z první lajny Beitske Visser a Caitlin Wood, ale lepší start se povedl za nimi startujícím Marti a Agren a začala tvrdá bitva o pozice do první zatáčky. Zde bohužel nezbylo místo pro Agren a po hodinách propadla dozadu, díky čemuž Visser patřilo druhé místo. Ve druhé šikaně už vedla celé pole a bezchybnou jízdou si dojela  pro druhý triumf. Marti skončila druhá a po dalším famozním výkonu se radovala ze třetího místa Sidorková.


Beitske Visser vede celkové pořadí s 49 body, druhá Sidorkova má 46 a třetí Gosia Rdest 36 bodů. Další závod se pojede ve čtvrtek 18. června na Circuit of the Americas.

 

 

 

 

Zdroj: W Series

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře