Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 14. srpna 2019 (19:52) Pavel Jelínek

Beetle Sunshinetour 2019 rozzáří nebe.

Beetle Sunshinetour 2019:

Moře světel na letním festivalu ikon Volkswagenu

15. Beetle Sunshinetour se uskuteční od 16. do 18. srpna v městské části Lübeck-Travemünde a jejím okolí

V sobotu rozzáří noční nebe řetězem světel 500 vozů Beetle, New Beetle a Brouk

Praha, 14. srpna 2019 – V pátek 16. srpna začne v Travemünde u Lübecku 15. Beetle Sunshinetour – největší sraz vozidel Beetle, New Beetle a Brouk na světě. Tentokrát je přihlášeno přibližně 500 vozidel. Vyvrcholením letošní akce bude „moře světel Beetle“. V sobotu večer budou totiž stovky oblíbených Volkswagenů osvětleny světelnými řetězy. Nejkrásnější vozy budou zároveň představeny na promenádě v Travemünde jako „řetěz světel Beetle“.

 

Beetle Sunshinetour se i v letošním roce koná na pobřeží Baltského moře v Travemünde.

Brouk patří již dlouho mezi nejoblíbenější historické vozy. Vyhledávaným vozem kategorie „Youngtimer“ je již také New Beetle, vyráběný v letech 1997 až 2010. A stejně jako Brouk se vyznačuje mimořádně dlouhou životností. Jeden z nejstarších vozů New Beetle, přihlášených na sraz v Travemünde, byl dodán do Kanady v březnu 1998. V roce 2019 sjely z montážní linky v Mexiku také poslední exempláře modelu Beetle, vyráběného od roku 2011 – i tento model je již v hledáčku sběratelů.

 

Několik stovek osvětlených vozů Beetle, New Beetle a Brouk vytvoří v sobotu večer ve 22:15 pod nočním nebem na louce Brügmanngarten v Travemünde pozoruhodnou podívanou. „85 procent všech účastníků,“ říká Gabriele Kraftová, iniciátorka akce „Beetle Sunshinetour“, „již potvrdilo, že přijede s řetězy světel.“

Volkswagen již tradičně podporuje setkání „Beetle Sunshinetour“ rozmanitými způsoby. I v letošním roce přiveze Volkswagen do Travemünde mnoho vozů Beetle, New Beetle a Brouk. Nejstarším vozem bude tentokrát Brouk Cabriolet z roku 1949 od společnosti Hebmüller. Nejvýkonnějším modelem bude New Beetle RSi1 z roku 2000, který se může pochlubit nejvyšším výkonem 165 kW/225 k.

 

Více informací o setkání Beetle Sunshinetour 2019 naleznete na:

https://beetle-sunshinetour.de

https://de-de.facebook.com/BeetleSunshinetour

 

1) New Beetle RSi – vozidlo již není nabízeno k prodeji.

Informace o značce Volkswagen: Nečekáme na budoucnost. Tvoříme ji.

Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 50 závodech ve 14 zemích. V roce 2018 vyrobil Volkswagen 6,24 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Golf, Tiguan, Jetta nebo Passat. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 195 878 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen důsledně urychluje vývoj konstrukce automobilu. Elektrická mobilita, chytrá mobilita a digitální transformace značky jsou strategickými klíčovými tématy budoucnosti.

 

 

PR

Další články

Komentáře