Neděle, 1. prosince 2019 (14:49) Karel Lacina

Azlan získává v Sepangu titul v ARRC pro BMW.

Na okruhu Chang v Sepangu se rozdělovaly tituly v asijském šampionátu silničních motocyklů ARRC. Již v kubatuře Underbone 150 byly karty rozdány jasně, pokud Filipínec McKinley dojede před Azizem , má letošní primát v kapse. Vše bylo znovu otevřené po celých sedm kol trvající závod, ale když Aziz společně s několika dalšími jezdci skončil v kotrmelcích, bylo jasno.

McKinley už mohl jízdu dokončit v klidu, ale na zemi skončil i on, naštěstí bez jakýchkoliv následků. Špici znovu kontrolovala dvojice týmu ONEXOX, která ovládla včerejší jízdu, ale rybník jim vypálil Izzat Zaidi a s těsným náskokem projel cílem, jako vítěz.

10. Rizal Ferayadi HONDA

Pořadí: 1. McKinley Kyle Paz 121 b., 2. Md Ahid Aziz 119 b., 3. Md Haziq Md Fairues 118 b.

Ve třídě AP 250 byl již jistým šampionem Fadly a jen velká smůla by ho o titul připravila. Nejrychleji začal Sarapuech, jehož jízda skončila na tvrdém asfaltu , takže pak šanci dostali další. Skupina několika jezdců si to rozdávala na ostří nože a Fadly vše jistil ze zadní pozice.

V posledním okruhu se dostal na brzdy do čela a vypadalo to, že si jede pro zlatou pojistku svého titulu. Bohužel , díky pádu v poslední zatáčce, byl zablokovaný, dopředu se dostal Muzakkir a pro tým ONEXOX vydřel to , co se jim nepodařilo v předešlé jízdě.

10. Shahrol Syazras Shahrol Yuzi HONDA

Pořadí: 1. Andy Muhammad Fadly 211 b., Awhin Sanjaya 195 b., 3. Irfan Ardiansyah 187 b.

V Supersportech se jelo už pouze o umístění v závodě a včerejší vítěz Norrodin chtěl získat double. Po zhasnutí červených světel měl nejlepší start a několik kol vodil celé patnáctičlenné pole. Brzy se k němu připojila dvojice Kasmayudin a Boonlert a už to bylo pouze o nich třech.

Kasmayudin s Norrodinem si párkrát vyměnili pozice zatímco korunovaný šampion Boonlert jel v poklidu za nimi. V nájezdu na cílovou rovinku bylo hodně těsno, oba vedoucí jezdci měli kontakt a ze skrumáže vyšel jako vítěz člen malajské Yamahy Kasmayudin.

10. Kritchaporn Kaewsonthi HONDA

Pořadí: 1. Peerapong Boonlert 300 b., 2. Hasma Daniel Hasmayudin 224 b., 3. Md Adam Md Norrodin 170 b.

Broc Parkes nastupoval do závodu Superbiků s minimálním náskokem tří bodů před domácím Azlanem a bylo jasné, že hájit svoji pozici bude hodně těžce. To se potvrdilo hned po startu, kdy Azlan začal od prvních metrů všem soupeřům ujíždět. Závod proměnil ve spanilou jízdu a stylem start cíl si dojel nejenom pro vítězství, ale i pro mistrovský titul.

Parkes mu to celé ještě ulehčil, když jeho Yamaha nespolupracovala , jak měla, a sedmé místo v cíli bylo velkým zklamáním pro tohoto Australana. Za Azlanem přivedl do cíle zbývající jezdce včerejší vítěz Zaidi s Hondou, po havárii se rychle zotavující Federico Sandi viděl cílový prapor jako šestý.