Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 4. února 2020 (22:47) Karel Lacina

Australský titul sprintcars získal Jamie Veal.

Australská World Series sprintcars má v současné době volno, vyplněné několika major závody, ale hlavně závodem o titul australského šampiona, který se odehrál o tomto víkendu na závodišti Murray Bridge Speedway.

 


Finálový závod na 40 kol se zapsal do dějin jako jeden z nejdramatičtějších, který mohli fanoušci sledovat. Jamie Veal předvedl dokonalý start a z první zatáčky vyjížděl na čele, ale brzy se do něho pustila skupina za ním , vedená jedním z favoritů, Jamesem McFaddenem a Shaunem Dobsonem, místním hrdinou bouřlivě , povzbuzovaným plnými tribunami. Oba dva také brzy Veala udolali a šli před něho.

Vše bylo brzy ale jinak, Dobson kolidoval s McFaddenem a do velkého závaru mezi nimi se dostal i Farr. Všechny tři vozy byly hodně poškozeny a znamenalo to pro ně konec nadějí. Této vřavě se se štěstím vyhnul Veal a stejně tak v jeho stopě jedoucí Kerry Madsen.

Madsen pronásledoval vedoucího Veala, ale bohužel si nedokázal pohlídat útok Dumesnyho a místo dopředu o jedno místo klesl vzad. Veal už velkou šanci nepustil a dojel si pro svůj první titul australského šampiona a stal se tak teprve šestým viktorianským jezdcem, kterému se to od roku 1963 podařilo.


Katastrofálně skončil závod pro obhájce titulu Andrewa Scheuerleho. Již v jedné z rozjížděk měl velkou havárii, kdy jeho vůz skončil koly vzhůru a jezdec naštěstí vyvázl pouze s pohmožděninami.


1. Jamie Veal
2. Marcus Dumesny
3. Kerry Madsen
4. Steven Lines
5. Jack Lee
6. Brooke Tatnell
7. Matthew Dumesny
8. Danny Reidy
9. Jamie Bricknell
10. Peter Doukas

 


Někteří z účastníků zamíří nyní do Ameriky, kde pojedou úvodní kolo World of Outlaws aby 11. a 12. února pokračovala World Series závodem v Západní Austrálii a 14. a 15. února na Esperance Speedway.
 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře