Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 10. dubna 2020 (17:47) Karel Lacina

Australský šampionát Supercars sklidil obrovský úspěch i v elektronické verzi

Australský šampionát cestovních vozů Supercars sice sezonu 2020 stihl ještě zahájit v reálu, ale i zde museli nakonec vzít zavděk elektronickou verzí.

První závod nově založené BP Supercars All Stars Eseries, které proběhlo na okruzích v Monze a Phillip Islandu, sklidilo obrovský úspěch jak u fanoušků, tak i u jezdců, a získal vynikající hodnocení od odborné veřejnosti poté, co se hvězdy Supercars připojily k virtuálnímu světu.

Celkem více než 158 000 diváků vidělo některou ze tří závodních jízd a dvouhodinová živá show se stala pátou nejsledovanější show v Subscription TV, jako jediný produkt Fox Sports v Top 20.

 


Všech 25 jezdců za asistence pravidelných komentátorů Supercars, předvedlo svoje PC sestavy, když se v pohodlí domova zúčastnilo prvních tří závodů. Na čele BP Supercars All Star Eseries se zatím drží Scott McLaughlin , jemuž se podařilo vyhrát první a třetí jízdu a své kvality dokázal i u monitoru.

Ve druhé jízdě sice projel cílem jako první Anton DePasquale, ale díky způsobené kolizi dostal penalizaci 30ti sekund, jenž ho odsunula až do druhé desítky. Vítězství tak bral Jack Le Brocq.


Generální ředitel Supercars první dějství zhodnotil následovně - " První kolo mělo úžasný start a bylo velkou odměnou pro všechny, kteří vynaložili obrovské úsilí, aby uvedli Eseries do provozu. Zatímco čekáme na návrat k závodům ve skutečném světě, poskytujeme tolik potřebnou zábavu všem fanouškům v Austrálii.

Když se všichni naši jezdci připojili k týmu komentátorů, byl to skvělý zážitek a bylo skvělé vidět staré i nové fandy, kteří na nás byli naladěni, aby mohli celou akci sledovat. Jejich zpětná vazba byla ohromně pozitivní a už se těšíme na druhé kolo příští týden, kdy pojedeme na dvou nejvíce ikonických okruzích v Evropě, v Barceloně a Silverstone".


Druhý závod proběhne ve středu 15. dubna.

 

 

Zdroj: Supercars

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře