Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 23. června 2020 (21:09) Karel Lacina

Australský šampionát Supercars sjednotil nižší doprovodné série do jedné.

Nezadržitelně se blíží restart nové sezony australského šampionátu Supercars a vedení této série přišlo z jednou novinkou.


Doprovodný seriál Dunlop Super2 se spojí se třetí ligou Super3, známější pod názvem V8 Touring Car Series, a společně absolvovují všechny naplánované závodní víkendy. Většinou mladé nadějné jezdce , usilující o angažmá ve vrcholných Supercars , uvidíme společně poprvé 18.- 19. července ve Wintonu a potom ještě 19.- 20. září v rámci Penrite Sandown, 8.- 11. října Supercheap Auto Bathurst 1000 a 12.- 13. prosince v Sydney.

V obou kategoriích se proti sobě postaví rozdílné typy vozů, v Super2 to budou Holdeny VF Commodore, Fordy Falcon FGX a Nissany Altima, zatímco v Super3 Falcony FB a FG a Holdeny Commodore VP a VE II. V každé jízdě bude zvlášť vyhlášený vítěz na vlastním podiu.


" Je potěšující, že se nám podařilo dosáhnout dohody s představiteli obou sérií, aby jsme umožnili více australským mladým jezdcům závodit společně v rámci našeho nového revidovaného kalendáře. Spojením těchto dvou sérií umožní jednotlivé týmy větší prezentaci svým sponzorům a hlavně se zvýší počet vozů na trati.

Tato kombinace dává jezdcům ze Super3 možnost poměřit se se soupeři Super2 a lépe se seznámit se světem Supercars" - řekl ředitel Supercars Shane Howard.

 

 

 


Devět současných jezdců Super2 dříve jezdilo právě v seriálu Super3, zatímco šest jezdců vrcholných Supercars, včetně šampiona Dunlop Super2 Series 2019 Bryceho Fullwooda , zde začínalo také. Šampionem Super3 v roce 2017 byl Jack Smith, nyní člen týmu Brad Jones Racing, zatímco stejný titul v roce 2018 vybojoval Tyler Everingham.

Několik týmů Supercars se dokonce angažuje hned ve všech třech kategoriích, mezi nimi patří k nejaktivnějším právě BJR, který pro letošní Super3 angažoval mladou Madeline Stewart a hodlá ji v rámci jejího rozvoje dostat až na vrchol.
 

 

 

Zdroj: Supercars

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře