Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 25. června 2020 (19:57) Karel Lacina

Australský šampionát Supercars rozjede napodruhé novou sezonu o víkendu v Sydney.

Rychlá kola se začínají konečně roztáčet i u protinožců a o nastávajícím víkendu se dočkáme opakovaného startu letošní sezony australského šampionátu Supercars na trati v Sydney.


Řada týmů představuje zbrusu nové zbarvení svých vozů. Todd Hazelwood  bude mít svůj Holden Commodore týmu Brad Jones Racing ve stejné podobě, ve které jezdil v úspěšném virtuálním seriálu BP Supercars All Stars Series. Zatím čtrnáctý jezdec celkové klasifikace poveze barvy hlavního sponzora, společnosti Brut Military Grade, a závod v Sydney bude jeho druhým podnikem s podporou týmu BJR.

 

 

 


Zkušený James Courtney bude sedlat Ford Mustang týmu Tickford Racing a i zde zůstávají věrni barvám z virtuálních závodů. Stříbrný speciál nese logo Boost Mobile a Courtney s ním absolvovuje svůj dvoustý start v Supercars.

Jeho angažmá u Tickford Racing se upeklo na poslední chvíli poté, co jeho původní zaměstnavatel Team Sydney s ním rozvázal smlouvu. Jeho vůz byl původně Willa Davisona a nesl barvy 23Red.


" Už se nemůžu dočkat až usednu za volant a vyrazím na trať. Jsem nadšený, že se mohu vrátit na zrať při skutečných závodech, abych debutoval s Mustangem Tickford Racing. Bude to docela hektické, ale tým měl dobrý start do nové sezony a jsem si jistý, že se brzy dokážu dostat na odpovídající rychlost a sezonu začneme co nejlepším výsledkem".

 

 

 


I další z Holdenů Brad Jones Racing vyjede v inovované podobě, když Nick Percat bude bojovat s podporou pneumatikářského giganta Dunlop. S jeho logem už odjel šest závodů v elektronické podobě a nyní konečně to bude na ostro. Percat si svým startem připíše na konto jeden cenný milník, když se stane 43 jezdcem v historii, který překročí hranici 200 odjetých závodů.


" Bylo skvělé, že jsem mohl propagovat Dunlop Tyres v celé Eserii, ale o víkendu se konečně můžeme ukázat i v reálu. Bude to velice vzrušující víkend, zejména s novým dvoudením formátem. Nemáme dost času na pořádné vyladění aut mezi jednotlivými session, takže to bude velice zajímavé".

 

 

 


Zajímavý návrat přichystal Team Sydney, který do svých služeb angažoval veterána mezi závodními inženýry Chrise Stuckeye, jenž bude spolupracovat s Alexem Davisonem. Stuckey se pohybuje na scéně Supercars více jak deset let a mezi jeho předchozí působiště patří BJR, Tony DAlberto Racing, Erebus Motorsport a řada dalších týmů.

 

 

 

 

Zdroj: Supercars

Neprošlo jazykovou korekturou

 

Další články

Komentáře