Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 28. února 2020 (20:44) Karel Lacina

Australské superbiky na Phillip Islandu mají za sebou kvalifikaci.

Na okruhu Phillip Island startuje letošní sezona světových superbiků a nechybí zde samozřejmě ani australský šampionát. Zde už se dnes konala nejenom kvalifikace, ale některé třídy už odjely i první závodní kilometry.

Velice obtížné podmínky měly při souboji o nejlepší postavení na startu zítřejšího závodu jezdci ve třídě Superbike. Zatímco ranní deště zabránily odjet celý měřený trénink na kvalifikaci už místy vysvitlo slunce. Svůj vlastní kvalifikační rekord dokázal překonat Wayne Maxwell a časem 1: 31, 942 mu patří pole position.

Cru Halliday z týmu Yamaha Racing Team byl jen zlomek času za Maxwellem a ukázal, že jeho nový stroj pro rok 2020 bude také míchat kartami v šampionátu. Třetí místo patří Joshovi Watersovi. Ten má letos nový tým a jeho Suzuki je také skvěle připravena.

Překvapením je čtvrtá pozice Glenna Allertona s jeho Maxima BMW, jenž ukázal, že i starý pes ještě kouše. Šampion z roku 2018 je pátý a obhájce titulu Mike Jones odstartuje ze šestého místa.

 

Nastupující hvězda, teprve 16ti letý Oli Bayliss s Yamahou týmu Cube Racing dominoval v kvalifikaci Supersport 600, když zajel čas 1: 36, 893. Úřadující šampion Tim Toparis se musel spokojit až s druhou pozicí, ale ten jede letos pouze tento víkend, a poté se přesouvá do Evropy, kde bude v této sezoně působit.

Na Baylise naopak čeká kromě zítřejšího závodu ještě i start na divokou kartu ve světovém šampionátu. Třetí pozici obsadil Jack Passfield, který zářil při oficiálních testech ASBK minulý měsíc.

 


Mezi slabšími Supersport 300 pokračoval ve skvělé formě z testů Harry Khouri a díky času 1: 48, 490 nadělil přes půl sekundy druhému v pořadí Jacobovi Hatchovi. Ten v závěru kvalifikace havaroval a jeho tým bude mít co dělat aby motocykl uvedl zpět do původního stavu.

 


Ještě než na trať vyrazila světová elita, postavili se na startovní rošt jezdci Oceania Junior Cupu, aby si to rozdali v první závodní jízdě. Mladí jezdci si tradičně vůbec nic nedarovali a o vítězství bojovala hned pětice nejlepších.

Na cílové čáře rozhodovaly milimetry o prvním letošním triumfu Lucase Quinna před Marianos Nikolis, vítězkou posledního loňského závodu v Sydney. Na bronzový stupínek vystoupil Angus Grenfell, jenž si bude plnit závazky ještě ve třídě Supersport 300


1. Lucas Quinn YAMAHA YZF R15
2. Marianos Nikolis 
3. Angus Grenfell
4. Cameron Dunker
5. Tom Drane
6. Cameron Swain
7. Nate ONeill
8. Varis Fleming
9. Casey Middleton
10. Henry Snell
 

Zdroj: ASBK

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře