Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 22. července 2019 (11:29) Pavel Jelínek

Audi SQ7 TDI .

V nové vrcholné formě: Audi SQ7 TDI

  • Prvotřídní jízdní výkony – i díky elektricky poháněnému dmychadlu

  • Stabilizace bočního náklonu, řízení všech kol a sportovní diferenciál pro vysokou dynamiku

  • Sportovní design se specifickými detaily S a rozsáhlou výbavou

Praha, 22. července 2019 – Audi SQ7 TDI (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km*: 7,6 – 7,4; kombinované emise CO2 v g/km*: 200 – 194), poháněné vznětovým motorem V8 o výkonu 435 k, je od jara 2016 vrcholnou verzí modelové řady Q7. Velké SUV se nyní představuje v nové podobě, která je ještě impozantnější. V interiéru sériově nabízí sportovní sedadla, MMI Navigation plus, dotykové ovládání a Audi virtual cockpit včetně režimu zobrazování Performance.

Podmanivou akceleraci z klidu zajišťuje 4.0 TDI s elektricky poháněným dmychadlem. Nové Audi SQ7 TDI** bude uvedeno na český trh na konci září.

 

Ryzí síla turbodieselu: V8 Biturbo s elektricky poháněným dmychadlem

Nové Audi SQ7 TDI (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km*: 7,6 – 7,4; kombinované emise CO2 v g/km*: 200 – 194) imponuje nesmírnou hnací sílou. Jeho motor V8 4.0 TDI s přeplňováním dvěma turbodmychadly dosahuje nejvyššího výkonu 320 kW (435 k) a v rozsahu od 1250 do 3250 otáček za minutu poskytuje maximální točivý moment 900 N.m. Velké SUV tak zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,8 sekundy a v akceleraci může pokračovat až k elektronicky omezené nejvyšší rychlosti 250 km/h. V závislosti na zvolené výbavě spotřebuje SQ7 TDI 7,4 až 7,6 litru paliva na 100 kilometrů, což představuje emise CO2 194 až 200 gramů na kilometr.

Vedlejší elektrická síť s napětím 48 V napájí elektricky poháněné dmychadlo (EAV), které doplňuje činnost obou turbodmychadel v situacích, kdy je požadavek řidiče na výkon sešlápnutím pedálu plynu vysoký, zatímco výfukové plyny mají ještě málo energie k pohonu turbínových kol. Nezbytný čerstvý vzduch pro spalování pak dodává EAV. Díky tomu je kdykoli spontánně k dispozici enormní točivý moment – pro akceleraci z nízkých otáček a zejména při rozjezdu. EAV je integrováno do sacího potrubí. Kompaktní elektromotor roztočí kolo dmychadla až na 70 000 otáček za minutu během 250 milisekund. Podmanivý zvuk osmiválce modulují dvě klapky ve výfukové soustavě.

 

Dynamické jízdní vlastnosti: stabilizace náklonu, řízení všech kol, sportovní diferenciál

Ohromná hnací síla motoru 4.0 TDI je přenášena na vozovku rychle řadící osmistupňovou převodovkou tiptronic a trvalým pohonem všech kol quattro. Vysokou úroveň jízdní dynamiky zajišťuje sériově dodávané sportovní vzduchové odpružení a progresivní řízení, jehož převod je s rostoucím úhlem otočení volantu strmější. Ještě lepší ovladatelností se vyznačuje velké SUV vybavené volitelným řízením zadních kol. Při pomalé jízdě jsou zadní kola natáčena v opačném směru než přední, a to až o 5 stupňů, což zvyšuje agilitu. Na dálnici podporují stabilitu mírným natáčením ve stejném směru.

Na přání dodávaný paket podvozkových systémů advanced zahrnuje kromě toho také elektromechanický systém pro aktivní stabilizaci náklonu karoserie, který při jízdě přímým směrem minimalizuje pohyby karoserie na nerovné vozovce a při sportovním stylu jízdy optimálně potlačuje boční náklon karoserie v zatáčkách. Třetím technicky vyspělým systémem je sportovní diferenciál, který zajišťuje ještě dynamičtější ovladatelnost.

Při rychlejším průjezdu zatáčkou je hnací síla aktivně rozdělována mezi zadní kola. Audi SQ7 TDI je tak při otočení volantu nebo akceleraci doslova vtlačeno do zatáčky a každý náznak nedotáčivosti je eliminován. V případě nadměrné přetáčivosti stabilizuje sportovní diferenciál velké SUV přenosem větší hnací síly na kolo na vnitřní straně zatáčky.

 

Nepřehlédnutelný vzhled: vnější design

Audi SQ7 TDI doplňuje aktuální design modelů Q specifickými detaily S. Od výchozího modelu se odlišuje dvojitými lamelami na masce chladiče Singleframe, kryty vnějších zpětných zrcátek se vzhledem hliníku a čtyřmi charakteristickými kruhovými chromovanými koncovkami výfukové soustavy. Ozdobná lišta na nárazníku má trojrozměrný design, spodní ochranný panel na zádi je ještě robustnější.

Některé vnější díly karoserie mají matně stříbrný lak. Na přání se dodává paket černých ozdobných prvků. Mimořádnou nabídku pro individualizaci vozidla rozšiřuje speciální perleťový lak v odstínu šedá Daytona a velký počet individuálních laků z programu Audi exclusive.

Audi SQ7 TDI** je sériově vybaveno 20“ koly z lehké slitiny v designu s 5 paprsky s motivem turbíny a pneumatikami rozměru 285/45. Vzhledem k vysokému výkonu motoru jsou na přední nápravě použity kotoučové brzdy s průměrem 400 milimetrů, brzdové kotouče na zadní nápravě mají průměr 370 milimetrů. Černé brzdové třmeny – na přání jsou k dispozici také červené – nesou na přední nápravě logo S. Za příplatek se dodává dvacetipalcová brzdová soustava s kotouči z keramického materiálu vyztuženého uhlíkovými vlákny, které jsou mimořádně odolné vůči opotřebení. Tyto brzdové kotouče mají vpředu průměr 420 milimetrů, vzadu 370 milimetrů. Brzdové třmeny jsou v tomto případě lakovány antracitově šedým odstínem.

Sportovní interiér a výbava

Interiér modelu Audi SQ7 TDI** je čalouněn kombinací tmavé kůže a Alcantary. Ozdobná obložení jsou vyrobena z matného kartáčovaného hliníku nebo na přání z uhlíkových kompozitů, a umocňují tak sportovní vzhled. Na přání osvětluje hlavní stylistické linie a plochy v interiéru třiceti nastavitelnými barvami světla paket dekoračního osvětlení a osvětlení kontur. Kromě sportovních sedadel jsou součástí sériové výbavy také osvětlené prahové lišty s hliníkovými doplňky a vpředu s nápisem S. Pedály, opěrka pro levou nohu a ochranná lišta prahu zavazadlového prostoru jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli.

Na přání se dodávají sportovní sedadla S plus s integrovanými opěrkami hlavy, reliéfním logem S na opěradle, pneumaticky nastavitelnými bočními polštáři na opěradle a čalouněním kůží Valcona včetně kosočtvercového prošívání. Paleta barev sahá od černé přes šedou Rotor až po exkluzivně pro model S nabízenou červenou Arras. S vybranou barvou ladí také středová loketní opěrka. Sportovní sedadla S plus mohou být navíc doplněna funkcemi klimatizace a masáže.

Nejvyšší úroveň konektivity zajišťuje sériově dodávaný multimediální systém MMI Navigation plus včetně dotykového ovládání. Jeho součástí je připojení k internetu LTE Advanced, hotspot WLAN, hlasové ovládání hovorovou řečí a rozsáhlé portfolio služeb Audi connect. Mezi ně patří mimo jiné dopravní zpravodajství online, navigace s mapovými podklady Google Earth, hybridní přijímač rozhlasového vysílání. Všechny ukazatele na digitálním panelu přístrojů Audi virtual cockpit mají specifický vzhled S. Řidič si může navíc zvolit zobrazování Performance, v němž má otáčkoměr mimořádně sportovní podobu a je umístěn uprostřed.

Rozsáhlou nabídku výbavy na přání doplňuje velký počet prvků komfortní výbavy, mezi něž patří mimo jiné čtyřzónová automatická klimatizace, nehlučné automatické dovírání dveří, vyspělý audiosystém Bang & Olufsen se zvukem 3D a paket Air Quality s parfémováním a ionizátorem vzduchu. Jako alternativu světlometů Matrix LED s dynamickými ukazateli směru nabízí Audi světlomety HD Matrix LED včetně laserových světlometů. Z velkého počtu na přání dodávaných asistenčních systémů si mohou klienti vybrat mimo jiné adaptivního asistenta řízení, který podporuje řidiče při řízení v podélném a příčném směru.

Předprodej Audi SQ7 TDI začne v České republice v průběhu léta, cena ještě nebyla stanovena. Tradicí je standardně nabízená prodloužená záruka na 4 roky (120 000 km), která již několik let je součástí nabídky všech modelů Audi na českém trhu.

 

Hodnoty spotřeby paliva výše uvedených modelů

(Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 a třídy hospodárnosti se liší v závislosti na zvolené kombinaci kol a pneumatik a počtu sedadel)

Audi SQ7 TDI

Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 7,6 – 7,4;

kombinované emise CO2 v g/km: 200 – 194

 

Uváděné hodnoty spotřeby paliva a emisí byly naměřeny v souladu s legislativně stanovenou metodikou. Od 1. září 2017 dostávají některé nové vozy typové schválení již podle globálně harmonizované zkušební metodiky pro osobní automobily a lehká užitková vozidla (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP), která umožňuje měření spotřeby paliva a emisí CO2 s realističtějšími výsledky. Od 1. září 2018 probíhá proces, v němž WLTP postupně nahradí dosavadní evropský jízdní cyklus EU. Vzhledem k realističtějším podmínkám měření jsou hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2, zjištěné podle metodiky WLTP, v mnoha případech vyšší než hodnoty naměřené podle metodiky EU. Více informací o rozdílech mezi metodikami WLTP a EU naleznete na www.audi.de/wltp.

V současnosti stále platí povinnost zveřejňovat hodnoty podle metodiky EU. Pokud se jedná o nové vozy, které obdržely typové schválení podle WLTP, jsou hodnoty EU vypočteny z hodnot WLTP. Hodnoty WLTP lze dobrovolně zveřejňovat jako doplňkové informace až do doby, kdy bude jejich používání povinné. Je-li uváděn rozsah hodnot EU, nevztahují se tyto údaje na jednotlivé, individuální vozidlo a nejsou součástí nabídky. Slouží pouze k účelu porovnání různých typů vozidel. Výbava na přání a příslušenství (díly karoserie, rozměry pneumatik, atd.) mohou změnit důležité parametry vozidla, jako je například hmotnost, valivý odpor nebo aerodynamika, a ovlivnit tak, společně s povětrnostními a provozními podmínkami a individuálním způsobem řízení, spotřebu paliva, resp. elektrické energie, emise CO2 a provozní vlastnosti vozidla.

Více informací o oficiálních hodnotách spotřeby paliva a emisích CO2 nových osobních motorových vozidel naleznete v „Příručce o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních motorových vozidel“, která je bezplatně k dispozici u všech prodejců nebo ji lze získat od společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, D-73760 Ostfildern-Scharnhausen nebo na www.dat.de.

 

 

 

Skupina Audi, se značkami Audi, Ducati a Lamborghini, je jedním z nejúspěšnějších výrobců automobilů a motocyklů v prémiovém segmentu. Společnost působí globálně na více než 100 trzích a má 18 výrobních závodů ve třinácti zemích. Mezi plně vlastněné dceřiné společnosti AUDI AG patří Audi Sport GmbH (Neckarsulm), Automobili Lamborghini S.p.A. (Sant’Agata Bolognese, Itálie) a výrobce sportovních motocyklů Ducati Motor Holding S.p.A. (Boloňa, Itálie).

 

Skupina Audi dodala v roce 2018 zákazníkům 1,812 milionu automobilů značky Audi, 5750 sportovních vozů značky Lamborghini a 53 004 motocyklů značky Ducati. Společnost AUDI AG dosáhla ve fiskálním roce 2018 celkových příjmů z prodeje 59,2 miliardy eur a provozního zisku 4,7 miliardy eur. V současnosti pracuje pro společnost na celém světě přibližně 90 000 zaměstnanců, z toho více než 60 000 v Německu. Audi se zaměřuje na trvale udržitelné produkty a technologie pro budoucnost mobility.


 

Dovozcem prémiových automobilů Audi na český trh je společnost Porsche Česká republika, součást skupiny podniků Porsche Holding Salzburg a největší importér automobilů do České republiky. Audi nabízí v České republice všechny své modely od 1. dubna 2015 s prodlouženou zárukou na 4 roky při nájezdu do 120 000 km v rámci standardní výbavy vozu.

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře