Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 11. ledna 2020 (17:30) Karel Lacina

Asian LeMans Series míří ke druhému podniku do Austrálie.

Druhým podnikem pokračuje také Asian LeMans Series a uvidíme jednu velkou premíéru. Bude to poprvé v historii, kdy asijská vytrvalostní serie zamíří k protinožcům do Austrálie. Jeden z nejmladších australských okruhů, teprve v roce 2018 otevřený Bend Motorsport Park na jihu kontinentu, přivítá po 20ti letech znovu prototypy LeMans.


Ve startovní listině máme oproti prvnímu závodu v Číně několik nových jmen. Masataka Yanagidu nahradí v týmu Eurasia Motorsport novozélandská hvězda japonských SuperGT Nick Cassidy. Tentokrát si odbyde svůj debut v Ligieru JS P 217, ale přesto bude velkou posilou. Změnu hlásí i tým Mira Konopky ARC Bratislava.

Kanga Linga vystřídá domácí pilot Garnet Patterson a bude pomáhat slovenské sestavě s Ligierem JS P2 k dalšímu dobrému výsledku , zajištujícímu pozvánku do LeMans. Yuki Harata plní jiné závazky a místo něho usedne do Ligieru týmu Villorba Corse Davide Fumanelli.

Domácí fanoušci však nejvíce spoléhají na dvojici Nick Foster a Aidan Read s druhým Ligierem Eurasia Motorsport, kteří budou obhajovat druhé místo z Šanghaje.

 


Druhý prototyp Eurasie byl také nejrychlejší v již proběhlé kvalifikaci a pojede z první řady , kde mu bude dělat společnost Dallara týmu Carlin. Druhou řadu obsadil ruský Aurus GDrive společně s polskými Inter Europol a teprve ze třetí řady vystartuje posádka Nicka Cassidyho.

Vozům LMP3 zatím kraluje Nielsen Racing, mezi speciály GT3 nemají konkurenci Ferrari 488 HubAuto a Spirit of Race.

 


Doprovodem ALMS bude volný nemistrovský závod Australian Prototype Series, kde si všichni vyzkouší několik novinek. Jak je v závodech prototypů zvykem i zde se nově zavádějí výměny jezdců, povinné zastávky v boxech a také závodění po boku vozů GT.

Pojedou se dvě jízdy na 60 minut a před ostrým startem šampionátu 6. - 8. března je rozhodně co se učit.


Závod na čtyři hodiny startuje 12. ledna ve 13 hodin místního času, takže zájemci o sledování přenosu si budou muset hodně přivstat.

 

Zdroj: Faceb
 

Další články

Komentáře