Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 25. února 2020 (23:07) Karel Lacina

Argentinské Turismo Nacional začalo nejlépe pro tovární tým Toyoty.

Po seriálu Turismo Carretera začal o víkendu i další argentinský šampionát cestovních vozů Turismo Nacional, ve kterém mohou startovat vozy vyrábějící se v Argentině a Brazílii a v jejich kokpitech se objevuje celá řada velkých jmen místního motorsportu.

První dějství hostil okruh Bahia Blanca a po celý víkend panovalo krásné teplé počasí, které na okruh přilákalo přes 35 000 diváků.

Ve finále slabší divize 2 zvítězil Gaston Iansa s Fordem Fiesta a připsal si na své konto prvních 42 mistrovských bodů. Mladého jezdce týmu DG Motorsport na stupních vítězů doprovodili Agustin Herrera a Ignacio Procacitto, pro něhož to bylo nejlepší umístění v krátké kariéře.


Finálový závod začal na první pozici Alejo Borgiani, ale jeho skvělý start se brzy vysvětlil. Po jeho ulití následoval trest průjezdu boxovou uličkou a na vedoucí pozici postoupil Iansa. Od této chvíle musel čelit velkému tlaku Herrery, pro něhož bylo velkou motivací zopakovat vítězství ze zahajovacího závodu minulé sezony. Za nimi se držel Procacitto, ale u jeho Volkswagenu začal vynechávat motor a díky tomu měl brzy na zádech Emanuela Abdalu.

Ani jeho vůz nebyl  v optimální formě, když po kontaktu s bariérou poškodil zadní část a to bylo asi i příčinou hladkého postupu Marcose Fernandeze na čtvrté místo.

 


Přestože Herrera dělal co mohl a jeho tlak byl místy drtivý, před svého soupeře se dostat nedokázal, a Iansa si tak dojel pro své druhé vítězství v šampionátu.


1. Gaston Iansa FORD FIESTA KINETIC
2. Agustin Herrera TOYOTA  ETIOS
3. Ignacio Procacitto VW TREND
4. Marcos Fernandez NISSAN MARCH
5. Emanuel Abdala TOYOTA ETIOS
6. Gonzalo Antolin RENAULT CLIO
7. Lucas Tedeschi TOYOTA ETIOS
8. Nicolas Posco FORD FIESTA KINETIC
9. Miguel Ciaurro VW TREND
10. Yamil Apud RENAULT CLIO

 


Vozy divize 3 prošly během zimní pauzy velkými technickými změnami, když se zvýšil výkon motorů a zlepšily jízdní vlastnosti díky novým aerodynamickým prvkům. Nejen to přilákalo na start tovární tým argentinské Toyoty Gazoo Racing. Už v rozjížďkách předváděl Julian Santero kvality svojí Corolly a bylo jasné, že řady zájemců o letošní titul se opět rozrostly.


Ani ve finále Santero nezaváhal a po zhasnutí červených světel ihned vyrazil dopředu, za ním se drželi Chapur a Urcera. Pro Chapura brzy veškeré naděje vyhasly, když musel do boxů pro novou přední pneumatiku a i když po návratu na trať zajel několik nejrychlejších kol, dokončil v hloubi startovního pole.

Další kandidát na stupně nejvyšší Juan Pipkin byl dalším, kdo musel odstavit svůj vůz a hodně se zlobil na Mariana Wernera, který mu při kontaktu poškodil zadní nápravu. Na dráze se tak vykrystalizovalo pořadí Santero, Urcera, Pernia a Mallo a jediným vzrušujícím okamžikem byl útok Urcery.

Ten chtěl využít nečistot na trati a počkal až Santero opustí ideální stopu. To se mu málem stalo osudným, když byl moc rychlý a jen s obtížemi dokázal srovnat svoji Hondu a raději se spokojil s druhým místem.

 


Toyota Gazoo Racing Argentina tak absolvovala debut snů, když hned napoprvé dokázaly vybojovat triumf v závodě.


1. Julian Santero TOYOTA COROLLA
2. Jose M Urcera HONDA CIVIC
3. Leonel Pernia VW VENTO

4. Santiago Mallo CITROEN C4 LOUNGE
5. Mariano Werner CITROEN C4 LOUNGE
6. Carlos Okulovich HONDA CIVIC
7. Antonino Garcia FORD FOCUS
8. Alfonso Domenech TOYOTA COROLLA
9. Mauricio Lambiris FIAT TYP
10. Joel Gassman CHEVROLET CRUZE


Další závod se jede 13.- 15. března na okruhu Vila Mercedes v San Luis.

 
Zdroj: APAT

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře