Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 11. února 2020 (22:54) Karel Lacina

Americká zimní série vozů GT dojela ke svému cíli.

Ke svému konci o víkendu dospěla Winter Series SRO America, jejíž první ročník se odehrál při třech zastavení na soukromém okruhu Thermal Club v Kalifornii.

K poslednímu závodu přijeli vyzkoušet před začátkem sezony i někteří přední jezdci z GT World Challenge America, kteří celou sérii neabsolvovali. Během dosud odjetých čtyřech jízd měl většinou navrch 16ti letý Steven Aghakhani a i tentokrát vyhrál kvalifikaci.

Jeho Mercedes AMG GT3 v nových zlato fialových barvách na počest basketbalové legendy Kobe Bryanta stál na pole position, jenže po zhasnutí červených světel krutě prořadil a hned se kolem něho prohnala smečka největších soupeřů. V čele se usadil James Sofronas před Askewem a v zádech měli Bret Curtis s Ferrari. Sofronas s novým Audi R8 v pohodě vyhrál, Curtis, přestože několikrát na Askewa zkusila pár manévrů, dokončila třetí.

Aghakhani se musel spokojit se čtvrtou příčkou, ale celkové vítězství měl téměř v kapse, nejhorčí mezi vozy GT3 byl překvapivě Jason Daskalos s další  R8. Nová skupina GT2 byla jasnou záležitostí Huttona McKenny s Porsche.

 

1. James Sofronas AUDI R8 LMS GT3
2. David Askew MERCEDES CLK AMG GT3
3. Bret Curtis FERRARI 488 GT3

4. Steven Aghakhani MERCEDES CLK AMG GT3
5. Hutton McKenna PORSCHE 911 GT2 RS
6. Jason Daskalos AUDI R8 LMS GT3
7. Garrison Masters PORSCHE 911 GT3 CUP MR
8. Dimitri Novikov AUDI R8 LMS GT2
9. Stu Frederick PORSCHE 911 GT2 RS
10. Mike LaFever PORSCHE 911 GT2 RS


Společně s vozy GT3 a GT2 bylo v 31 členném poli i několik speciálů GT4. Nejlépe si vedl Alex Welch s Audi, když do své sbírky přidal i nejrychlejší kolo závodu. Jezdec z GT4 America James Pesek přijel se svým týmem PF Racing do Thermal Clubu poprvé a hned dovedl svůj Mustang do cíle na druhém místě.

Na podiu doplnil tuto dvojici Cole Ciraulo. Ten jezdí TC America a zde měl možnost vyzkoušet BMW M4 GT4.

 

Mezi cestovními vozy se opět představil s jediným speciálem TCR CJ Moses na Hondě Civic, ale v první jízdě ho do cíle nepustila technika. Díky tomu si pro vítězství dojel Tom Capizzi s BMW M240 před Larou Tallman na Nissanu, která tak rozbila čtyřblok bavoráků.


1. Tom Capizzi BMW M240iR
2. Lara Tallman NISSAN 370Z
3. Rob Slonaker BMW M240iR
4. Bruce Robson BMW M240iR
5. John Raeder BMW M240iR
6. John Geesbreght MAZDA GLOBAL MX5 CUP
7. Joey Jordan MAZDA 3

 


Co se mu nepovedlo v první jízdě, to se podařilo v té druhé. Aghakhani stylem start cíl suveréně vyhrál a protože ke startu nenastoupili ani Sofronas ani Askew, kteří měli pro neděli už jiný program, neměl vážnějšího konkurenta. V letošní sezoně se můžeme od tohoto mladíka nadít ještě velkých věcí.

Výborně si vedl druhý Garrison Masters se slabším cupovým Porsche, pro něhož byly GT3 vyrovnanými soupeři. Daskalos ani v poslední jízdě nepřekročil svůj stín a znovu prohrál s Bret Curtis. Mc Kenna ve skupině GT2 svedl těsnou bitvu s Novikovem a přestože se přes něho dokázal dostat, byl v cíli až druhý.


1. Steven Aghakhani MERCEDES CLK AMG GT3
2. Garrison Masters PORSCHE 911 GT3 CUP MR
3. Bret Curtis FERRARI 488 GT3
4. Jason Daskalos AUDI R8 LMS GT3
5. Dimitri Novikov AUDI R8 LMS GT2
6. Hutton McKenna PORSCHE 911 GT2 RS
7. Mike LaFever PORSCHE 911 GT2 RS
8. Stu Frederick PORSCHE 911 GT2 RS
9. Kevin Westcott AUDI R8 LMS GT3
10. Evan Slavik PORSCHE 997 GT3 CUP

 


Třídu GT4 znovu opanoval Welch před Dominicem Cicerem na BMW M4  v barvách TruSpeed Racing. Na podium se vešel ještě Jason Bell s Porsche Cayman se který pojede i letošní sezonu GT4 America.

 


CJ Moses bohužel už nenastoupil do druhé jízdy a ta se stala vítěznou záležitostí Lary Tallman, když tentokrát si s Capizzim poradila a nechala všechna mužské soupeře za sebou.


1. Lara Tallman NISSAN 370Z
2. Tom Capizzi BMW M240iR
3. Bruce Robson BMW M240iR
4. John Raeder BMW M240iR
5. John Geesbreght MAZDA GLOBAL MX5 CUP
6. Rob Slonaker BMW M240iR
7. Joey Jordan MAZDA 3

 


Tři víkendy v Thermal Clubu tak máme za sebou a už se můžeme těšit na start World Challenge GT America jehož premiéra proběhne 6.- 8. března na trati v Austinu v Texasu.
 

 

Zdroj: SRO America

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře