Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 11. června 2019 (18:03) Pavel Jelínek

Aliyyah Kolocová na prahu přepsání motoristické historie?

Aliyyah na prahu přepsání historie?Z postavení nejmladší automobilové závodnice historie se aktuálně těší Američanka Hailie Rocholle Deegan (2001). Dcera slavného závodníka ve freestyle motokrosu Briana Degana se loni poprvé představila v sérii NASCAR, kategorie KN Pro Series.

 Jak ovšem ukazují aktuální výsledky testování v Tunisu, nelze rozhodně vyloučit, že sympatickou Američanku sesadí z trůnu nejmladší závodnice historie Aliyyah Koloc (2004). I v tomto případě nepadlo jablko daleko od stromu, otcem je dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů Martin Koloc. Zatímco však Hailie začala závodit již v osmi letech, Aliyyah svou premiéru v kabině závodního vozu posunula. 

„Vždycky jsem věděl, že pokud budou holky dělat sport, musí je to bavit a mít nějaký cíl. A tak zatímco Yasmeen zůstává u tenisu, přišla za mnou Aliyyah s tím, že by chtěla zkusit auta,“ konstatuje mentor Buggyra Academy Martin Koloc. „Vzhledem k jejím dosavadním tenisovým výsledkům mě to překvapilo i potěšilo zároveň, nakonec jsme se rozhodli, že to zkusíme.“

 

 Jak ukázalo testování v Mostě a především v Tunisu, jednalo se o správné rozhodnutí. „Jestliže je pomyslným vrcholem našeho snažení vrchol K2, nacházíme se ve stádiu základního tábora, kromě nadšení nechybí nezbytné vlohy, bez kterých se závodit nedá. 

V motoristickém sportu je totiž spousta věcí, které přes sebevětší vůli nenadřete, “ říká Martin, který v současné době preferuje v případě Aliyyah všestrannost v podobě kombinace asfaltu a písku s tím, že se každý kilometr počítá a není kam spěchat.       


Petr Bošnakov

PR
Zdroj 

Fotky

Další články

Komentáře