Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 2. prosince 2019 (19:42) Karel Lacina

Agustin Canapino králem Turismo Carretera 2019

Autodromo Park Neuquen, 4, 319 kilometrový okruh , nacházející se 15 km od centra města Neuquen, hostil předposlední dějství celoročního maratonu závodů šampionátu Turismo Carretera. Naposledy se letos představily dvě nejprestižnější kategorie TC a TC Pista a protože šlo o hodně , očekávaly se zajímavé jízdy.

 

 

Jako předkrm vrcholu celé sezony TC se na startovní rošt postavili jezdci kategorie TC Pista, kde o titulu nebylo ještě zdaleka rozhodnuto, i když Diego Ciantini na tom byl ze tří hlavních kandidátů nejlépe.

Ze startovní skrumáže vyšel nejlépe Pablo Costanzo, jenž využil nejlepší pozici a šel do čela, sledovaný kompletní trojicí nejsledovanějších aktérů, Agrelo, Jakos a Ciantini. Costanzo však brzy zajel do boxů, aby se po zásahu mechaniků vrátil už bez šance na přední umístění. Na špici se mezitím dostal Jakos a protože Ciantini jezdil třetí, znamenalo by to titul pro něho.

Jakos i dotáhl svoji snahu do vítězného konce, ale radost propukla hlavně v týmu Diega Ciantiniho, pro které bylo třetí místo v cíli zároven zlaté. Jako letošní šampion má tak zajištěné na příští rok místo ve vrcholné sérii Turismo Carretera, kde se bude potkávat s absolutní špičkou.

 

 

1. Andre Jakos DODGE
2. Marcelo Agrelo DODGE
3. Diego Ciantini CHEVROLET
4. Cristian Di Scala IKA
5. Ayrton Londero FORD
6. Elio Craparo FORD
7. Agustin De Brabandere FORD
8. Lautaro de la Iglesia FORD
9. Hunberto Krujoski DODGE
10. German Todino IKA


Pořadí: 1. Diego Ciantini 671, 25 b., 2. Marcelo Agrelo 534, 5., 3. Andres Jakos 499, 25 b.


Napínavou podívanou sliboval už pohled na startovní rošt TC. Lídr celkové klasifikace Agustin Canapino až v páté řadě společně s Gastonem Mazzacanem a naopak čtvrtý celkově Aguirre na pole position. Pro Canapina to znamenalo množství těžké práce před sebou a velkou dávku štěstí.

První startovní pozici si dlouho neužil Emiliano Spataro, jemuž se ihned po zhasnutí červených světel z auta zakouřilo, a než stačil začít , tak už končil. Naopak Aguirre pole obhájil, a protože Canapinovi se start moc nevydařil a začínal jako devátý, už se měnilo celkové pořadí. Vše uklidnil po výletu jednoho z vozů mimo trat saffety car a všichni se znovu sjeli dohromady.

Poněkud nervozní restart vyšel Silvovi s Ugaldem a až za nimi vyrážel Aguirre. Protože Canapino se posunul na šestou pozici, misky vah se opět začínaly překlápět na jeho stranu. Aguirre nedokázal zmobilizovat síly na jakýkoliv útok na pozice před sebou a Canapino postupoval dál.

Krátce před koncem závodu už viděl Aguirreho před sebou a díky čtvrtému místu titul šampiona uhájil.

 

 

1. Juan Manuel Silva FORD
2. Lionel Ugalde IKA
3. Valentin Aguirre DODGE
4. Agustin Canapino CHEVROLET
5. Gaston Mazzacane CHEVROLET
6. Mariano Werner FORD
7. Jose Manuel Urcera CHEVROLET
8. Leonel Pernia IKA
9. Guillermo Ortelli CHEVROLET
10. Jonatan Castellano IKA


Pořadí: 1. Agustin Canapino 634, 75 b., 2. Jose Manuel Urcera 523, 75 b., 3. Mariano Werner 485, 25 b.
 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře