Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 4. července 2018 (13:19) Pavel Jelínek

Adam Lacko se na Nürburgringu se plnohodnotně vrátil do hry o titul.

4 důvody, proč si pamatovat Nürburgring 2018

V pořadí třetí podnik mistrovství Evropy tahačů 2018 je minulostí, nastal čas na argumenty, proč by neměl upadnout hned tak v zapomnění.

Lacko ve hře o titul

Přestože je Adam Lacko ze striktně lékařského hlediska stále ve stavu rekonvalescentů, na Nürburgringu se plnohodnotně vrátil do hry o titul mistra Evropy. Na rozdíl od předchozí sezóny sice vzhledem k zdravotním okolnostem logicky neobhájil loňská tři vítězství, v celkové klasifikaci se ovšem posunul na druhé místo. A z toho je k titulu nejblíže. V Adamově případě lze navíc věřit v to, že v dalším průběhu šampionátu bude podstatně lépe.

Velkolepý návrat

To, v co věřili snad jen největší fanoušci Antonia Albaceteho, se na Nürburgringu stalo skutkem. Trojnásobný mistr starého kontinentu nejen, že po dlouhých letech slavil vítězství v pohárovém závodě, ale navíc dokázal v Německu celkově zvítězit, když ho pouhé dva bodíky dělily od mistrovské hranice padesáti bodů. Zdá se, že svého času tolik úspěšná spolupráce Albacete-Bernau opět funguje, Antonio je po Nürbrugringu pouhý bodík od stupňů vítězů.

 

Hahn nebyl doma opět prorokem

Přestože se zdá být náskok průběžného lídra na druhého Lacka čítající 49 bodů těžce dostižitelný, čtyřnásobný mistr Evropy a nejúspěšnější trucker historie sám nejlépe ví, že ani zdaleka nemá nic jisté. Na domácím okruhu se totiž již poněkolikáté přesvědčil, jak těžké je být doma prorokem, navíc utrpěl první letošní prohru.

Steffi blíže přepisu historie

Byť Steffi Halm na rodném asfaltu v individuálním šampionátu dle očekávání ztratila a propadla se, na průběžné páté místo, s Jochenem Hahnem bez větších obtíží ovládli Pohár konstruktérů. Blonďatá diva tak stále živí naději, že se stane historicky první ženou – šampiónkou. I v případě Poháru konstruktérů totiž platí, že co je doma, to se počítá.

 

 

 

 


Petr Bošnakov 
http://www.buggyra.com
PR

Fotky

Další články

Komentáře