Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 14. srpna 2015 (23:34) Pavel Jelínek

Abaja v rozpáleném Brně odhodil berle a už zase jezdí

Abraham se v rozpáleném Brně vrátil zpět do MotoGP
Na čtyřiadvacátém místě je po úvodním dni tréninků na Grand Prix České republiky Karel Abraham. Dva měsíce po nešťastném pádu, který pro českého jezdce MotoGP znamenal operaci a dlouhou rekonvalescenci, začíná tým hledat správné nastavení, které by zároveň ulevilo poraněné noze.

Karel Abraham : „S nohou je problém hlavně při podřazování a v levých zatáčkách. Měli jsme plán dostat se dneska pod dvě minuty, ale bohužel to je teď ještě hodně vzdálené. Kdyby to tak bylo, tak budeme moc pomýšlet na nějaké rozumné umístění. Kvůli noze budeme muset udělat i nějaké úpravy nastavení. Asi půl vteřiny přede mnou je Corti, takže určitě máme šanci jít kousek dopředu, od bodovaných pozic jsme ale hodně daleko, to je jasné.

Dnes jsme začali s nastavením z jara, které bylo dělané na mě, zítra vyzkoušíme i to, co se podařilo otestovat teď v létě s náhradními jezdci.


    Marco Grana, šéfmechanik týmu AB Motoracing : „Karel nasedl na motorku po dvou měsících, takže to samozřejmě bylo velmi těžké. Zdravotní stav ho hodně limituje, nemůže se zapřít do stupačky a velký problém je podřazování. Zkusíme mu ulevit tím, že jinak poskládáme převodovku, tak aby na každé rovince musel řadit o jeden stupeň méně.

Další změny by měly pomoci motorce lépe držet stopu a být ovladatelnější při překlápění. Dnes došlo k hodně pádům, za které mohou vysoké teploty. Pneumatikám chybí přilnavost a to samozřejmě násobí problémy, které jsou zapříčiněné zdravotním stavem.“


PR

Další články