Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 9. srpna 2018 (08:04) Pavel Jelínek

Abaja a jeho tým míří z Brna rovnou do Rakouska.

Tým Ángela Nieta míří rovnou do Rakouska

Druhá polovina sezony Mistrovství světa MotoGP byla zahájena napínavým bojem tří jezdců. O vítězství v České republice bojovali minulou neděli Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo a Marc Márquez. Další boje proběhnou o tomto víkendu v Rakousku, kde se koná 11. kolo sezony. Na malebném horském okruhu ve Spielbergu budou jezdci MotoGP závodit už potřetí.

V šampionátu vede Marc Márquez před Valentinem Rossim a Andreou Doviziosem, který se po svém vítězství v Brně posunul před Mavericka Vinálese na třetí místo. Od návratu na rakouský okruh v roce 2016 s tu dařilo Ducati. Poprvé zvítězil Andrea Iannone a loni Dovizioso, po těsném souboji s Márquezem. Bojovali až do cíle. 

 


 
V Brně předvedl Álvaro Bautista dobrý výkon, podařilo se mu probojovat se během závodu až na deváté místo, takže řada jeho umístění v první desítce pokračuje – v první desítce už skončil pětkrát. Rád by pokračoval v dobré formě i na tomto okruhu, kde v minulých dvou sezonách Ducati zvítězila. Jeho týmový kolega Karel Abrahám je také připravený bojovat znovu o body, které chce získat poprvé od Velké ceny Katalánska. Českému závodníkovi v Brně unikla patnáctá pozice jen o dvě sekundy. V Brně ztratil kontakt se skupinou jezdců po nehodě tří závodníků, k  níž došlo v prvním kole. 

Álvaro Bautista:
„Rakouský okruh je zvláštní, je tam spousta tvrdého brždění a akcelerace. Uvidíme, jestli se nám podaří udržet si dobrou formu, protože v Brně jsem měl dobrý pocit po celý víkend, kromě první části závodu. Sítím, že jsem silný, a cílem v Rakousku bude znovu najít ten dobrý pocit a tvrdě pracovat, tak aby byla motorka stabilní a šla dobře do zrychlení, protože to je to, co tento okruh vyžaduje. Cítím velkou motivaci, pokusíme se znovu být vpředu a bojovat s těmi nejlepšími.”
 
Karel Abraham:  
„V Brně jsme skončili se ztrátou 41 sekund na vítěze, což je mírné zlepšení, ale v Rakousku musíme dál tvrdě pracovat, protože se potřebujeme znovu vrátit na bodovanou pozici. Ve Spielbergu jsem v MotoGP závodil jen jednou, předtím jsem tam závodil před dvaceti lety. Je to okruh, který mám rád, vyhovuje mému stylu, je dost rychlý, s výjimkou jedné zatáčky.

Těším se, až se vrátím na motorku. Dám tomu všechno, budu se dál maximálně snažit bojovat o body, které budou zase naším cílem.”

 

 

Zdroj: TZ týmu

překlad: Hana Masaryková

Fotky

Další články

Komentáře