Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 11. ledna 2017 (19:03) Pavel Jelínek

1. závod MČR v motoskijöringu se pojede v neděli v Letohradu !

Ředitel závodu Lukáš Grůza mi potvrdil, že 1. závod MČR v motoskijöringu "Orion Shiva KTM Cup 2017" se pojede podle kalendáře tuto neděli 15.1.2017 v Letohradě. Jede se na známé trati "U koupaliště", kde se v minulosti jelo celkem 9 mistrovských motoskijöringů. V posledních letech se zde kvůli absenci sněhu nejezdilo - poslední závod byl dne 6.2.2010 a vyhráli ho Jiří Mencák s Jonášem Bergerem. Díky zimě a dobrým sněhovým podmínkám by měla být trať připravena na jedničku, pořadatelé na ni stále pilně pracují. 


Nedělní závody začínají administrativní a technickou přejímkou (v 8 - 9 hodin). V 10 hodin se pojedou volné tréninky a ve 12:30 hodin už první kvalifikační jízdy. Závody vyvrcholí finálovými jízdami. Pojede se tradičně ve společné třídě "Open". Pokud bude na startu alespoň 5 jezdců do 21 let, pojede se i samostatná kategorie Junior. Letohradský závod bude už 19. ročníkem MČR. Historicky by to byl 20. ročník, ale v roce 2008 se kvůli počasí neodjel ani jediný závod.


V MČR se představí naši nejlepší jezdci v motoskijöringu. Do Letohradu přijedou obhajovat loňský titul Josef Mňuk s Filipem Langerem (Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto). Nic jim určitě nedarují klášterečtí bratři Šrolerové (historicky nejúspěšnější jezdci motoskijöringu s 1332 body - v roce 2016 byli 2.) i Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým jedoucí v barvách Orionu Litomyšl (v roce 2016 byli 3.).

 

 

 

Ale při vyrovnanosti motoskijöringu a nyní i dobrých tréninkových podmínek může vyhrát kdokoli z dalších startujících jezdců. Na startu se objeví i legenda motoskijöringu Jan Zářecký, který jako jediný odjel všech 107 motoskijöringů od začátku MČR v roce 1998. Každý rok bodoval a v historické tabulce je na 10. místě s 463 body. V neděli se objeví s novým lyžařem Karlem Mlynářem "Píďou".


Diváci uvidí i závody nelicenčních hobby jezdců v Orlickém poháru. Jezdci se mohou zaregistrovat až na závodišti, pořadatelé budou respektovat jejich vlastní startovní čísla na motocyklech. Diváci se tak mají určitě na co těšit. Parkování vozidel bude v blízkosti závodní tratě, občerstvení přímo v restauraci u koupaliště. 

Letos je průběh zimy příznivý. Proto se pořadatelé z Rudníku rozhodli, že využijí dobrých sněhových podmínek a závod, který plánovali na 11.2.2017 odjedou už příští neděli, t.j. 22.1.2017.

Zde níže fotky loňských mistrů (Josef Mňuk s Filipem Langerem) ze závodu v Chotčinách. Tak se v neděli 15.1.2017 všichni sejdeme. Zdraví Vás Josef Vašíček

 


PR

Fotky

Další články

Komentáře