Charouz Racing System angažoval pro FIA F3 Sargeanta s Fittipaldim

Již na začátku března český tým Charouz Racing System potvrdil, že pro něj bude v letošní sezoně FIA F3 závodit Reshad de Gerus. Na oficiální oznámení toho, kdo francouzského nováčka v sestavě stáje doplní, jsme si ale museli počkat až doteď. Nyní je jasné, že kromě De Geruse pojedou za ekipu Antonína Charouze také Logan Sargeant a Enzo Fittipaldi.

Sargeant loni závodil ve formuli 3 za stáj Prema a až do posledního závodu byl ve hře o titul. Nakonec se ale Američan musel spokojit s celkovou třetí příčkou. Poté pokukoval po přestupu do formule 2 a v jejích posezonních testech se svezl s monopostem stáje Campos. Poté ale uvedl, že kvůli nedostatku finančních prostředků se jeho přestup do „druhé ligy“ nebude moci uskutečnit a nejspíše ho čeká přesun na scénu sportovních vozů. Nakonec ale odjede ve FIA F3 minimálně ještě jednu sezonu.

Jako překvapení se do jisté míry jeví také Fittipaldiho angažmá. Brazilec, který je vnukem dvojnásobného mistra světa formule 1 Emersona Fittipaldiho, loni závodil ve FIA F3 u týmu HWA Racelab. Během zimy ale oznámil přestup do americké juniorské série Indy Pro 2000, kde nyní závodí za stáj RP Motorsport USA. Během sezony bude muset Brazilec vyřešit dvě termínové kolize, které mezi kalendáři FIA F3 a Indy Pro 2000 najdeme. K té první dojde během prvního červencového víkendu, kdy FIA F3 jede na Red Bull Ringu a Indy Pro 2000 v Ohiu. Během posledního víkendu v srpnu pak FIA F3 zavítá do Spa-Francorchampsu a Indy Pro 2000 bude mít na programu závěrečný podnik v New Jersey.

Enzo Fittipaldi už si za stáj Charouz Racing System zazávodil v minulosti. Foto: Charouz Racing System

„Se složením týmu jsem opravdu spokojený. Máme skvělý mix talentu a zkušeností. Logan v roce 2020 bojoval o titul a v předsezonních testech ukázal svoji rychlost. Zároveň nám výrazně pomohl při nastavení vozu. Enzo nejen nosí slavné příjmení, zároveň je ale jezdcem s obrovským potenciálem. Jsem si jistý, že oba také do jisté míry budou vzory pro Reshada, kterého čeká první sezóna ve formuli 3. I jeho příprava byla velmi plodná a dokázal, že jsme vybrali dobře. Věřím že nás čeká dobrá sezóna,“ říká majitel stáje Antonín Charouz.

Úvodní podnik letošní sezony FIA F3, který se koná již tento víkend v Barceloně, nebude pro Sargeanta ani pro Fittipaldiho prvním svezením s vozem Charouz Racing Systemu. Sargeant s týmem odjel oba předsezonní testy na Red Bull Ringu a v Barceloně (kromě něj a De Geruse v nich jel za Charouze i Michail Bělov). Fittipaldi pak hájil barvy české stáje už v roce 2019 při Velké ceně Makaa.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Charouz Racing System

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.