Čtvrtek, 18. ledna 2018 (10:22) 0

Ve světle toho, jak etapu zahájili, je 28. čas, který se jim podařilo zajet na 280 km dlouhé rychlostní zkoušce, fantastickým výsledkem. Navíc se jim v této etapě, zvané "Super Fiambalá", podařilo postoupit v celkovém hodnocení na 35. m?

ski

Středa, 17. ledna 2018 (23:57) 0

Lépe vypadá výhled na příští závodní víkend. Pořadatelé jak v Horním Městě tak i v Klášterci nad Orlicí se závody počítají. Tak jim jen musíme přát, aby k nim „matka příroda“ byla štědřejší se sněhovou a ledovou nadíl

Vzpomínky na Italian Baja 2014.

Středa, 17. ledna 2018 (13:11) 0

Italian Baja 2014-FIA World Cup for Cross Country - foto.

Jak jezdci přežívají nekonečné dakarské přejezdy?

Středa, 17. ledna 2018 (13:08) 0

„Přejezdy jsou pomalu náročnější než ostré etapy. Člověk vypne z pozornosti a může se stát, že na čtyřkolce usne,“ tvrdil Zdeněk Tůma, čtyřkolkař z týmu BARTH Racing. Po zrušení pondělní etapy se již dnes bude závodit. V Ar

Winter Challenge slibuje na mostecké dráze sníh

Středa, 17. ledna 2018 (13:05) 0

„Máme čerstvě po sněhové nadílce. Bylo by fajn, kdyby ještě týden vydržela. Možnost sklouznout se v autě na zasněžené dráze bokem láká hodně amatérských jezdců. Je to prostě adrenalin. Pravé zimní podmínky umocňují zážitek

Velbloudí tráva nás naklepává jako řízky, tvrdí Josef…

Středa, 17. ledna 2018 (10:57) 0

Nejlépe si s desátou etapou Dakarské rallye poradil Zdeněk Tůma, který dojel desátý. V celkovém hodnocení drží čtyřkolař 11. místo. O příčku hůře skončil v cíli jeho týmový kolega Josef Macháček. Několik desítek minut ztratil

Již více, než sto fotek v soutěži Zlaté oko.

Úterý, 16. ledna 2018 (17:46) 0

Počínaje dnešním dnem jsou všechny dosud přihlášené fotografie zveřejněné na facebookovém profilu ankety. „Těší nás zájem ze strany profesionálních fotografů i nadšenců do motorsportu. V tuto chvíli je přihlášených 125 fotog

Boris Vaculík musel na Dakaru po nehodě skončit.

Úterý, 16. ledna 2018 (10:48) 0

„Patnáct kilometrů po startu nedělního dne jsme v prachu dojeli pomalu jedoucí vozidlo, které dlouho nereagovalo na zvukové znamení. Uprostřed pisty šlápl na brzdy takovým způsobem, že jsme ho zezadu torpédovali. Tím jsme si přišli o c

16 hodin téměř bez jídla a pití na trati a pak hned zase do…

Úterý, 16. ledna 2018 (10:38) 0

Přes neuvěřitelných 16 hodin, které strávili téměř bez jídla a pití na trase 7. etapy, Tomáš Ouředníček a David Křípal okamžitě po dojetí do bivaku odstartovali do 8. etapy. Úmornou, 498 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku mezi

Monte Carlo již v sobotu v Sosnové.

Úterý, 16. ledna 2018 (10:16) 0

V sobotu 20.ledna se uskuteční na Autodromu v Sosnové u České Lípy již pátý závod osmidílné Autodrom Rally Série. Na účastníky čeká jednodušší trať o délce 1770 metrů, kterou závodníci absolvují v průběhu závodního dne ce

Josef Macháček na velbloudí trávě dojel na 12. místě a…

Pondělí, 15. ledna 2018 (10:11) 0

Dohromady přes 1000 kilometrů v Bolívii mají za sebou závodníci týmu BARTH Racing v posledních dvou etapách na Dakarské rallye. Tím, že byly maratonské, tak v sobotním večeru nemohli využít servis své týmové asistence. Nejlepšího vý

Tůma je celkově patnáctý, Macháček devatenáctý.

Neděle, 14. ledna 2018 (12:15) 0

Nejlépe dojel v sedmé etapě čtyřkolkař Zdeněk Tůma na 13. příčce. O místo za ním skončil Josef Macháček. Tůma je celkově patnáctý, Macháček devatenáctý.

Legenda Josef Macháček podotýká : Buď jsem zestárl, nebo…

Sobota, 13. ledna 2018 (23:22) 0

„Když jsem se podíval na nejlepší letošní jezdce, tak jsem to pochopil – jeden má o padesát kilo méně než já, druhý o třicet… V takto vyrovnané technice je každé sebemenší zlepšení znát. Ono se to pak nasčítá. Kluci ale opra

Tomáš Ouředníček bilancuje první část Dakaru se smíšenými…

Sobota, 13. ledna 2018 (09:31) 0

Tomáš Ouředníček a David Křípal dorazili do cíle se smíšenými pocity: zatímco v první polovině dokázali vybojovat fantastický 24. nejrychlejší čas, druhá část přinesla problémy, a Tomáš s Davidem dojeli do cíle na 34. místě.

Yaris WRC v provedení 2018 je odhalen.

Pátek, 12. ledna 2018 (17:07) 0

Toyota startuje druhý ročník v rallye, a naváže tak na loňskou úspěšnou premiéru svého modelu Yaris WRC. Její součástí bylo i vítězství na Švédské rallye a Rallye Finsko, čtvrté místo v mistrovství závodních jezdců pro Jari-Ma

Pepa Macháček havaroval a musel měnit spojku, takže hodně …

Čtvrtek, 11. ledna 2018 (01:29) 0

V peruánských dunách nejprve spadl ze čtyřkolky a pak mu odešla spojka. Zkušený závodník se však nevzdává! „Je to můj poslední Dakar, tak chci dojed do cíle. Nic jiného mě nezajímá,“ dodal jezdec z týmu BARTH Racing, který včera

Tůma měl na Dakaru pád, Vaculíkovi se porouchala…

Středa, 10. ledna 2018 (10:01) 0

Čtyřkolkař Zdeněk Tůma ve třetí etapě havaroval a výrazně poničil čtyřkolku. Borisovi Vaculíkovi selhala klimatizace a v závodním fordu se společně s navigátorem málem upekli. Nejlépe dojel Josef Macháček na 16. místě. Po třech d

Motoskijöring se kvůli teplu odkládá.

Pondělí, 8. ledna 2018 (23:51) 0

tuto neděli 14.1.2018 se měl jet první závod MČR v motoskijöringu "Orion Shiva KTM Cup 2018" na trati v Rudníku. Bohužel sněhové podmínky nejsou vůbec příznivé a neumožňují odjetí závodu. Proto ředitelství závodu rozhodlo závody v