Baja Spain Aragón pro Nassera.

Neděle, 23. července 2017 (21:53) 0

Víkendový závod Baja Spain Aragón skončil vítezstvím posádky Nasser Saleh Al-Attiyah (QAT)/Matthieu Baumel. Za jeho Toytou dojely dvě Mini a to Orlando Terranova a třetí Mikko Hirvonen.Naše posádky osobních vozů se v silné konkurenci nev

BAJA ARAGON nabídla typický „dakarský“ den.

Neděle, 23. července 2017 (10:27) 0

Na první měřený úsek vyrazili členové týmu Bonver Dakar Project podle výsledků prologu v pořadí Jarda Valtr, Tomáš Vrátný, Pavel Vrňák a Rafael Tibau. Čekala je technická trať v typicky vyprahlé španělské hornaté krajině. Už

Cyril Despres a David Castera proměnili dva starty na Silk…

Neděle, 23. července 2017 (10:25) 0

Jako vítězové Silk Way Rally 2016 triumfují i letos poté, co vedli po celý druhý týden soutěže. Jejich Peugeot DKR č. 100 nakonec zvítězil s náskokem jedné hodiny a pěti minut po celkově ujetých 9599 kilometrech, z nichž 4094 km byly

Akční sajdy mezi pavilony. Video.

Neděle, 23. července 2017 (10:18) 0

Brno Revival mezi pavilony 2017 a atraktivní sajdy na plný plyn.

Poslední 14. etapa Silk byla kvůli špatnému počasí zrušena.

Neděle, 23. července 2017 (09:58) 0

sobotní poslední speciální zkouška musela být zrušena kvůli špatným povětrnostním podmínkám. Posádky přesto pojedou po silnici k cílovým stupňům vítězů v Si-anu (Xi’anu), kde se uskuteční oslavy. Soutěž však skončila a vý

Stéphane Peterhansel a Jean Paul Cottret vyhráli…

Neděle, 23. července 2017 (09:54) 0

Stéphane Peterhansel/Jean Paul Cottret vyhráli předposlední etapu Silk Way Rally. Bylo to již 10. etapové vítězství Peugeotu za 13 soutěžních dní. Jejich Peugeot DKR č. 106 se po složité 13. etapě, zahrnující velké duny a mnoho zákrut

Offroad GAMES 2017 - Milovice.

Neděle, 23. července 2017 (09:47) 0

Video Jindry Linharta.

Španělský prolog v režii českých posádek trucků.

Sobota, 22. července 2017 (10:14) 0

Za vítězným Martinem Macíkem z KM Racing Teamu dojeli Jarda Valtr a Tomáš Vrátný z týmu Bonver Dakar Project. Ostravský tým tak obsadil druhé a třetí místo, Pavel Vrňák se umístil na osmé pozici a hned za ním dokončila svoji premié

Za týden pro OFFrouďáky.

Sobota, 22. července 2017 (09:40) 0

Již za týden v Bezděkově.

Mirek Zapletal vyrazil na Baja Aragon s novinkou.

Pátek, 21. července 2017 (15:21) 0

Také Dakarák a vyznavač cross coutry rallye z Dřevohostic na Přerovsku Mirek Zapletal vyrazil na víkendovou Baja Aragon ve Španělsku.

Tomáš Ouředníček se právě po roce vrací na Baja Aragon do…

Čtvrtek, 20. července 2017 (22:49) 0

Vedle obrovského nadšení, že může být součástí týmu South Racing, se ovšem kvůli zranění bude muset obejít bez svého co-pilota Davida Křípala, jehož místo ve španělském kole FIA Světového poháru cross-country rally zaujme zkuše

Baja Hungaria je na dohled.

Čtvrtek, 20. července 2017 (09:21) 0

Baja Hungaria je na dohled a to hned "dvojnásobně". Jedna se pojede již brzy a to ve dnech 10-13.8., za druhé se jede relativně blízko i pro české fanoušky. A je tak možností, kdy vidět posádky této atraktvní disciplíny v akci.

Video z Poříčí.

Čtvrtek, 20. července 2017 (09:09) 0

Video

Evropský šampionát se přehoupne do druhé poloviny ve…

Středa, 19. července 2017 (13:29) 0

Ve Francii se o víkendu uskuteční již pátý závod letošního Mistrovství Evropy v autokrosu. Evropský šampionát se tak přehoupne do své druhé poloviny. Pořadatelům nedaleko městečka Saint Georges de Montaigu se přihlásilo 125 závodní

V Kopřivnici se chystá další závod !

Úterý, 18. července 2017 (22:21) 0

Druhým závodem bude flattrack, což je varianta ploché dráhy, kdy se jezdí na terénních motorkách, ale s hladkými pneumatikami. V „pravěku“ této disciplíny jsme ji už v Kopřivnici před skoro dekádou viděli, ale tehdy trpěla malou j

Na MS v sidecarcrossu Čermákovi třetí.

Úterý, 18. července 2017 (13:26) 0

Osmý závod mistrovství světa v sidecarcrossu se konal v Strassbesenbachu v Německu a českým barvám se start vydařil. V první jízdě bratři Tomáš a Ondřej Čermákovi po špatném startu skončili na páté příčce, ale v následující j

Lukáš Kvapil mění motorku za auto ! Pojede s Rangerem.

Úterý, 18. července 2017 (10:22) 0

Dakarský závodník Lukáš Kvapil , který poslední Dakar absolvoval s týmem KM racing na motocyklu, se rozhodl pro změnu. V Brně si v pondělí vyzvedl terénní automobil, s kterým vyrazí v budoucnosti na Dakar.

Na MS ve Španělsku nakonec pojede i Tomáš Ouředníček a to s…

Úterý, 18. července 2017 (09:54) 0

Po nekonečném hledání a schvalování náhradního navigátora za zraněného David Křípal jsem přemluvil zkušeného Mila Janacek Offroad. Zvolil jsem navigaci v češtině a pohodu v kokpitu před profesionálními navigátory, které navrhoval

Nejdramatičtější závod evropské sezóny kluzáků.

Pondělí, 17. července 2017 (22:10) 0

Dramatický byl závod kategorie člunů o obsahu motoru 350 ccm, tzv. propriderů, ve kterých pilot leží na břiše a jede rychlostí 170 km/h hlavou napřed. V nedělní rozjížďce neodhadl situaci Maďar Zoltán Pfeil. Při rychlosti kolem 160 km

Pozor na mikrospánek za volantem !!

Pondělí, 17. července 2017 (10:38) 0

Fenomén trvající zhruba 3 až 15 sekund, během nichž člověk nevnímá žádné vnější podněty, není zdaleka tak řídký, jak se všeobecně soudí. Podle britského ministerstva dopravy stojí mikrospánek za vznikem až 20 procent dopravní