Vydařený 57. ročník legendárních 300 zatáček Gustava Havla…

Čtvrtek, 23. května 2019 (10:21) 0

Třetí květnový víkend patřil v Hořicích v Podkrkonoší motocyklovým závodům - byl tu uspořádán již 57. ročník závodů 300 zatáček Gustava Havla. Šlo zároveň o druhý závodní podnik letošní sezóny Mezinárodního mistrovství ?

Pro Automotodrom Brno je záchrana motocyklové GP prioritou!

Čtvrtek, 23. května 2019 (00:06) 0

„Záchrana Grand Prix České republiky je pro naši společnost prioritou. Velmi dobře si uvědomujeme, jak významná je akce pro Brno, region i celou Českou republiku. Vzhledem k tomu, že Automotodrom Brno je subjektem, který organizaci Grand Pr

Snaha Brna i hejtmana o udržení Grand Prix ČR v Brně !!…

Středa, 22. května 2019 (10:19) 0

Na základě posledního rozhodnutí vlády nepodpořit Grand Prix ČR potřebnou částkou ve výši 65 milionů Kč, která je nutná na dofinancování zalistovacího poplatku promotérovi MOTO GP (společnosti DORNA SPORTS, S.L.), jednali v poslední

300 zatáček GH ve fotografii.

Pondělí, 20. května 2019 (20:33) 0

Legendární závod 300 zatáček GH v Hořicích je minulostí a povedl se.

První mistrovský světový bod pro našince Filipa Salače.

Pondělí, 20. května 2019 (14:40) 0

Dobrá forma se potvrdila i v nedělním závodě kategorie Moto3, ve kterém jel Filip Salač o mistrovské body. Kvůli chybě soupeře však přišel o ještě lepší výsledek, ale i přes to dojel do cíle závodu na 15. místě. Díky tomu si při

GRID Restaurant na Masarykově okruhu hledá kuchaře, který…

Pondělí, 20. května 2019 (12:23) 0

Restaurace se nachází přímo v areálu Automotodromu Brno. Je otevřena denně od 7:30 do 22:00. Kuchař je zodpovědný za přípravu studených a teplých pokrmů vydávaných v restauraci. Zároveň se podílí na přípravě cateringu, který je do

MMČR v motokrosu se stěhuje do Dalečína na Vysočině.

Pondělí, 20. května 2019 (11:27) 0

Viděli jsme už loni, že Bence Szvoboda měl velkou rychlost a nebýt zranění a vynechaných závodů, mohl s šampionem Martinem Michkem až do poslední zatáčky bojovat o prvenství. Jenže letos zatím Michek nejel ani jeden závod Kůta MMČR

Richard Šikyňa na MXGP v portugalské Aguede bez bodů.

Pondělí, 20. května 2019 (11:17) 0

Po bolestivom páde a tiež penalizácii v sobotňajšej kvalifikácii skončil na 32. mieste. V nedeľu v hlavých pretekoch potom obsadil 21. a 23. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu klesol o jednu priečku na 22. miesto.

Druhý závod sezony MX zavítal na jih do Jinína.

Pondělí, 20. května 2019 (00:26) 0

To byl zase krásný pohled na ty naše juniory. Napínavé to nikdy není jenom ve vyšších třídách. Nic si nedarují ani ti nejmenší závodníci. A Jinín nebyl výjimkou. Pořadí průběžného hodnocení vypadá zase úplně jinak, než po prv

Jakub Kornfeil na okruhu Le Mans slaví TOP desítku.

Neděle, 19. května 2019 (17:14) 0

Náš Jakub Kornfeil v posledních fázích závodu nebyl mezi hlavními protagonisty. I tak ale projel prostorem startu a cíle na deváté pozici a beznadějně vyhlížející začátek závodu otočil ve slušný výsledek. Jakub Kornfeil: „Dnešek

Abaja - již kulatých 200 startů v MS

Neděle, 19. května 2019 (17:10) 0

Karel Abrahám právě o tomto víkendu slaví kulatých 200 startů v MS.

Vojenské muzeum přímo u okruhu.

Neděle, 19. května 2019 (11:26) 0

Vojenské muzeum, které je součástí areálu okruhu Slovakia Ring. Připomíná vojenskou techniku, s níž mnozí z nás přišli před pár desítkami let do styku, včetně řady vozidel české , či tehdy česko pomlčka slovenské výroby....

Jakub Kornfeil si do VC Francie věřil, ale zatím se v Le…

Sobota, 18. května 2019 (23:58) 0

Nevyzpytatelné povětrnostní podmínky celou výzvu neusnadnily a špatná výchozí pozice z volných tréninku pro našeho jezdce znamenala Q1, kde musel bojovat o postup mezi osmnáctku nejlepších. Jakub a jeho tým sice učinili správné rozhodn

Filip Salač navázal na páteční dobrý výkon a je spokojen i…

Sobota, 18. května 2019 (17:15) 0

I přes náročné podmínky dokázal být konkurenceschopný. Ve třetím volném tréninku zajel čas 1:54,541, takže obsadil 17. místo se ztrátou 1,112 s. V první části kvalifikace se celou dobu držel na prvních čtyřech postupových místech

Zemřel Dakarák Olin Bražina.

Sobota, 18. května 2019 (09:46) 0

Olda Bražina byl fajn chlap. Na Dakaru ztělesňoval právě to, co stovky dalších motorkářů s batohem na zádech: touhu to dokázat. Byl ze Sviadnova na severní Moravě a s tatrováckou partou docela držel...

Filip Salač po pátku na okruhu v Le Mans.

Pátek, 17. května 2019 (21:42) 0

Filip Salač zahájil Grand Prix s časem 1:44,025, se kterým se zařadil na 21. místo se ztrátou 1,071 s. Během odpoledne přišlo zlepšení o více než vteřinu. Nejrychlejší kolo bylo v hodnotě 1:43,005, takže jezdec týmu Redox Prüstel GP o

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký po španělské Cartageně.

Pátek, 17. května 2019 (21:30) 0

Oproti standardním závodním tratím byla vytýčená trať v Cartageně hodně zkrácená a připomínala spíše polygon s vloženými přejezdy trasovanými pneumatikami a balíky slámy. To bylo také z důvodu, že se měli jezdci soustředit na d

Pozvánka na 300 zatáček v Hořicích.

Čtvrtek, 16. května 2019 (22:55) 0

Letos tu půjde již o 57. ročník závodů 300 zatáček Gustava Havla. Závodní trať patří mezi velice oblíbené, ale zároveň nejtěžší v kalendáři díky velkému počtu zatáček a převýšení. Délka trati je 5 150 m a šířka od 7 do

Libor Podmol má po operacích v těle 39 šroubů a jede domů.

Čtvrtek, 16. května 2019 (22:52) 0

Rekonvalescence bude nyní probíhat doma, v plánu má však navštívit nemocnici v Mladé Boleslavi a fyzioterapeuta. „Stav vypadá stabilizovaně. Levačka je na tom líp než pravačka, což jsem ale cítil už v hale po dopadu na zem. Podle dok