Calvet vykročil za titulem, zvítězil i Sousa. Junioři Buggyry začali francouzské tahače úspěšně

Téo Calvet triumfoval ve dvou jízdách a vede šampionát, Raphaël Sousa rovněž vystoupal na nejvyšší stupeň. Nová sezona francouzského mistrovství v závodech tahačů začala v Le Castellet pro členy Buggyra Academy France slibně.

"Byl to úžasný víkend. Nikdo takové skvělé výsledky nečekal. Je to jako sen. Vyhráli jsme celou Grand Prix. Z okruhu v Le Castellet odjíždíme jako lídři celkového pořadí s Téem, jako první v kategorii juniorů díky Raphaëlovi a jako první v hodnocení týmů, o což se zasloužili Téo a Raphaël. Buggyra Academy France nemohla odstartovat lépe," radoval se Fabien Calvet, který je manažerem projektu.

Jak už Calvet starší zmínil, nejvíce zářil na okruhu Paula Ricarda jeho syn Téo. Francouzský šampion z roku 2021 už v první kvalifikaci ukázal, že cílí na druhý titul. Pro úvodní jízdu si totiž vyjel pole position. První závod ale pro něj vítězný nakonec nebyl. O 498 tisícin podlehl Thomasi Robineauovi.

"Po startu jsem jel jako první, ale pak jsem v poslední zatáčce úvodního kola udělal menší chybu a Robineau mě předjel po vnitřní stopě. Pak jsme spolu až do cíle bojovali kolo na kolo. Moc jsem si ten souboj užil," popisuje Calvet první závod.

V dalších dvou jízdách si ale spravil chuť. Jak ze druhého, tak ze třetího závodu totiž vyšel vítězně. Ve druhém závodě se musel kvůli obrácenému startovnímu roštu propracovávat k triumfu až ze sedmé pozice. V úvodním kole navíc spadl dokonce až na devátou příčku. Ve třetím závodě vedla jeho cesta k vítězství ze druhého místa. Ani v tomto případě ale nebyla bez potíží.

"Krátce po startu mě můj hlavní soupeř vystrčil z trati a byl za to potrestán. Ale i tak jsem se mohl k týmu vrátit s krásnou trofejí za vítězství," říká ke třetímu závodu.

I v závěrečném závodě  se Calvetovi povedlo dosáhnout na pódium. Dojel totiž jako druhý. Stejně jako ve druhém závodě se ale musel prokousávat ze zadních pozic, tentokrát z osmé. Jeho cesta vzhůru se neobešla bez kontaktů a Francouz dojel do cíle s poškozeným tahačem.

Díky čtyřem pódiovým výsledkům včetně dvou triumfů odjel Calvet z Le Castellet jako lídr šampionátu. Nasbíral celkem 54 bodů. Jeho náskok před druhým Yorickem Montagnem činí 16 bodů.

Sousa také vítězný

Buggyra Academy France získala během prvního závodního víkendu sezony hned tři vítězství. Kromě Calveta totiž triumfoval i Raphaël Sousa, který ovládl čtvrtý závod. V předchozích závodech si připsal dvě čtvrtá místa a jednu osmou příčku. Třetí jízda ho ale mohla mrzet. Cílem totiž původně projel jako třetí, pak ale dostal desetisekundový trest za nebezpečné počínání.

V celkovém pořadí se Sousa nachází v průběžném pořadí na pátém místě. Mezi juniory je ovšem nejlepší.

Otec Raphaëla Sousy José si v Le Castellet připsal 10., 7., 9. a 6. místo. V průběžném pořadí figuruje na osmém místě.

Další závodní víkend čeká na členy Buggyra Academy France od 17. do 18. června. Pojede se v Nogaru.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.