Slavnost v Opletalově ulici. Vrchaři převzali trofeje za loňskou sezonu

Začátkem toho měsíce proběhlo v klubovém domě AČR školení jezdců a pořadatelů závodů automobilů do vrchu, na které navázalo slavnostní vyhlášení loňské sezony. Byli oceněni vítězové mistrovství České republiky současných i historických vozidel a České trofeje.

Předávání cen moderoval Petr Suchoň a zpestřením bylo vystoupení zpěvačky Jayny. Za účasti vedení Autoklubu ČR a členů komise závodů do vrchu byli nejprve dekorováni jezdci České trofeje, na které navázali účastníci MČR historických vozidel a večer vygradoval vyhlášením mistrů České republiky.

Titul absolutního mistra České republiky vybojoval s předstihem a po zásluze Petr Trnka s vozem Norma M20 FC. Náš nejrychlejší jezdec získal navíc titul vicemistra Evropy, takže uplynulá sezona byla pro něj a jeho tým velmi úspěšná.

„Pro nás zůstává prioritou evropský šampionát, ale chtěli jsme se ukázat i doma, což se nám i přes časovou náročnost podařilo nad očekávání dobře. Vyhýbaly se nám technické problémy a za to děkuji tátovi, celému týmu a partnerům. Jsem rád, že po několikaletých restrikcích kvůli pandemii jsme se mohli všichni společně setkat. Byl to příjemný večer na závěr loňské sezony. A vlastně i setkání krátce před začátkem té letošní,“ uvedl Trnka.

Druhé místo v absolutním pořadí patří Markovi Rybníčkovi, startujícímu s KTM X-Bow s tovární podporou.

„Loňskou sezonu jsem si užil. V Evropě jsem kvůli probíhajícímu homologačnímu řízení ještě nemohl startovat, takže o to víc jsme se soustředili na domácí šampionát. Dostat se s uzavřeným vozem na druhé místo absolutně považuji za velký úspěch. Navíc jsem posbíral hodně zkušeností, které se mně budou do Evropy určitě hodit.“

Josef Hlavinka junior dokázal se slabším vozem Gloria pokořit mnoho rychlejších jezdců a přes počáteční technické potíže vybojoval bronz v absolutním pořadí.

„Minulý ročník pro nás dopadl nad očekávání dobře. Byla to moje premiéra s vozem Gloria. V úvodních závodech nás pronásledovaly technické problémy, při startu se několikrát roztrhl řetěz. Takže třetí místo v absolutním pořadí je pro mě obrovský úspěch a jsem moc rád, že to takhle dopadlo. Být na stupních vítězů vedle Petra Trnky a Marka Rybníčka je velká čest,“ uvedl.

Absolutním vítězem České trofeje se stal Josef Hlavinka starší. „Před startem uplynulé sezony jsem si myslel, že to bude můj poslední ročník. Za prvé už mám nějaký věk, a hlavně se snažím pomáhat synovi. Naše formule Opel má už taky svá léta a udržet ji při životě stojí hodně úsilí i peněz. Dělal jsem vše proto, abych vyhrál Českou trofej a důstojně se rozloučil s dlouholetou závodní kariérou. Z prvního místa mám pochopitelně velkou radost, a nakonec jsem se rozhodl pokračovat. Pojedu s novým vozem Tatuus Renault mistrovství republiky.“

Slavnostní vyhlášení definitivně uzavřelo loňský ročník, ale už za tři týdny startuje aktuální ročník závodů do vrchu. Úvodní podnik proběhne 1. – 2. dubna 2023 na Automotodromu Brno.

Zdroj: Autoklub ČR

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.