Vrátný byl na Dakaru devátý, důležitější byl pro něj ale úspěch týmu

Rallye Dakar má za sebou také ostravský tým Fesh Fesh. Pro posádku Tomáše Vrátného soutěž dopadla úspěšně, skončil devátý.

Šéf týmu ale tento výsledek nijak výrazně  neprožíval. „Důležité pro mě bylo, aby byli úspěšní naši klienti. To se povedlo, protože Litevec Paškevičius zaznamenal vítězství v poslední etapě. Zasloužil si to, byla to fantastická odměna,“ prohlásil Vrátný, který řídí holding Ostra Group.

„Musel jsem začít ihned po návratu ze Saúdské Arábie, nebyl čas na aklimatizaci. Vždyť 21 dní v poušti je opravdu hodně, jako velká dovolená,“ dodal s úsměvem o svém pracovním vytížení.
 
Vrátný patří ke zkušeným závodníkům. Ale nejenom tento aspekt je pro něho na Dakaru důležitý… Jeho tým totiž připravuje speciály nebo různé technické komponenty.

„Klíčovým slovem je tady asi rovnováha, pořád je to sport a člověk chce být nejlepší. Zároveň ale také funguji jako podpora pro mé závodníky v týmu, to je pro mě prioritní,“ prohlásil stájový boss Vrátný.

Za umístění v nejlepší desítce celkového pořadí na Dakaru je ale rád. „Ale musím přiznat, že jsem na takový výsledek ani nejel. Kdyby mi někdo nabídl devátou příčku na začátku, tak bych ji bral všemi deseti.“
V barvách ostravského týmu závodily celkem tři kamionové posádky. Ta litevská s Vaidotasem Paškevičiusem, Slavomirem Volkovem a Tomašem Guzauškasem dojela na 17. místě celkového pořadí, ale s vítězstvím v poslední etapě. Andorského pilota Alberta Lloveru se speciálem Ford Cargo postihla smůla.

Společně s Margot Lloverovou a Petrem Vojkovským skončil po technických problémech v první etapě. O to více se však lidé z týmu Fesh Fesh semkli.

„Vaidotas ty poslední etapy v dunách hrozně pomáhal. Byl jsem daleko klidnější, když jsem viděl, že jedeme ve dvou a že když se něco stane, tak nás na to bude šest. To jsem zažil poprvé v životě, kdy klient byl ochoten toto podstoupit. Takže to poslední vítězství si určitě zasloužil,“ prohlásil Vrátný, který se s Tatrou Jamal účastní také Světového poháru v dálkových soutěžích.

V tomto závodním seriálu je se svými kolegy zatím na průběžném třetím místě. Další závod v Abu Dhabí se jede 25. února, ale kamiony se ho nakonec neúčastní.

„Manažeři týmů se dohodli, že rallye v Abu Dhabí nepojedou. Technika dostala na Dakaru hrozně zabrat a poslat ji rovnou na další soutěž by bylo opravdu hodně náročné. Dáme si oddych, dáme dohromady naše speciály a rozdáme si to všichni v závěrečném podniku šampionátu v Maroku v říjnu,“ vyhlásil Vrátný.

Ten má už nyní další plány: „Naše myšlenky se točí kolem nového auta, které jsme nestihli na Dakar. Bylo by fajn ho v Maroku mít a pořádně ho otestovat.“

Fesh Fesh Group podniká v oblasti motorsportu. Zaměřuje se na poskytování motorsportových produktů a služeb – stavba speciálů, pronájem závodní techniky, marketingová činnost a samozřejmě účast na sportovních akcích. Členové týmu mají bohaté zkušenosti z Rallye Dakar, Africe Eco Race, Silk Way Rallye, Baja Cross Country a dalších. Fesh Fesh Group je součástí skupiny Ostra.

Foto: Fesh Fesh Group

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.