Víkendový přehled: Newgarden obhájil vítězství v Indy 500, Huff po 20 letech triumfoval v BTCC

Formule E si vůbec poprvé v historii zazávodila v čínské Šanghaji, nový ročník evropského šampionátu tahačů odstartoval v Misanu a konalo se také Indy 500. Mimo jiné i to bylo na programu během posledního květnového víkendu.

Sobota 25. května

Světový pohár FIA v bajách (Baja Řecko)

Baja Řecko skončila triumfem Eduarda Ponse s vozem Taurus T3 MAX. Španěl nastoupil v rámci kategorie Challenger, stejně jako druhý Lionel Baud. Celkovou třetí pozici obsadil Akira Miura. Japonec byl s Toyotou Hilux nejvýše umístěným soutěžícím z kategorie Ultimate.

Miroslav Zapletal si z Řecka odváží čtvrté místo celkově a druhé v klasifikaci Ultimate.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formule E (Šanghaj)

První závod

Při premiéře formule E v Šanghaji si připsal druhý triumf v sezoně Mitch Evans. Druhý dojel Pascal Wehrlein a třetí Nick Cassidy. Novozélanďan uhájil bronzový výsledek i přesto, že dojížděl s poškozeným předním křídlem. Tuto závadu si přivodil při neúspěšném pokusu o předjetí Wehrleina.

Bývalý šampion Nyck de Vries ukončil své dlouhé čekání na zisk bodů v závodech formulových monopostů. Pilot Mahindry dorazil do cíle na osmém místě a skóroval poprvé od zářijové Velké ceny Itálie F1 2022 v Monze.

Cassidy stále vede průběžné pořadí. Wehrlein ale jeho náskok snížil na 13 bodů.


Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

FIA F3 (Monte Carlo)

Sprint

Nikola Tsolov si při sprintu připsal své premiérové vítězství ve FIA F3. Spolu s Bulharem se na stupně vítězů dostali také druhý Tim Tramnitz se třetím Laurensem van Hoepenem. Německý pilot si stříbrný výsledek zajistil v úvodu, kdy zdolal právě Van Hoepena.

Leonardo Fornaroli sice projel cílem jako devátý, přesto ale udržel celkové vedení. Vede o dva body před Lukem Browningem, který sobotní klání dokončil na osmé pozici.

Závod byl mimo jiné přerušen červenou vlajkou. Mohla za to kolize s Christianem Mansellem a Arvidem Lindbladem, do které se připletli také Joshua Dufek, Alex Dunne a Cian Shields.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MMČR motocyklů na závodních okruzích (Poznań)

První závody

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS silničních motocyklů (Barcelona)

První závod MotoE

Oscar Gutiérrez dosáhl na své první vítězství. Španěl porazil rozdílem 131 tisícin sekundy Erica Granada. Na stupně vítězů se vešel i bronzový Kevin Zannoni.

Vedoucí muž průběžného pořadí Mattia Casadei skončil šestý. Vítěz obou jízd z Le Mans Nicholas Spinelli havaroval již v prvním kole a do cíle nedojel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Sprint MotoGP

Sprint v Barceloně ovládl k radosti domácích fanoušků Aleix Espargaró. Jezdec Aprilie, který se na konci roku rozloučí se svou kariérou, se dostal do čela až v posledním kole. Stalo se tak poté, co z prvního místa havaroval Francesco Bagnaia.

Marc Márquez předvedl další velkou stíhací jízdu. Po startu ze 14. pozice se propracoval až na druhou. Nejlepší trojici uzavřel Pedro Acosta.

Jorge Martín sice nezažil nejlepší ze sprintů, přesto obsadil čtvrtou pozici a v průběžném pořaíd šampionátu stále vede se slušným náskokem 37 bodů. Za ním už se nachází Marc Márquez. Třetí pozici patří Eneovi Bastianinimu a až čtvrtý je v tuto chvíli Francesco Bagnaia.

Francesco Bagnaia nebyl jediným jezdcem, který během závodu upadl z prvního místa. To samé se stalo Raúlu Fernándezovi i Bradu Binderovi. Jezdec týmu Trackhouse je zatím jedním z největších překvapení víkendu. V kvalifikaci zajel třetí čas.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod MotoE

I druhý závod víkendu přinesl premiérové vítězství. Tentokrát se z něj radoval Kevin Zannoni. Oscar Gutiérrez se musel spokojit se druhou příčkou a Alessandro Zaccone projel cílem jako třetí.

Na zemi skončila řada favoritů. Po pádech odstoupili Mattia Casadei, Nicholas Spinelli a Eric Granado.

Jako lídr šampionátu opouští Barcelonu Zannoni. Casadei má pouze o bod méně, přičemž třetí Gutiérrez zaostává jenom o dva body.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Euroformule Open (Spa-Francorchamps)

První závod


Brad Benavides upevnil dalším vítězstvím celkové vedení. Druhý skončil Jakob Bergmeister a třetí Levente Révész.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

F2 (Monte Carlo)

Sprint

 

Taylor Barnard využil startu z pole position a obráceného startovního roštu. Brit si dojel nejenom pro své první body ve F2, ale rovnou i pro první vítězství. Druhý skončil Gabriel Bortoleto a třetí Dennis Hauger.

Body si ze sprintu odnesl i Roman Staněk. Pilot stáje Trident obsadil šestou pozici.

Závod byl několikrát narušen výjezdy zpomalovacího vozu. Jednou dokonce přišla ke slovu i červená vlajka. Stalo se tak poté, co Juan Manuel Correa poslal v předposlední zatáčce do hodin Zanea Maloneyho a ten zůstal stát na dráze. Ve stejnou dobu skončil závod i pro Mainiho, kterého Barbadosan zablokoval a musel tak zůstat stát.

I přes odstoupení zůstává Maloney lídrem šampionátu. Paul Aron, který dorazil do cíle jako sedmý, se ale k juniorovi Sauberu přiblížil na tři body.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ADAC GT4 Germany (Lausitzring)

První závod

Letošní dominance Gabrieleho Piany a Michaela Schreye pokračuje. Posádka stáje Hofor Racing by Bonk Motorsport totiž triumfovala i ve třetím letošním závodě a dosud tak v aktuálním ročníku nepoznala porážku.

Druhý skončil Leyton Fourie s Maxem Rosamem. Bronzový výsledek zaznamenali Jan Philipp Springob a Alexander Connor.

Jediný český zástupce ve startovním poli Josef Knopp obsadil spolu se svým parťákem Finnem Zulaufem čtvrtou pozici. Michal Makeš se podniku neúčastní.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v závodech tahačů (Misano)

První závod

Norbert Kiss zahájil úspěšně cestu za dalším titulem. Maďar zvítězil v deštěm ovlivněném závodě před Jochenem Hahnem a Saschou Lenzem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod

Druhá jízda skončila navzdory otočenému startovnímu roštu stejným výsledkem jako ta první. Zvítězil Norbert Kiss před Jochenem Hahnem a Saschou Lenzem.

Lenz na cestě za bronzovým výsledkem přečkal mimo jiné i incident s Josém Eduardem Rodriguesem v první zatáčce. Po něm byly vyvěšeny červené vlajky.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Českomoravský pohár v rallye (Podorlická rallye)

Druhý letošní podnik ČMPR vyhrál Daniel Suk před Petrem Zedníkem a Martinem Šiklem. Z jezdců stáje GT2 Motorsport byl znovu lepší Jan Sedlák, který obsadil celkovou šestou pozici. Jeho týmový kolega Vladimír Odehnal uzavřel nejlepší desítku. V klasifikaci třídy A4 se Sedlák s Odehnalem umístili na čtvrté, respektive páté pozici.

Letošní ročník Podorlické rallye se do historie zapíše černým písmem. Na následky nehody totiž zahynul Michal Fikejs.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Francouzský šampionát tahačů (Le Mans)

První závod

Sezonu francouzského šampionátu tahačů zahájil vítězně Thomas Robineau. Na druhém místě dojel Lionel Montagne a na třetím Téo Calvet. Ostatní členové Buggyra Academy France José Sousa, Raphaël Sousa a Kévin Jimenez obsadili osmé, desáté a jedenácté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod

Buggyra Academy France se dočkala při druhé jízdě dvojitého triumfu. Zatímco na prvním místě projel cílem José Sousa, druhou pozici zaznamenal Téo Calvet. Vítěz první jízdy Thomas Robineau tentokrát bral bronz.

Raphaël Sousa projel cílem jako čtvrtý. Kévin Jimenez byl klasifikován na deváté pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

DTM (Lausitzring)

První závod

Úvodní závod na Lausitzringu skončil dominantím triumfem Kelvina van der Lindeho. Jihoafričana nezastavily po startu z pole position soupeři ani příchod deště během závodu a s ním související dvojí vyvěšení červených vlajek. Zatímco na druhé pozici dorazil do cíle Maro Engel, třetí skončil úřadující šampion Thomas Preining.

Sobotní triumf posunul Kelvina van der Lindeho do čela průběžného pořadí. Zde momentálně Jihoafričan kraluje se ziskem 43 bodů. Stejnou sumu jako on má na kontě také druhý Maro Engel. Třetí Ricardo Feller se čtvrtým Lucou Stolzem zaostávají o osm bodů. Až na šesté místo se propadl Luca Engstler, který do víkendu vstupoval jako lídr šampionátu. Při prvním závodě skončil až čtrnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Neděle 26. května

FIA F3 (Monte Carlo)

Hlavní závod

Hlavní závod v Monte Carlu patřil stylem start-cíl Gabrielemu Minimu. Druhý dojel Christian Mansell a třetí Luke Browning.

Vítěz sprintu Nikola Tsolov neměl šťastný den. Bulhar měl totiž incident se Samim Meguetounifem a Noel Leonem, který zapříčinil jeden z trojice výjezdů zpomalovacího vozu. Tsolov byl za kolizi potrestán deseti sekundami a obsadil až celkovou 27. příčku.

Leonardo Fornaroli dorazil do cíle jako pátý a přišel tak o celkové vedení. To nyní převzal jeho krajan Mini, který má náskok čtyř bodů před druhým Browningem. Fornaroli je momentálně třetí a za Minim zaostává o osm bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Formule E (Šanghaj)

Druhý závod

António Félix da Costa se rozloučil se Šanghají druhým letošním vítězstvím. Pilot Porsche projel cílem před druhým Jakem Hughesem a třetím Normanem Natem.

Spokojen mohl být i Nick Cassidy. Pilot Jaguaru sice obsadil čtvrté místo, jeho hlavní rival v průběžném pořadí Pascal Wehrlein byl ovšem klasifikován až na 20. pozici. Závod pilota Porsche pokazil defekt pneumatiky po kolizi.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F2 (Monte Carlo)

Hlavní závod

Hlavní závod formule 2 skončil překvapením. I navzdory startu z 15. místa si dojel pro svůj premiérový triumf ve F2 Zak O´Sullivan. Pilot stáje ART Grand Prix otálel se svou povinnou zastávkou až do samotného závěru, což se mu vyplatilo. Dvě kola před cílem byl totiž kvůli odstavenému vozu Joshuy Dürksena vyhlášen virtuální zpomalovací vůz, čehož Brit využil k návštěvě mechaniků a udržel se na první pozici.

Isack Hadjar, který za standardních okolností směřoval za vítězstvím, se musel spokojit se druhou pozicí. Na stupně vítězů se dostal i třetí Paul Aron.

Zane Maloney získal pouze jeden bod za 10. místo. To pro Barbadosana znamená pád na třetí pozici průběžného pořadí. Zatímco do čela se dostává Paul Aron, druhý je Isack Hadjar. Vedoucí tandem dělí dvě body. Maloney na Arona ztrácí 11 bodů.

Český jezdec Roman Staněk odešel z hlavního závodu s prázdnou. Pilot Tridentu byl klasifikován jako šestnáctý. Důvod k radosti neměl ani jeho týmový kolega Richard Verschoor. Nizozemec sice startoval z pole position a více než polovinu závodu vedl, poté se ale začal propadat kvůli potížím s brzdami, až nakonec zcela odstoupil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Euroformule Open (Spa-Francorchamps)

Druhý závod


Brad Benavides pokračoval ve vítězné sérii. Druhý dojel Jakob Bergmeister a třetí Michael Šin.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Třetí závod

Brad Benavides se stoprocentní úspěšností Spa-Francorchamps neopustil. Na závěr víkendu se Američan musel spokojit se třetí pozicí. Pro vítězství si dojel Gerrard Xie a druhou pozici obsadil Michael Šin.

Navzodry třetímu místu v posledním závodě stále Benavides s přehledem kraluje průběžnému pořadí. Před Francescem Simonazzim má náskok 60 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS silničních motocyklů (Barcelona)

Závod Moto3

David Alonso se ujímá celkového vedení v Moto3. Kolumbijec dosáhl v Barceloně na své čtvrté prvenství v sezoně. Spolu s ním vystoupali na stupně vítězů domácí jezdci Iván Ortola a José Antonio Rueda. Daniel Holgado, který vedl celkové pořadí před víkendem, projel cílem pouze jako šestý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod Moto2

Stáj MT Helmets - MSi odjíždí z Barcelony s dvojitým triumfem. Vítězem se stal Aj Ogura před svým týmovým kolegou Sergiem Garcíou. Japonec se do čela dostal čtyři kola před koncem. García sice musel skousnout porážku, přesto si ale upevnil celkové vedení. Na stupně vítězů se vešel i letošní smolář Jake Dixon, který získal první body v sezoně.

Zpočátku se boj o triumf odehrával mezi Sergiem Garcíou a Fermínem Aldeguerem. Druhý jmenovaný ale nakonec dostal penalizaci dlouhého kola za překračování traťových limitů a poté upadl, když si ji odpykával.

Joeu Robertsovi, který před závodem ztrácel sedm bodů na celkového lídra Garcíu, zkomplikovala závod mimo jiné i penalizace dlouhého kola. I kvůli ní skončil Američan až osmý.

Filip Salač si připsal tři body za 12. místo. Jeho týmový kolega ze stáje Marc VDS Tony Arbolino skončil devátý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Závod MotoGP

Francesco Bagnaia napravil své sobotní zaváhání. Úřadující šampion si při hlavním závodě dojel pro vítězství. Druhý skončil lídr šampionátu Jorge Martín a na stupně vítězů se opět vešel také Marc Márquez, který po startu ze 14. pozice předvedl další velkou stíhací jízdu.

Márquez se v závěru dostal před vítěze sobotního sprintu Aleixe Espargara a až do posledních metrů musel před jezdcem Aprilie svou pozici hájit. Nakonec se ale Espargaro musel spokojit se čtvrtým místem.

V úvodních kolech byl do boje o vítězství zapojen i Pedro Acosta. Jezdec stáje Gas Gas ale později upadl. Do cíle i přesto dojel a získal tři body za 13. místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MMČR motocyklů na závodních okruzích (Poznań)

Druhé závody

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Porsche Supercup (Monte Carlo)

Závod

Letošní dominance Larryho ten Voordeho pokračuje. Dvojnásobný šampion z let 2020 a 2021 vyhrál stylem start-cíl i druhý závod letošní sezony a zatím tak zůstává neporažen. Harry King skončil druhý a Keagan Masters třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

International GT Open (Spa-Francorchamps)

Závod

Závod na 2 hodiny a 40 minut patřil v Belgii Al Faislau Al Zubairovi s Mikaëlem Grenierem. Druhá skončila posádka Jordan Pepper - Alessio Deledda a bronz si odnesla domácí dvojice ve složení Matisse Lismont - Lorens Lecertua.

Filip Salaquarda s Liborem Milotou do cíle nedojeli.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

BTCC (Snetterton)

První závod

Úvodnímu závodu ve Snettertonu kraloval Jake Hill. Druhý dojel Bobby Thompson a na třetí pozici se umístil Ashley Sutton. Ten tak vystoupal na stupně vítězů i v sedmém letošním závodě a upevnil své celkové vedení.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Jake Hill předvedl při druhé jízdě víkendu velmi působivý výkon. Brit sice obdržel penalizaci deseti sekund za ulitý start, během deštěm ovlivněného závodu si ale postupně vypracoval patnáctivteřinový náskok a tím pádem se stal znovu vítězem. Druhý skončil Dan Cammish a třetí Josh Cook.

Lídr šampionátu Ash Sutton byl jedním z jezdců, kterým nevyšla sázka na suché pneumatiky. I kvůli tomu byl klasifikovaný až jako dvacátý a poprvé v sezoně se tak nepodíval na stupně vítězů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Třetí závod

Podnik ve Snettertonu byl zakončen jedním působivým příběhem. Po dlouhých 20 letech totiž vyhrál závod BTCC Rob Huff. Mistr světa cestovních vozů z roku 2012 čekal na prvenství v této sérii od roku 2004. Tehdy shodou okolností také vyhrál ve Snettertonu. Druhý skončil Aiden Moffat a třetí Josh Cook.

Dlouho to vypadalo, že by Jake Hill mohl dosáhnout na třetí prvenství v rámci jednoho víkendu. Jezdec stáje Laser Tools Racing with MB Motorsport sice začínal až z deváté pozice, na osychající trati ale zariskoval s mokrými gumami a to ho brzy dostalo do vedení. Zhruba v polovině závodu ovšem začaly lépe fungovat suché pneumatiky. Hill tak ztrácel a postupně se propadl až na devátou pozici.

Ash Sutton zakončil víkend pátým místem. I po Snettertonu zůstává lídrem šampionátu. Na druhého Colina Turkingtona má k dobru 10 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS v sajdkárkrosu (Plomion)

První závod

V prvním závodě byli nejlepší Koen Hermans s Benem van den Bogaartem. Druzí dojeli Killian a Evan Prunierovi, přičemž třetí pozici brali Marvin Vanluchene a Glenn Janssens.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Druhý závod patřil francouzské dvojici Killian Prunier - Evan Prunier. Na druhém místě dojeli Koen Hermans s Benem van den Bogaartem a třetí pozici obsadil Marvin Vanluchene s Glennem Janssensem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME v závodech tahačů (Misano)

Třetí závod

Dominance Norberta Kisse neskončila ani při třetím závodě víkendu. Za Maďarem opět skončil na druhé pozici Jochen Hahn. Bronz si odnesl Antonio Albacete.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Čtvrtý závod

Norbert Kiss nebyl poražen ani na závěr víkendu. Maďar opět triumfoval absolutně i ve třídě Titan. Druhý skončil vítěz klasifikace Chrome José Eduardo Rodrigues a třetí Stephanie Halmová.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

DTM (Lausitzring)

Druhý závod

Úřadující šampion Thomas Preining si v neděli připsal první letošní triumf. Rakušan odolal v závěru nátlaku sobotního vítěze Kelvina van der Lindeho. Jihoafričan se sice musel spokojit se stříbrným výsledkem, na čele průběžného pořadí se ovšem osamostatnil od Mara Engela. Němec zaznamenal pouze sedmou příčku. Třetí dojel Ricardo Feller.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Francouzský šampionát tahačů (Le Mans)

Třetí závod

Ve třetím závodě víkendu byl nejlepší Lionel Montagne před Téem Calvetem a Ivanem Rodriguesem. Zatímco Raphaël Sousa byl klasifikován jako šestý, José Sousa dojel osmý a Kévin Jimenez desátý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Čtvrtý závod

Víkend zakončil  triumfem Jonathan Andre. Druhý dojel po startu z poslední pozice Thomas Robineau a třetí skončil Lucas Rivals.

Zatímco Raphaël Sousa obsadil sedmou pozici, Kévin Jimenez byl jedenáctý. Téo Calvet s Josém Sousou do cíle nedojeli.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F1 (Monte Carlo)

Závod

Charles Leclerc se konečně dočkal. Svůj šestý start v domácí Velké ceně Monaka dokázal dotáhnout do vítězného konce. Jako druhý projel cílem pilot McLarenu Oscar Piastri a na třetí pozici skončil Carlos Sainz.

Sainz mohl být rád, že vůbec dojel do cíle. V prvním kole ho totiž potkal defekt pneumatiky právě po kontaktu s Piastrim. Španěl už odstavoval svůj vůz, pak ale byly vyvěšeny červené vlajky po hromadném incidentu mezi Sergiem Pérezem, Kevinem Magnussenem a Nicem Hülkenbergem. Díky němu se Sainz mohl zapojit zpět do závodu a při restartu znovu začít ze třetí pozice.

Lídr šampionátu Max Verstappen projel cílem jako šestý a zůstává v čele průběžného pořadí. Leclerc se ovšem dotáhl na 31 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ADAC GT4 Germany (Lausitzring)

Druhý závod

Vítězně se s Lausitzringem rozloučili Marc de Fulgenico a Enzo Joulié. Dvojice stáje Mücke Motorsport se na cestě za triumfem musla vypořádat i s rozmary počasí. Zatímco před startem začalo pršet, v jeho průběhu trať osychala a při povinných zastávkách přišel ke slovu návrat na suché pneumatiky.

Úspěch slavily i české barvy. Josef Knopp a jeho parťák Finn Zulauf totiž zaznamenali druhou pozici. Na třetí příčce skončili jejich týmoví kolegové Max Kronberg a Hendrik Still. Posádky stáje AVIA W & S Motorsport si to původně rozdávaly o vítězství, pak ale obdržely penalizace dlouhého kola za překročení rychlosti během plné žluté fáze.

Gabriele Piana a Michael Schrey dojeli na čtvrté pozici a museli poprvé v sezoně skousnout porážku. I přesto stále vedou průběžné pořadí. Zulauf s Knoppem jsou druzí a na vedoucí posádku ztrácejí 22 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IndyCar (500 mil Indianapolis)

Závod

Již 108. ročník legendárního závodu Indy 500 se rozhodoval až v posledním kole. Po napínavém souboji s Patriciem O´Wardem nakonec triumfoval Josef Newgarden. Pilot stáje Penske obhájil prvenství z loňského roku a stal se prvním závodníkem po 22 letech, kterému se něco takového podařilo.

O´Ward se musel spokojit se druhou pozicí. Jako třetí dorazil do cíle Scott Dixon.

Dvojnásobný šampion Álex Palou se ani letos nedočkal vítězství v Indy 500. Španěl projel cílem jako pátý. Lídrem šampionátu přesto zůstává. K dobru má 20 bodů před Scottem Dixonem. Pro Willa Powera skončilo 500 mil Indianapolis havárií a celkově se propadl na třetí pozici.

Šampion NASCAR Cup Series Kyle Larson obsadil při své premiéře ve slavném závodě 18. pozici. Jezdce stáje Chip Ganassi Racing zdržela mimo jiné penalizace za překročení rychlosti v boxové uličce, kvůli které se propadl o kolo dozadu. Z nováčků dopadl nejlépe dvanáctý Christian Rasmussen.

Během závodu se v čele vystřídalo celkem 18 jezdců, čímž byl vytvořen nový rekord tohoto podniku. Bylo vyhlášeno osm žlutých fází a kvůli dešti se čekalo na start čtyři hodiny.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

NASCAR Cup Series (Charlotte)

Závod

V Charlotte se radoval ze druhého vítězství v sezoně Christopher Bell. Závod, který byl původně vypsán na šest set mil, byl zkrácen kvůli dešti a bouřkám v okolí okruhu. Místo původních 400 kol se jich odjelo jenom 249.

Na druhé pozici skončil Brad Keselowki a na třetím William Byron.

Lídr průběžného pořadí Kyle Larson nestihl kvůli odkladu startu Indy 500 začátek závodu v Charlotte. Později sice do místa dějiště dorazil a byl připraven zapojit se do akce, byly ale vyvěšeny červené vlajky.

Do čela šampionátu se posunul Denny Hamlin, který má před druhým Martinem Truexem Jr. k dobru pět bodů. Larson se propadl na třetí pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: NTT IndyCar Series

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.