Víkendový přehled: Prado využil v MXGP Herlingsova pádu, Vostatek získal další pódium ve španělských supersportech

I druhý červnový víkend přinesl řadu významných motoristických podniků. V našem víkendovém přehledu jste mohli sledovat, co se v nich odehrávalo.

Sobota 10. června

ESET Cup (Slovakiaring)

První závod F4 CEZ

První závod přinesl boj o vítězství až do posledních metrů. Odehrával se mezi Michaelem Sauterem a Renem Francotem. Dlouho se zdálo, že si Sauter dojede po vítězné kvalifikaci i pro svůj premiérový triumf v závodě, v posledním kole ho ale Francot udolal. Nizozemec ze stáje Jenzer Motorsport si tak upevnil celkové vedení.

Na třetím místě dorazil do cíle Francotův týmový kolega Ethan Ischer. Právě Švýcar je Francotovým nejbližším pronásledovatelem v průběžném pořadí. Jeho ztráta nyní narostla na 16 bodů.

Český jezdec Miroslav Mikeš byl klasifikován jako šestý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod TCR Eastern Europe

Maťo Homola udělal radost domácím fanouškům. Do závodu sice startoval jako druhý, brzy se ale dostal před Reného Kirchera a poté už směřoval neohroženě za vítězstvím. Kircher sice původně dojel jako druhý, později byl ale vyloučen. Druhé místo si tak připsal Davit Kajaia a třetí Carlo Czepiel.

Homola se díky Kircherově diskvalifikaci dostal v průběžném pořadí do trháku. Nyní má náskok už 29 bodů.

Z českých jezdců dokázali bodovat tři. Zatímco čtvrtý skončil Adam Kout, sedmý Petr Fulín mladší a dva body za deváté místo si připsal Petr Čížek, který se na 9. příčku propracoval až z 18. pozice. Z té musel startovat kvůli technickým problémům v kvalifikaci.

Radim Adámek obsadil 12. místo. Vít Smejkal skončil čtrnáctý.

Během závodu se jezdci museli vypořádat s čátečně mokrou tratí. Závodu totiž předcházel silný déšť.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod F4 CEZ

Reno Francot odjíždí ze Slovakiaringu se stoprocentní úspěšností. Nizozemský jezdec totiž dokázal vyhrát i druhý závod víkendu. Ten sice startoval na mokré dráze za zpomalovacím vozem, později ale trať osychala a jezdci stále více zrychlovali.

Michael Sauter, který byl v prvním závodě pro Francotva vyrovnaným soupeřem, tentokrát nezažil hladký závod. V úvodu se totiž propadl kvůli své chybě na poslední místo. Nakonec se ale Rakušan prokousal na druhé místo. Sauter byl během závodu suverénně nejrychlejším jezdcem na dráze. Jeho nejrychlejší kolo bylo o více než sekundu rychlejší než Francotovo a nebýt chyby v prvním kole, mohl pomýšlet na vítězství.

Český jezdec Miroslav Mikeš tentokrát obsadil pátou příčku. Za ním byl klasifikován pouze šestý Ethan Ischer, který závod nedokončil. Francot tak navýšil svůj náskok v čele šampionátu na 33 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

24H Series (Monza)

První část závodu

Dvanáctihodinovce v Monze kralují po prvních 6,5 hodinách Michael Dopplemayr, Pierre Kaffer a Elia Erhart s vozem Audi R8 LMS GT3 Evo II stáje Scherer Sport PHX. Trojice má v čele už více než minutový náskok.

Na druhé pozici se nacházejí Ralf Bohn, Daniel Allemann, Robert Renauer a Alfred Renauer s Porsche 911 GT3 R stáje Herberth Motorsport. Třetí jsou Leonardo Sanchez, Atila Abreu a William Thomas Freire.

Stáj Buggyra ZM Racing směřuje ve třídě GT4 za dalším pódiovým výsledkem. Adam Lacko, David Vršecký a Aliyyah Kolocová jsou na třetím místě.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS silničních motocyklů (Mugello)

První závod MotoE


Úvodní jízda MotoE přinesla ryze domácí boj o vítězství. Byli do něj zapojeni Andrea Mantovani, Mattia Casadei a Matteo Ferrari. Nakonec se radoval Mantovani a stal se tak třetím různým vítězem ve třetím závodě. Ferrari dojel druhý a Casadei třetí.

Jordi Torres sice dojel až jako devátý, mohl ale být spokojen. Španěl totiž stále vede průběžné pořadí. Héctor Garzó, který dojel v prvním závodě čtvrtý, na něj ztrácí tři body. Třetí Ferrari ztrácí na lídra sedm bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Sprint MotoGP

Francesco Bagnaia si pojistil celkové vedení. Ve sprintovém závodě totiž zvítězil před svým nejbližším pronásledovatelem v průběžném pořadí Marcem Bezzeccchim. Nyní tak před jezdcem stáje Valentina Rossiho vede o čtyři body.

Motocykly Ducati neobsadily pouze první dvě místa, ale rovnou prvních pět. Na třetím místě dojel do cíle Jorge Martín, který těsně uhájil pozici před svým týmovým kolegou u Pramacu Johannem Zarcem. Pátý skončil Luca Marini.

Nejlepším jezdcem na jiném motocyklu než Ducati byl Jack Miller. Australan dorazil do cíle jako šestý. Enea Bastianini se při prvním vystoupení po zranění v Portimau umístil jako devátý.

Pádem skončil závod pro Álexe Márqueze a Álexe Rinse. Márquez byl poslán k zemi už v první zatáčce po kontaktu s Bradem Binderem. Jihoafričan za tento incident později obdržel penalizaci dlouhého kola a nakonec skončil až jedenáctý. Rins musel po svém pádu na vyšetření do zdravotnického centra. V akci se vůbec neukázal Joan Mir. Jezdec Hondy si poranil pravou ruku po pádu ve druhém volném tréninku a závodní víkend pro něj skončil.

Jezdci neměli při sprintu snadné podmínky. Během něj totiž spadlo pár kapek deště. Nikdy ale ne tolik, aby se vyplatilo zajet do boxů a vyměnit motocykl.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod MotoE

Druhý závod se konal za deště a jako ryba ve vodě se v něm cítil Eric Granado. Brazilec si dojel pro první letošní vítězství. Ke svým dnešním narozeninám si tedy nemohl nadělit dnešní dárek. I nadále tak pokračuje trend různých vítězů. Na druhém místě dorazil do cíle Kevin Manfredi. Třetí skončil Matteo Ferrari.

Ferrari se díky bronzovému výsledku posunul na druhé místo průběžného pořadí. Přeskočil Hectora Garza, který skončil až šestý. Lídr šampionátu Jordi Torres obsadil páté místo a jeho náskok před Ferrarim momentálně činí už jen dva body. Třetí Garzo je za Torresem o čtyři body.

Neúspěchem skončil druhý závod pro Andreu Mantovaniho. Ital byl jedním z jezdců, kteří nezvládli náročné podmínky a havaroval. Pádem skončil závod i pro třetího nejlepšího jezdce prvního závdu Mattiu Casadeie. Kvůli jeho incidentu byl závod předčasně ukončen.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ADAC GT Masters (Hockenheimring)

První závod

Nová éra ADAC GT Masters začala triumfem posádky stáje Huber Racing ve složení Tim Zimmermann a Jaxon Evans. Druzí dojeli Eduardo Coseteng s Benem Greenem. Třetí skončili Jannes Fittje a Nico Menzel.

Kim-Luis Schramm a Igor Jakob Walilko sice dlouho vedli, nakonec se ale propadli na čtvrté místo. Po startu v čele figuroval také vůz Lamborghini Huracán GT3 Evo II posádky Benjamin Hites a Marco Mapelli, která vyhrála kvalifikaci. Její naděje na triumf ale vyhasly, když Hites musel kvůli defektu do boxů. Nakonec byla dvojice klasifikována až jako osmá.

ADAC GT Masters už od letoška není vlajkovou lodí ADACu. Tou se stala nově DTM, které německý autoklub od letoška převzal. ADAC GT Masters se tak nyní stala sérií, která je určena především mladým talentům. Týmy mají povinnost umístit do každé posádky minimálně jednoho jezdce se stříbrnou nebo bronzovou licencí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v závodech tahačů (Slovakiaring)

První závod

Prvnímu závodu kraloval Norbert Kiss. Úřadující šampion neměl konkurenci a do cíle přijel s více než dvacetisekundovým náskokem. Na stupních vítězů s ním stáli druhý Antonio Albacete a třetí Sascha Lenz.

Zprvu se zdálo, že druhý dojede Jochen Hahn. Němec ale poté chyboval a spadl na čtvrtou pozici. Kvůli tomu přišel o vedení v šampionátu. Přeskočil ho Kiss, který před ním nyní vede o jediný bod.

Závod byl kvůli silnému dešti odložen o 45 minut. Startovní pole z bezpečnostních důvodů odjelo i jedno závodní kolo za zpomalovacím vozem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Do druhého závodu sice Norbert Kiss startoval po otočení startovního roštu až jako osmý, ani to mu ale nezabránilo v zisku dalšího vítězství. Maďar se dostal do čela tři kola před koncem, kdy zdolal Jochena Hahna. Němec skončil druhý. Třetí místo obsadil André Kursim.

Do závodu opět promluvilo počasí. Sice se startovalo na suché dráze, postupně ale začalo pršet a v závěru déšť zesílil natolik, že se závod dojel pod žlutými vlajkami.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS ve vytrvalostních závodech FIA WEC (24 hodin Le Mans)

Závod

Nadvláda Toyoty v Le Mans po pěti letech končí. Jubilejní stý ročník závodu 24 hodin Le Mans totiž ovládlo Ferrari s posádkou ve složení Antonio Giovinazzi, James Calado a Alessandro Pier Guidi. Pro značku z Maranella jde o první celkový triumf v tomto slavném závodě od roku 1965, kdy zvítězili Jochen Rindt, Masten Gregory a Ed Hugus.

Boj o vítězství svedla posádka se startovním číslem 51 s trojicí Toyoty ve složení Sébastien Buemi, Brendon Hartley a Rjó Hirakawa. Ani jedné z těchto posádek se během závodu nevyhnuly potíže. Zatímco Pier Guidi vycestoval ve večerních hodinách mimo trať v šikaně Mulsanne, Hirakawa ztratil necelé dvě hodiny před koncem kontrolu nad autem v zatáčce Arnage a skončil v bariéře. Poté musel se svým vozem do boxů. Tento moment se nakonec ukázal jako rozhodující. V cíli obě posádky dělila 1 minuta, 21 sekund a 793 tisícin.

Na stupně vítězů se vešel i Cadillac. Třetí totiž dojeli Earl Bamber, Alex Lynn a Richard Westbrook.

Druhá posádka Ferrari ve složení Antonio Fuoco, Miguel Molina a Nicklas Nielsen sice vyhrála kvalifikaci, v závodě ale nabrala ztrátu nejprve večer, když se Nielsen roztočil při silném dešti v zatáčkách Porsche. Poté trojice ztratila spoustu času kvůli technickým problémům a nakonec obsadila až páté místo.

Druhá posádka Toyoty ve složení Mike Conway, Kamuj Kobajaši a José María López do cíle vůbec nedojela. Odstoupila už v deváté hodině po kolizi.

Mizérií byl letošní ročník 24 hodin Le Mans pro Porsche a Peugeot. U domácí značky se ocitly v trablech obě posádky. Nejprve se roztočil na mokru v zatáčce Mulsanne Jean-Éric Vergne. Později zde havaroval druhý vůz řízený Gustavem Menezesem. Nakonec obě auta postihly potíže s hydraulikou. Zatímco Di Resta, Jensen a Vergne skončili osmí, Duval, Menezes a Müller až dvacátí sedmí.

Z trojice prototypů stáje Porsche Penske Motorsport dopadli nejlépe Dane Cameron, Michael Christensen a Frédéric Makowiecki. Ti obsadili deváté místo poté, co je potkaly defekt pneumatiky, potíže s chladícím systémem a poté ještě blíže nespecifikované technické problémy v závěru. Mathieu Jaminet, Felipe Nasr a Nick Tandy nedojeli kvůli problémům s tlakem paliva. Kévin Estre, André Lotterer a Laurens Vanthoor skončili na 22. pozici. Trojici nejprve zdržela kolize Kévina Estreho a poté technické problémy.

V LMP2 triumfovali Albert Costa, Fabio Scherer a Jakub Smiechowski. V LMGTE Am byli nejlepší Nick Catsburg, Ben Keating a Nicolas Varrone.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Španělský superbikový šampionát (Estoril)

První závod Superbike

Superbikový závod skončil radostí pro české barvy. Z vítězství se totiž radoval jezdec naší stáje New2 Project Steven Odendaal. Druhou pozici obsadil lídr šampionátu Ivo Lopes a třetí Oscar Gutiérrez.

Lopese mohl těšit nezdar jeho hlavního rivala v průběžném pořadí Romana Ramose. Ten dorazil do cíle až jako osmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Supersport NG

Nechybělo mnoho a třídu Supersport NG ovládl Ondřej Vostatek. Český závodník vedl celkem 11 kol. Později se ale propadl a nakonec skončil třetí. Zatímco pro vítězství si dojel Andy Verdoia, druhou pozici obsadil Simon Jespersen.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Speedway GP (Teterow)

Závod

Bartosz Zmarzlik upevnil celkové vedení. Po triumfu v Chorvatsku si Polák připsal druhé letošní vítězství. Druhý dojel Jack Doyle a třetí Jack Holder.

Pro vítěze závodu v Praze Martina Vaculíka a nejlepšího jezdce podniku ve Varšavě Fredrika Lindgrena nešlo o vydařené vystoupení. Ani jeden z nich totiž nepostoupil do semifinále.

Celkově vede Zmarzlik o 12 bodů před Holderem. Třetí je se ztrátou 16 bodů Doyle. Fredrik Lindgren se propadl na čtvrtou pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Neděle 11. června

ESET Cup (Slovakiaring)

První závod Clio Cup

První závod Clio Cupu patřil Čechům. Zatímco na celkovém prvním místě projel cílem Martin Kadlečík, druhý skončil Tomáš Pekař, který tak vyhrál hodnocení vozů páté generace. Celkovou třetí příčku obsadil Slovinec Nik Stefančič, který současně skončil druhý mezi pětkami.

Z Čechů si odnesl trofej i Richard Meixner. Ten sice skončil celkově dvanáctý, mezi vozy čtvrté generace ale dorazil do cíle jako třetí.

Jiří Zbožínek skončil třináctý celkově a čtvrtý mezi "čtyřkami".

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod TCR Eastern Europe

Maťo Homola odjíždí z domácího závodu se dvěma triumfy. V neděli sice slovenský jezdec projel cílem až jako druhý za Giacomem Ghermandim, Ital ale dostal desetisekundovou penalizaci za ulitý start a propadl se tím pádem až na deváté místo. Jelikož Homola o tomto trestu věděl, neměl důvod na jezdce s vozem Audi útočit a držel se v těsném rozestupu.

Jako druhý byl po Ghermandiho penalizaci klasifikován Philipp Dietrich. Třetí skončil Davit Kajaia.

René Kircher, který byl v sobotu vyloučen za porušení pravidel BoP, předvedl velkou stíhací jízdu. Z 18. pozice se dostal až na šesté.

Z Čechů bodovali pátý Petr Fulín mladší, sedmý Adam Kout a desátý Petr Čížek. Jezdec stáje EXPRES AUTO v závěru odolal tlaku ze strany Carola Wittkeho a připsal si už 23. bodované umístění v řadě za sebou.

Radim Adámek obsadil 15. místo. Vít Smejkal dojel po nepovedeném startu až jako sedmnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Clio Cup

Druhý závod se nesl v podobném duchu jako ten první. Zatímco v celkovém pořadí i čtyřkovém hodnocení se radoval z triumfu Martin Kadlečík, mezi pětkami byl opět nejlepší Tomáš Pekař. Mělnický jezdec skončil na celkovém druhém místě. Třetí dojel Adam Konopka.

Jiří Zbožínek a Richard Meixner obsadili ve čtyřkovém hodnocení čtvrté, respektive páté místo. Meixner dostal penalizaci 20 sekund za zavinění kolize.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

24H Series (Monza)

Druhá část závodu

Elia Erhart, Michael Doppelmayr a Pierre Kaffer udrželi sobotní vedení. V neděli jim sice cestu za triumfem pořádně znepříjemnili Daniel Allemann, Ralf Bohn, Alfred Renauer a Robert Renauer, čtveřice ze stáje Herberth Motorsport se ale nakonec musela spokojit se druhou příčkou. Třetí dojeli Charles Putman, Charles Espenlaub, Joe Foster a Shane Lewis.

Leonardo Sanchez Secundino, Atila Abreu a William Thomas Freire sice drželi po sobotě třetí místo, v neděli ale zavinili kolizi a dostali tak třicetisekundový trest. V absolutním pořadí skončili nakonec na čtvrté pozici.

Stáj Buggyra ZM Racing si tentokrát další vítězství ve třídě GT4 nepřipsala. Adam Lacko, David Vršecký a Aliyyah Kolocová obsadili třetí místo. V průběžném pořadí své třídy ale posádka stále vede.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS silničních motocyklů (Mugello)

Závod Moto3
 

Daniel Holgado si upevnil pozici průběžného lídra. Španěl vybojoval svůj třetí letošní triumf a současně druhé vítězství v řadě. Holgado se na první místo dostal až v samotném závěru, když na cílové rovince pokořil díky větrnému pytli Denize Öncüa. Turek nakonec zaostal o 51 tisícin sekundy. Třetí dojel Ajumu Sasaki.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod Moto2

Filip Salač dlouho sahal po druhém pódiovém umístění v řadě za sebou. Jezdec stáje Gresini totiž kroužil po dráze jako třetí. Pak se ale u českého jezdce objevily problémy s pneumatikou, kvůli kterým se začal propadat. Nakonec skončil sedmý.

Pro třetí letošní vítězství si dojel Pedro Acosta a nejlepším možným způsobem tak zareagoval na odstoupení v Le Mans. Lídrem šampionátu ale zůstává Tony Arbolino, který skončil před domácími fanoušky na druhém místě. Momentálně vede jezdec stáje Marc VDS před Acostou o 20 bodů.

Stupně vítězů zkompletoval třetí Jake Dixon.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod MotoGP

Francesco Bagnaia nadále ukazuje, že to myslí s obhajobou titulu vážně. Jezdec Ducati totiž před domácími fanoušky kraloval i v nedělní velké ceně. Na stupně vítězů ho doprovodila dvojice satelitní stáje Ducati Pramac. Druhý skončil Jorge Martín a třetí Johann Zarco.

Ducati obsadila první čtyři pozice. Na čtvrté příčce totiž dorazil do cíle Luca Marini. Nejlepším jezdcem na jiné motorce než Ducati byl jezdec KTM Brad Binder, který skončil pátý.

Bagnaiův hlavní soupeř v šampionátu Marco Bezzecchi tentokrát nezažil tak dobrý závod jako sobotní sprint. Jezdec stáje Valentina Rossiho projel cílem jako osmý.

Nevydařený závod zažili bratři Márquezové. Jak Marc, tak i Álex havarovali, když bojovali o stupně vítězů. Do cíle nedojel ani jeden.

Do závodu vůbec nenastoupili Joan Mir a Álex Rins. Zatímco šampion z roku 2020 si zlomil malíček na pravé ruce při pádu ve druhém tréninku, Rinse vyřadila z víkendu nehoda při sprintu. Tu odskákal zlomeninou pravé nohy. Je nanejvýš pravděpodobné, že vynechá i nadcházející dva závody na Sachsenringu a v Assenu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

TCR World Tour (Vallelunga)

První závod

Ve Vallelunze začal závodní víkend dvojitým triumfem vozů Hyundai. Druhým letošním vítězstvím navýšil celkové vedení Norbert Michelisz. Těsně za Maďarem projel cílem loňský šampion WTCR Mikel Azcona.

Za třetím místě původně směřoval Fréderic Vérvisch. Belgičan se ale později začal propadat kvůli technickým problémům a na bronzový výsledek tak nakonec dosáhl Thed Björk.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Závod s otočeným startovním roštem patřil Robu Huffovi. Brit o svém triumfu rozhodl ve třetím kole, kdy se dostal před Ma Quinga Huu. Na druhém místě nakonec dojel Yann Ehrlacher a třetí skončil Frédéric Vervisch.

Vozy Hyundai Elantra skončily těsně pod stupni vítězů. Zatímco čtvrtou pozici obsadil Norbert Michelisz, na páté pozici se umístil Mikel Azcona. Michelisz zůstává lídrem průběžného pořadí. Vede o 25 bodů před Ehrlacherem.

Ma Qing Hua sice startoval z pole position, nakonec ale obsadil až 13. místo. Později se totiž roztočil.

Během závodu došlo k řadě kontaktů. Jednou se na trati dokonce objevil zpomalovací vůz. Ten vyjel po incidentu Santiaga Urrutii a Fréderica Vervische. Horkou chvilku zažil i Néstor Girolami v úvodu, který ulil start a málem narazil do Ma Qinga Huy.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Španělský superbikový šampionát (Estoril)

Druhý závod Supersport NG

Ondřej Vostatek zopakoval svůj bronz ze sobotní jízdy. I pořadí před ním bylo stejné. Vítězem se stal Andy Verdoia před Simonem Jespersenem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Superbike

Jezdec české stáje New2 Project Steven Odendaal tentokrát sobotní triumf nezopakoval. Jihoafričan sice opět o vítězství bojoval, v posledním kole ale upadl a obsadil až desáté místo.

Triumf připadl lídrovi šampionátu Ivu Lopesovi. Druhý skončil Piotr Biesiekirski a třetí Unai Orradre.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MČR v rallyekrosu (Sedlčany)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v závodech tahačů (Slovakiaring)

Třetí závod

Nadvláda Noberta Kisse nekončí. Maďar vyhrál na Slovensku i třetí víkendovou jízdu. Druhý dojel Sascha Lenz a třetí Antonio Albacete.

Kiss opět navýšil svůj celkový náskok před Jochenem Hahnem. Němec totiž dorazil do cíle pouze jako pátý.

Závod byl přerušen červenou vlajkou. Mohl za to incident, po kterém skončil ve štěrku José Eduardo Rodrigues.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Čtvrtý závod

Norbert Kiss dotáhl slovenský víkend k dokonalosti. Maďar dokázal stejně jako ve druhé sobotní jízdě vyhrát z osmého místa. Druhý dojel Jochen Hahn a třetí André Kursim.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ADAC GT Masters (Hockenheimring)

Druhý závod

I druhý závod víkendu skončil triumfem vozu Porsche. Tentokrát se  něj postarala posádka stáje Team Joos by RACEmotion ve složení Finn Gerhsitz a Sven Müller. Druzí skončili Petru Umbrarescu a Arjun Maini. Stupně vítězů doplnili Salman Owega s Eliasem Seppänenem, kteří byli klasifikováni jako třetí.

Umbrarescu s Mainim původně směřovali za vítězstvím. Poté ale posádka závodící s vozem Mercedes-AMG GT3 dostala penalizaci dlouhého kola za to, že porušila pravidla při výměně jezdců. To ji odsunulo na druhé místo.

Sobotní vítězové Tim Zimmermann a Jaxon Evans tentokrát obsadili páté místo. Na udržení celkového vedení to ale stačilo. Finn Gerhsitz a Sven Müller ovšem zaostávají jen o jeden bod.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MMČR v motokrosu (Pacov)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v motokrosu (Teutschenthal)

První závod MX2

V MX2 začal vítězně Lucas Coenen. Druhý skončil Liam Everts a třetí Andrea Adamo.

Lídr šampionátu Kay de Wolff nezažil snadný závod. Nizozemec totiž během týdne havaroval při tréninku a sužovala ho bolest chodidla. Nakonec obsadil až 11. pozici. Jago Geerts, který se vrátil po zlomenině paže, dojel třináctý.

Petr Polák získal čtyři body za sedmnácté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod MXGP

Vítězem úvodního závodu se stal Jorge Prado. Lídr šampionátu se dostal do vedení poté, co před ním havaroval jeho hlavní rival v boji o titul Jeffrey Herlings. Nizozemec po nehodě skončil až dvacátý. Druhý dojel Jeremy Seewer a třetí Rubén Fernández.

Havárii přinesl závod i třetímu muži průběžného pořadí Romainovi Febvremu. Jezdec Kawasaki nakonec skončil šestý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod MX2

Lucas Coenen sice původně směřoval za dalším vítězstvím, pak ale havaroval a jeho vystoupení skončilo. Pro vítězství ve druhé jízdě a současně celém podniku si tak dojel Liam Everts. Druhý skončil Andrea Adamo a třetí Thibault Benistant.

Kay de Wolff opět zápasil s bolestí a nakonec obsadil až desátou příčku. V průběžném pořadí se propadl na třetí pozici. Momentálně vede Andrea Adamo před Thibaultem Benistantem.

Petr Polák získal dalších pět bodů. Dojel na 16. místě.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod MXGP

I druhá jízda patřila Jorgemu Pradovi. Za jezdcem Gas Gasu dojeli druhý Glenn Coldenhoff a třetí Rubén Fernández.

Jeffrey Herlings po nehodě v prvním závodě do druhé jízdy nenastoupil. Nizozemec si stěžoval na bolesti krku. Prado díky tomu navýšil náskok v čele šampionátu na 67 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS v sajdkárkrosu (Lange)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v autokrosu (Vilkyciai)

Z litevského Vilkyčiaie odjeli vítězně Mike Bartelen (SuperBuggy), Jakub Novotný (Buggy1600) a Filip Durt (JuniorBuggy). Z Čechů se podívali na stupně vítězů i Petr Nikodém (2. v SuperBuggy) a Arnošt Florián (2. v JuniorBuggy).

Petr Nikodém zůstává v čele průběžného pořadí SuperBuggy. Před Vincentem Mercierem má náskok 16 bodů. Arnošt Florán vede JuniorBuggy.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Pondělí 12. června

NASCAR Cup Series (Sonoma Raceway)

Závod

V Sonomě triumfoval Martin Truex Jr. před Kylem Buschem a Joeym Loganem.

Výsledky ZDE
Průbězné pořadí ZDE

Foto: MXGP

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.